Laptop pc için en iyi antivirüs programı

Bu konuyu okuyanlar

VU10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarımı 4 senedir kullanıyourum bir sürü antivirüs programı kullandım ama çok beğendim dediğim çıkmadı kullanıp beğendiğiniz varsa önerebilir misiniz!!!
fiyatı önemli değil

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ben 360'ı kullanıyorum. Windows marketinden indirmiştim. Gayet memnunum. Bir ara birisi bunu sil yavaşlatır dedi diye sildim. Laptop açılış hızı vs acayip azaldı. Yani laptop yavaşladı. 360'ı tekrar kurdum tekrar hızlandı. Bence çok iyi bir program. Fazla yormuyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
360 security en iyilerinden biri. Sistemi gereksiz yere yormuyor. Ücretsiz tarafında ciddi güvenlik kısıtlaması içermiyor. Bilgisayarın açılış hızını etiketlemez. Tavsiye ederim. :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
360 security en iyilerinden biri. Sistemi gereksiz yere yormuyor. Ücretsiz tarafında ciddi güvenlik kısıtlaması içermiyor. Bilgisayarın açılış hızını etiketlemez. Tavsiye ederim. :)
Açılış hızından kastım başlangıç uygulamalarının gereksiz olanlarını devre dışı bırakıyor. :) Tabi bunu kendimizin yapmasıda mümkün ama o otomatik yapıyor daha iyi.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Virüs taraması yaparken bile programda herhangi bir takılmaya rastlamadım. Diğerlerinde vardı.
Ama benim bilgisayarımda yaklaşık 2 yıldır adam akıllı bir virüs bulmadı. (Belki gerçekten bilgisayar temizdir) Sadece bir iki kere cracklarımla ilgili sorun çıktı o kadar.

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ben kullanmıyorum. Bilinçli bi kullanıcının ihtiyacı yok bence. Hem sürekli açık kalıp sistemi yavaşlatmasına da gerek yok. Belli aralıklarla yükleyip taratıp tekrar siledebilirsin. Yükleyeceğim dersen AVG tavsiye ederim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 10 kullandığımdan beri hiç antivirüs kullanmadım hiçbir sorunlada karşılaşmadım windows deffender iş görüyor..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
En iyi antivirüs, interneti ve bilgisayarı bilinçli olarak kullanan kullanıcıdır.

Tavsiyem:
Sık sık antivirüs yazılımı kurup değiştirme.
Sistemin temiz iken, mesela bir format sonrası, bir güvenlik yazılımı kur ve kullanmaya devam et.
Güvenlik yazılımı olarak da ücretsiz seçenekleri düşünebilirsin mesela Bitdefender Antivirus Free veya Kaspersky Free Antivirus. Para harcarım dersen de, Kaspersky internet security veya Eset internet security düşünebilirsin.

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Comodo Internet Security ve Restore Rx kullanman yeterlidir. Android'de ise, Comodo Savungan, Comodo Dome Shield (Dome Shield Hesabı açman ve Android'e sertifika yüklemen gerekli. VPN ve DNS desteği sağlar) ve reklam engelleyicili Opera Mini kullanmanı tavsiye ederim. Hepsi ücretsizdir ve en iyi korumayı sağlar.
Tüm browser'ları Comodo Containment/Sandbox içine al ve sadece download klasörüne izin ver ve Restore Rx'i kapatmadan önce de sistemi mutlaka yeniden başlat! Online alışveriş ve bankacılıkta da Comodo Secure Shopping'i kullan!
Comodo dünyanın 1 numaralı sertifika sağlayıcısıdır ve sahibi de bir Türk'tür.
Restore Rx kullandıktan sonra zaten antivirüs taramasına da ihtiyacın olmayacaktır.
Aslında Comodo CTM diye bir proje vardı ama bizimkiler maymun iştihalı; projeye başlıyorlar, devamını getirmiyorlar. Reklama da bir kuruş harcamazlar. Süper projeleri, önerileri bile kabul ettiremezsin! Türk oldukları nasıl belli değil mi:) ama dediğim gibi ürünleri 1 numaradır.
Kurduğum hiçbir sistem virüs yüzü, bağımsız hacker yüzü görmedi...

Yardımcınız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
betdeffender alabilirsin 6 aydır kullanıyorum çok memnunum çaktırma ha ben free kullanıom anlıcan freeden bile çok memnunum ücretliden memnun olursun fakat sadece freeye ozelmi bilmiom ama sadece antivirüs ii görüyor sistemi yormuyo ..... kısaca bence çok ii

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
HerdProtect bilgisayarını 69 tane antivirüs ile tarar. Bir tane ek olarak firewall kursan yanına tamamsın zaten o bilgisayara virüs girerse yüzünü gözünü dağıtırsın.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
HerdProtect bilgisayarını 69 tane antivirüs ile tarar. Bir tane ek olarak firewall kursan yanına tamamsın zaten o bilgisayara virüs girerse yüzünü gözünü dağıtırsın.
herdProtect'in gerçek zamanlı aktif koruması bulunmuyor, sadece tarama ve zararlıyı kaldırma amaçlı bir uygulama. bkz.

Son mesajlar