Laptop okulu olur mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dv6000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar laptop okulu diye birşey gördüm ve çok şaşırdım.Laptobun ne okulu olabilir burda ne öğretebilirler ki diye düşündüm ve aradım.Anlatılanlar çok iddalı geldi bana adamlar laptop onarım uzmanı yetiştirmek istiyorlar yurdumda bu tarz şeylerde varmışda bizim haberimiz yokmuş.Ne dersiniz bu okula gitmek gerekir mi ? :huh::bored:

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
http://laptopokulu.com/?sayfa=egitim_programi
Laptop Onarım Uzmanlığı başlangıçta , laptop donanımıyla yeni tanışan kişilere yönelik bir eğitim programı gibi görünse de programda temel elektronik bilgileri de verilmektedir.Buradaki hedef laptop onarımı yaparken bilinmesi gereken en küçük parçaları öğretmektir.Laptop onarımında arıza tespitinden, onarılamayan laptopların nasıl değerlendirilmesi gerektiği gibi daha bir çok konu hakkında uygulama yapılarak katılımcılara daha çok pratik kazandırmak amaçlanmıştır.Eğitimi tamamlayan herkese katılım belgesi verilmektedir.Ayrıca Laptop Onarım Uzmanı olabilmek için gerekli olan sınav sonucunda başarılı olan herkese Laptop Onarım Uzmanı belgesi verilmektedir.
Enteresann, kalifiye eleman yetiştiriyorlar. Bence güzel.

dv6000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üye olur olmaz böle bir seyi açmam sebebi zaten sizlere danısmam ayrıca öle bir amacım olsa zaten link koyarım...

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Böyle bir okula para verip eğitim alacağınıza gidip normal bir bilgisayar tamiratçısında yada serviste para alarak bu işi öğrenmeye çalışın. Zaten normal bir bilgisayarcıya her türden bilgisayar tamiratı için bırakılıyor. Şahsi görüşüm bu benim :)

dv6000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LAPTOP ONARIM UZMANLIĞI EĞİTİMİ NEDEN GEREKLİDİR?
Laptopların çoğalmasıyla birlikte kullanıcıların arızalanan laptoplarını onarmak çok önemli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmış ve taşınabilir bilgisayar onarımında uzman insan gücüne ihtiyaç duyulmuştur. Bu talebi karşılamaya çalışanlar ise bu konuda yetkin eğitim merkezi olmaması dolayısıyla laptopları deneme-yanılma veya usta-çırak ilişkisi ile tamir etmeye,öğrenmeye çalışmaktadırlar. Laptopların bu şekilde onarılmaya çalışılması beklenmedik sonuçlara yol açabildiği gibi, kullanıcıları ve müşterileri mağdur edebilmektedir. İşte bu nedenlerle sektörde öncü konumda bulunan Bakbi Laptop Sersvisi, uzun yıllarda edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini LOU olmaya istekli kişileri eğiterek, hem onlara iş olanağı sağlamak, hem de sektördeki önemli bir eksikliği gidermeyi amaç edinmiş bulunmaktadır.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
:) Şimdi de savunma modu :) Ben reklam olduğundan iyice işkillenmeye başladım :)

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hiç reklam olur mu ya? :)
Hp nin driverleri en sorunlu serisiydi DV6000.. Hatta 115 kiloluk bir arkadaşımda vardı, "aranıza girip dilek tutabilir miyiz?" diye takılırdık.. (sen deve, laptop DeVe anlamında.. ;) )
Demek ki genetiksel özellik.. DV her şekilde tebessüm nedeni..

Madem o kadar benzin yakmış arkadaşımız, paylaşıma ve emeğe saygı moduna girelim ve konu hakkında fikreyleyelim (bana göre) :
Laptopların normal pc'lerden tek farkı mimarisidir temelde. Ve donanım teknisyenliği eğitimi aldığınızda zaten laptop konusunda da bilgilendirilirsiniz. Bırakın bizim gibi sade vatandaşları, koca markaların yetkili servisindeki teknisyen arkadaşlar da normal eğitim alır. Laptop eğitimi alan ama pc'den anlamayan, "yerim dar" diyen personel barındırmazlar.
Üstelik Loui yetiştiren sözkonusu okulun (!) MEB tarafından "teknik eğitim verme ve MEB onaylı belge tanzimine aracılık etme" yetkisi filan yok. Yani verecekleri belgeyi ben ps te hazırlayıp çıktı aldığımda ikisi de aşağı yukarı aynı derecede işe yarar.

120 saatlik kursa 1500 lira içinse söyleyeceğim tek söz var: "Owen Hargreavesin Amcası".. ;)

dv6000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
asıl reklamı siz yapıyorsunuz sitenin rektoru gelmıs profesoru gelmıs docentı gelmıs asıstanıda gelmıs hepınız reklam oldugunu bılıyordunuzda bılmemezlıkten geldınız hadı canım sızde.reklam oldugunu o kadar adam anladınızda nıe banlamadınız arkadaş.ya sız forum nedır bılmıyorsunuz yada sız reklam gormemıssınız :D daha yazmıyorum sımdı sız konuyu ıyıce uzatın bırbırınızle bu konu uzerınde daha çok didişinde reklam o zaman olsun bari :):):):):):):)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
asıl reklamı siz yapıyorsunuz sitenin rektoru gelmıs profesoru gelmıs docentı gelmıs asıstanıda gelmıs hepınız reklam oldugunu bılıyordunuzda bılmemezlıkten geldınız hadı canım sızde.reklam oldugunu o kadar adam anladınızda nıe banlamadınız arkadaş.ya sız forum nedır bılmıyorsunuz yada sız reklam gormemıssınız :D daha yazmıyorum sımdı sız konuyu ıyıce uzatın bırbırınızle bu konu uzerınde daha çok didişinde reklam o zaman olsun bari :):):):):):):)

Forumun ne olduğunu bilen biri banlama yetkisinin modlar ve üstlerinde olduğunu bilir :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Herhangi bir link vermilmemiş mesajda. Adres de yok ortada. Bahsettiği yer kendisinin yeri bile olsa şu an reklam diyemeyiz arkadaşlar. Bilgilendirme olarak da güzel bir konu bence.

dv6000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam ben banlama yetkisinin kimde oldugunuda bilmiyorum ozaman bırakta bunun reklam olup olmadıgını modlar ölesin izin bilip bilmeden yargısız infaz yapma hakkınız yokk..................

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkdaslar reklam olsa bile bize faydasi olcak bir konu, abuk subuk konular acilmaktansa,
reklam kokan ama Teknoloji icerikli bir habere EVET diyorum.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Reklamsa Reklam...

1500 lira mı kurs ücreti... hiç kötü değil!!!

Büyük Şehirleri unutun...

Anadoludaki Şehirlerde gerçekten böyle bir açık var...

Adam herhangi bir bilgisayar firmasına giderse elindeki bu sertifika ile rahat iş bulur...

Asgari Ücret alsa 3 maaş ayda 1500 lirayı çıkarır... Üstüne Meslek Sahibi olur...

Zaten işe başladıktan sonra git gide o alanda ustalaşır....

Günümüzde Düz Lise bitirmiş hiç bir ünvanı olmayan onca genç var!!!

Bence böyle Kurslar faydalı... Ülkede İşsizlik Var diyoruz...

Yalan! Ülkede kalifiye işçi bulma sorunu var...

Ethernet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
para hiç mühim değil bana işi öğretsin, öğreneyim alsın 3000 lira inanın hiç acımam
ama gelecek vaad edip, zamanım ile birlikte duygularımı da sömürüyorlarsa işte bu çok kötü. allah iyiler ile insanı karşılatsın. lise düzeyi temel elektronik, montaj vs. öğretip göndereceklerse bunu internetten bedava öğretenler var. videolar var.

inşallah dedikleri gibidirler. istanbul şirketleri varmış. orada bulunanlar bir araştırma yapma imkanları var mı? yani böyle bir şirket var mı. varsa nasıllar, nasıl tanınıyorlar. bu bilgileri verseler inanın çok makbüle sevaba geçer.

rokann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş dediğin şirket benim oturduğum yere 30dk mesafe uzakda. istanbul avr. yakası haramidere'de yeri. gercekten emin olabilirsin neden böyle söylüyorum benim arkadaşım katıldı kurslarına öyle dediğin gibi lise öğretileri yok. Laptop tamiri için bilmen gerekeni uygulamalı olarak öğretiyorlarmış. yani anlayacağın herkes işini tam yapıyormuş. :D

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
ya Allah aşkına şu msn türkçesini kullanma:) bütün sesli harfler yutmuşsun, üstünede g harfi yerine q, kaynaştırma harfleri yok. Ne anladın yani? ben bile okumakta zorlanıyorum:D oqe:D

rokann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi Ya adam profesör :) Tamam hocam bidaha Olmaz :D profm :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Tabi Ya adam profesör :) Tamam hocam bidaha Olmaz :D profm :D

Dalga geçme...

Nasıl toplumda saygı görmek istiyorsan, internette de saygı görmek istersin.

İnternette saygı görmek için önce insanlara saygılı ol...

Saçma sapan şekilde yazı yazarak insanların seni hafife almalarına neden olursun.

q ayrı harftir g ayrı harftir. Bir birleri yerine kullanılamaz.

Kullananlar ise yabancı özentisi, kişisel gelişimini tamamlamamış çoluk çocuktur.

Düzgün yazmak yerine saçma sapan anlamsız bir şekilde yazınca değeriniz düşüyor.

Bir nick arkasında beni kim tanıyor diyebilirsin...

Ama kendine saygın yok mu?

r10net

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeş dediğin şirket benim oturduğum yere 30dk mesafe uzakda. istanbul avr. yakası haramidere'de yeri. gercekten emin olabilirsin neden böyle söylüyorum benim arkadaşım katıldı kurslarına öyle dediğin gibi lise öğretileri yok. Laptop tamiri için bilmen gerekeni uygulamalı olarak öğretiyorlarmış. yani anlayacağın herkes işini tam yapıyormuş. :D

yorumun biraz sırıtıyor. neden mi desen. samimi gelmiyor. sadece o frmayı paklamak için yazılmış gibi geldi. yani reklam.

yinede sadece bir zan. en iyisini allah bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...