Laptop iyi ama kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetcanpltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptop iyi fakat kasıyor fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaptırdım fakat eskiden 60 FPS sabit oynayabildigim oyunları simdi 30-20 de oynuyorum fan ve termal macun yenilemesi den önce biraz daha az kasıyordu ama bakım yapıldıktan sonra daha çok kasmaya başladı ne yapmalıyım LoL de 30-20 FPS alıyorum artık parçalayacak hale geldim
Laptop: Hp 15-ba008nt
Yazarak internetten bakabilirsiniz özelliklerine

Reaksiyon puanı
390
Laptop iyi fakat kasıyor fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaptırdım fakat eskiden 60 FPS sabit oynayabildigim oyunları simdi 30-20 de oynuyorum fan ve termal macun yenilemesi den önce biraz daha az kasıyordu ama bakım yapıldıktan sonra daha çok kasmaya başladı ne yapmalıyım LoL de 30-20 FPS alıyorum artık parçalayacak hale geldim
Laptop: Hp 15-ba008nt
Yazarak internetten bakabilirsiniz özelliklerine
Hocam muhtemelen sürülen termal macun ya kötü kalite ya da bakımı yapan kişi macunu az ya da çok sıkmış. Bundan dolayı kasmalar olabilir. Tabi buna bağlı olarak bilgisayarda ısınmalarda olabilir. Eğer ısınma yoksa da bilgisayar aşırı ısınamamak için kendini korumaya almıştır. Tavsiyem bilgisayarın anakartını inceleyin, kenarlarda macun talmış mı taşmamış mı bi bakın.

Ahmetcanpltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Driverları kontrol et .
Driver da bu sıkıntı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam muhtemelen sürülen termal macun ya kötü kalite ya da bakımı yapan kişi macunu az ya da çok sıkmış. Bundan dolayı kasmalar olabilir. Tabi buna bağlı olarak bilgisayarda ısınmalarda olabilir. Eğer ısınma yoksa da bilgisayar aşırı ısınamamak için kendini korumaya almıştır. Tavsiyem bilgisayarın anakartını inceleyin, kenarlarda macun talmış mı taşmamış mı bi bakın.
Ben açsam içini daha takamam o işlerden anlamam

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
Driver da bu sıkıntı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben açsam içini daha takamam o işlerden anlamam
Bilgisayar çok eski değilse sadece arka kapağını açıp direk anakartı görebilirsiniz. Eğer işlemci ile ekran kartının kenarlarından macun gelmişse fazla sürülmüştür. Eğer öyle bi surum yoksa ya macun kötü kalitedir ya da az sürülmüştür.

Ahmetcanpltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar çok eski değilse sadece arka kapağını açıp direk anakartı görebilirsiniz. Eğer işlemci ile ekran kartının kenarlarından macun gelmişse fazla sürülmüştür. Eğer öyle bi surum yoksa ya macun kötü kalitedir ya da az sürülmüştür.
Bilgisayar 4 senelik felan,içinde SSD bile yok okadar da eski değil yani

Ahmetcanpltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla baktım lolde 14 FPS vermeye başladı aldım götürdüm bilgisayar servisine dedim düzeltin bunu bekliyoruz ?

Ahmetcanpltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman arka kapağını vida ile çıkarıp bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Yine de bilgisayarınızın arka kapağının çıkıp çıkmadığına internetten bakın.
Sorunum çözüldü bilgisayarcı ya götürdüm bios sıfırlanmış o yüzden fan soğutucu felan hepsini devre dışı bırakmış şimdi düzeltildi eskisinden katlarca daha iyi

Son mesajlar