Laptop İşlemcimi Değiştirmek İstiyorum Ama

Bu konuyu okuyanlar

nescafe1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Daha önce bu casper laptop'a 4 gb ram taktım kendim almıştım ve şuan da birçok parçasını söküp çıkardım,ısınmayı önlemek için altında ki kapakta açık durumda.. neyse sorun şu ben hangi işlemcileri takarım bir türlü aklım almadı, daha önce bana yazıcıoğlunda birisi i3 kabul eder dedi ama hangi teknoloji ile üretilmiş, hangi voltaj değerine sahip, soketler uyarmı falan filan hiç bilgi vermedi. Anakartıma ya da yuvaya uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım.

Buradan da intel'in kendi sitesiden işlemcimin durumu (budur diye tahmin ediyorum): http://ark.intel.com/tr/products/50175/Intel-Pentium-Processor-P6100-3M-Cache-2_00-GHz

Kısacası anakartımın desteklediği max işlemciyi almak istiyorum.

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uyumlu işlemciler bunlar kardeş ama işlemciye masraf etme bence. Bunu satıp üzerine ekliyip 2.el güzel bir laptop alabilirsin.

Uyumlu İşlemciler

nescafe1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela şuanda 6 ram 1 ekran kartı (biraz eski de olsa götürüyor ama) var sadece işlemcimden memnun değilim.Çok fazla kasma yaratmaya başladı. Fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama çok yüksek olursa, dediğin gibi yeni bir tane alırım.

@karacaerc laptop işlemcileri neden değişmez. mesela ben varolan işlemcimi sökebiliyorsam neden yerine başka bişey takamayayım, işlemciler değişmezse neden vidalamışlar oraya, ben değişmeyen bir ürün yapsam direkt yapıştırırdım ya da sökülmeyecek şekilde kafes yapardım..

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Miyadı dolan laptoplara en iyi doping SSD olur. İşlemcinin değişebileceğini sanmıyorum

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=270940]nescafe1[/MENTION] 2. el işlemci al anakart arızalı olanlardan çıkma filan bulursun.

nescafe1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Mr.Elm Şuan da SSD bakıyorum aynen sadece uygun bişey bulmam lazım ya da indirimden kapmam lazım.
@grcngnc Aynen, 2. ele yönelecem çünkü bugün casper ı aradığımda bana, biz satamıyoruz ve bulman zor olur bu ürünlerin satışlarını, ama 2. el olarak bulabilirisin dediler..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
işlemci değişir de daha çok ısınmasına neden olabilir yada uygun işlemci bulman sıkıntılı olur çünkü çoğu pc tamircisi işlemciyi satmak istemez getir takayım der işçilik ücreti+ işlemci parası ister.

mertbba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop islemcisini degistirebilirsin ama piyasada bunlari bulmak gercekten zor. Laptop islemcileri kullaniciya direk satilan urunler degil. Bu yuzden ancak ikinci el piyasasindan bulabilirsin. Ayni zamanda piyasada cok miktarda mevcut olmadigi icin fiyatlari da bir hayli yuksek oluyor. Benim tavsiyem yeni bir bilgisayar almayi dusunmen olacaktir.

nescafe1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes yeni al diyor ama
Laptop fiyatları gün geçtikçe düşüyor, bir de benimkini göz önünde bulundurursak 3 sene oldu( 3sene olduğuna göre batarya yı zaten unutalım arkadaşlar) ve fiyatı 300 tl etmez bile belkide, satmaya kalksam satabilir miyim, bir sürü uğraş!!

şuan elimdeki laptop a 1000tl masraf yapsam ki o kadar bile etmez (ortalama fiyat göz önünde bulundurursak; ssd 500tl -işlemci 150 desem ki fiyatlar nedir bilmiyorum, salladım..4gb ram ise 80 tl (alındı) ) 730 falan yapar. Elimde 730 lira varsa ve 300 tl de laptop fiyatı ise 1000 tl yi zar zor buldu ve yeni alacaksam daha iyi bir laptop olmasını beklerim, ssd ve hdd aynı anda olsun isterim ve de alacaksam laptopa bulaşmam, masaüstü alırım direkt olarak, laptop tamamen hayal kırıklığı.
o yüzden birkaç sene daha beni memnun etsin yeter.

Mesela yeni laptop alsam ve yine parça sorunu çıksa, yine çöpe atacam, artık paramı piyasaya böyle kaptırmak istemiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
işlemcini takas et dvd-rw sata ise onun yerine takılan hdd yuvası var onu araştır.

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben eski laptomunda işlemciyi değiştirmek istemiştim. "Core 2 Duo 2.00" işlemcim vardı. Epey araştırdıktan sonra alabileceğim iki işlemci olduğunu öğrenmiştim. Ebaydan işlemcileri buldum ama fiyatları 150 dolar civarıydı, o yüzden vazgeçmiştim. Bence şimdilik SSD al sadece. Ciddi fark görürsün(zaten etkisini sende az çok biliyorsundur). Hem ilerde başka bir bilgisayar alırsan ssd yi ona takarsın. Yani memnun kalmasan bile ölü yatırım olmaz :)

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam parça parça alınca da, dur şunu da değiştireyim 150 TL, hadi bunuda değiştireyim 170 TL, olmuşken tam olsun şunu da değiştireyim, 75 TL, 90 TL... derken bir bakarsın 700-800 TL olmuş, sonuçta da birbirine uyumsuz abuk subuk bişey ortaya çıkar, üstelik garanti maranti hak getire... en iyisimi elindeki laptopu yeni yetişen ergenin birine 300-400 TL ye sat, git efendi gibi sıfır hazır bir laptop ya da masaüstü al, iyi-kötü iki yıl garantin de olur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
http://www.sanalpazar.com/Laptop-A-Ikinci-Bir-Hddssd-Takin-cddvd-rw-Yerine__isp8386857
cache_500_1__i_4575380_WXG.jpg

http://forum.donanimhaber.com/m_60312061/tm.htm

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba elimde casper nirvana serisinden tam olarak hatırlayamıyorum hdd ram işlemci mevcut uygun olursa neden olmasın .