Laptop HDD'im Hasarlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
303
Mehraba hd tune ekran görüntüleri aşağıdaa mevcut... bazen cızırtı gibi bir ses gelebiliyor hardiskten... 500 gb seagate 5400 rpm hardisk...
dad.PNG dasda.PNG

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Boşta 65 derece ve bad sector taraması yapsam en az 10 tane çıkar. Bi ara tamamen gitmişti silgiyle oksitleri sildim ondan mı geldi başka bir şeyden mi bilmiyorum :))) Bu disk yaklaşık 2 yıldır bu şekilde çalışıyor, arada bir format atarak rahat kullanırsın ama bir gün öyle bir gider ki format bile kurtarmaz, önemli dosyaların vs. varsa şimdiden herhangi bir cloud'a yedekle ve en yakın zamanda bir disk al.

Screenshot_2.png
screenshot_3-png.78314

Ekli dosyalar

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    13.3 KB · Görüntüleme: 273
Reaksiyon puanı
303
Hasar fiziksel ne yazık ki,
değil temiz kurulum tüm sistemi bulaşık makinesinde yıkasan gene olmaz. (=
Ufak işlerimi halledeyim yeter... Yakında yeni bir sistem almayı düşünüyorum...
Mesaj otomatik birleştirildi:

En güzeli ssd aslında hem 8 kat hızlı olur hemde dönen parçası olmadığı için böyle sorunlarlada karşılaşmam... laptopun ssd slotu yok cd rom un yerine takalım diyorumda cd romda lazım oluyor bana...

Hakkınızı helal edin arkadaşlar...

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Ufak işlerimi halledeyim yeter... Yakında yeni bir sistem almayı düşünüyorum...

En güzeli ssd aslında hem 8 kat hızlı olur hemde dönen parçası olmadığı için böyle sorunlarlada karşılaşmam... laptopun ssd slotu yok cd rom un yerine takalım diyorumda cd romda lazım oluyor bana...

Hakkınızı helal edin arkadaşlar...
SSD'ler artık her bilgisayarın ihtiyacı olan şeyler arasında. Ben de 120GB James Donkey almayı düşünüyorum, HDD alacak olsaydım WD Black serisini tercih ederdim.