Laptop Fps Drop Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yigitabrekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle bununla ilgili konu var diyecek arkadaşlarıma şimdiden cevap vermek istiyorum baktım onlara çoğu tek oyun ile ilgili ya da görsel şölen olduğunda drop yiyorum demiş. Benim sorunum tamamen farklı. Terraria gibi düşük sistemli bir oyundan tut gta 5 gibi yüksek grafikli oyunlara kadar tüm oyunlarda drop yiyorum. Neden olduğunu anlamış değilim. Driverlar güncel,Termal macun geçen sene yaz tatilinin sonlarına doğru sürüldü,bilgisayarı aldığımdan beri 5 kere falan format attım sırf bu sorun yüzünden,grafikler yüksek düşük fark etmiyor. Mesela Gta 5 de drop yemediğimde 50 fps falan alıyorum sıkıntı olmuyo ama drop girince 5 e falan düşüyor. Ayrıca Nvidia İnspector programını da kullandım fps sabitlemek için,ama bu da sadece drop yememi geciktiriyo oyunu açtıktan 5 dakika sonra yiyeceksem 10 dakika sonra yememi sağlıyor. Throttle Stop programını kullandım fakat o da çözüm olmadı. acdaba işlemcimle ekran kartım arasında mı bir şey var anlamadım hani işlemci ekran kartına yetmiyor yada ekran kartı işlemciye yetmiyor anlamadım ben yazayım özelliklerimi siz bi karar verin. Lütfen yardımcı olun yok mu çözümü :cry:

İntel Core i5-5200U CPU @ 2.20GHz
GeForce 920M
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın görsel şölen yokken de drop yiyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
sistem iyi ise 1 yıla dayanır mı termal macun ?

sistem ince ayarı ve dll ler yüklü mü ?

yigitabrekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sistem iyi ise 1 yıla dayanır mı termal macun ?

sistem ince ayarı ve dll ler yüklü mü ?
dll leri kontrol etmek için program söyler misiniz ? ayrıca sistem ince ayarını nasıl yüklerim ? çok bilgili değilim nasıl yapacağımı söylerseniz hallederim.

sistem ince ayarı
şu anda yükledim açıyorum

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
dll leri kontrol etmek için program söyler misiniz ? ayrıca sistem ince ayarını nasıl yüklerim ? çok bilgili değilim nasıl yapacağımı söylerseniz hallederim.

şu anda yükledim açıyorum
dll leri kontrol eden program yok windows gezginine programlar ve özellikler yazın orda 2005 ten 2019 a kadar yüklü olması lazım ya da siz driver booster pro indirin direk kurun dll leri .

ince ayar yapan programlar var yani ek özellik olarak .

araştırın bir bulursunuz .

yigitabrekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dll leri kontrol eden program yok windows gezginine programlar ve özellikler yazın orda 2005 ten 2019 a kadar yüklü olması lazım ya da siz driver booster pro indirin direk kurun dll leri .

ince ayar yapan programlar var yani ek özellik olarak .

araştırın bir bulursunuz .
Dll lere bakacağım indirdim ince ayar programını ne yapayım ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Dll lere bakacağım indirdim ince ayar programını ne yapayım ?
ince ayar programını nasıl indirdin ??? bakım programlarının ek özelliği o .

74122

böyle olcak dll ler win 7 64 bit kullanıyorum ve böyle .

yigitabrekk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ince ayar programını nasıl indirdin ??? bakım programlarının ek özelliği o .

Ekli dosyayı görüntüle 74122
böyle olcak dll ler win 7 64 bit kullanıyorum ve böyle .
Sistem ince ayarı uygulaması var türk birinin yapmış olduğu ve dll lere gelirsek 2008 den 2019 a kadar hepsini kurdum ince ayar uygulamasında pilinizi değiştirmeniz önerilir tarzı birşey yazıyor şu an bilgisayar kapalı sabah fotoğraflarla beraber yazarım

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Sistem ince ayarı uygulaması var türk birinin yapmış olduğu ve dll lere gelirsek 2008 den 2019 a kadar hepsini kurdum ince ayar uygulamasında pilinizi değiştirmeniz önerilir tarzı birşey yazıyor şu an bilgisayar kapalı sabah fotoğraflarla beraber yazarım
2005 ten itibaren attığım ss ye bakmadın mı ?