Laptop Formattan Sonra Donuyor

Bu konuyu okuyanlar

emrekarakaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

Son birkaç aydır laptopuma windows 10 kurulumundan sonra hemen donmalar başlıyor ve mavi ekran hatası alıyorum. Donmalar herhangi bir program yüklemeden başlıyor ve sistemde aşırı ağırlık oluyor. Kullandığım sistem ;

Samsung model: NP370R5E-S07TR

İşlemci : Intel Core i5 3230M

Ekran Kartı: İntel Hd 4000 - Amd Radeon 8750m

Hdd : Seagate Samsung Spinpoint M8 ST750LM022(HN-M750MBB) 750GB 5400 RPM

Yardımcı olursunuz sevinirim.

Reaksiyon puanı
2
şimdi bu sorun neden kaynaklanır bilirmisin, bazı bilgisayarların kimyası(kimyası dediğim sistem özellikleri) uyumlu olmaz, bak örnek olarak intelin hd 4000 modelini kullanıp win 10 yüklemek pek mantıklı değil, bir ara bizim bilgisayarda win 8 vardı, bu oto bedava win 10 a update dalgasına başladım update indirmeye, indi indi indi, tam kuracaktım, uyumlu değil hatası, bir win 7 kurmayı dene başka bilgisayarcıdan hazır vardır veya internetten indirip usb ye at, devamını biliyorsundur. şimdiden iyi şanslar:)

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Merhaba Arkadaşlar

Son birkaç aydır laptopuma windows 10 kurulumundan sonra hemen donmalar başlıyor ve mavi ekran hatası alıyorum. Donmalar herhangi bir program yüklemeden başlıyor ve sistemde aşırı ağırlık oluyor. Kullandığım sistem ;

Samsung model: NP370R5E-S07TR

İşlemci : Intel Core i5 3230M

Ekran Kartı: İntel Hd 4000 - Amd Radeon 8750m

Hdd : Seagate Samsung Spinpoint M8 ST750LM022(HN-M750MBB) 750GB 5400 RPM

Yardımcı olursunuz sevinirim.
Bu işaretler sistemin uyumlu olmadığını gösteriyor önerim win 7 pro kurup daha iyi performans almandan yanadır

BaranKorkmaz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorunu 1 yıldır yaşıyorum (Windows 10'a geçince başladı bu sorunlar) Sistemimin Intel Graphics 4000 ve HD8570M Lenovo. Sorun şu bu donanımlar eski olduğu için Harici ve Dahili ekran kartı çakışıyor. AMD sürücüleride malesef buna çözüm getirmedi. Ben şöyle çözdüm bu sorunu
Hiçbir driver yükleme format sonrası. Driver 16.12.2 sürümünü indir. Sonra Güvenli modda aç. Aygıt yöneticisinde Video denetleyicisi pasif gözükür ona sağ tıkla sürücü yükleme yap ve indirdiğin driver 16.12.2 seç o yüklesin sonra PC normal şekilde aç. Aygıt Yöneticisini aç ve Genel PnP monitör devre dışıysa dokunma değilse devre dışı bırak. Drivera tıkla yükleme açılmadan Etkinleştir sonra Driver kartı tanıyınca devredışı bırak. Driver sorunsuz yüklenecektir. Genel problem Laptop'un Genel PnP monitör ile dahili harici ekran kartları çakışıyor problem bu.