Laptop Ekran kartı Cpu Isınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alpx18231

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben hikayemi baştan sona anlatayım bi gün evimde lol oynarken pc nin renkleri birden kaydı ve hata verdi pc ekran kartı driveri durduruldu ama bu durumdan kurtuldu dedi sonra gene aynısını yaptı pc kapandı ve video tdr failure hatasını verdi sonra bilgisayrcıya yaptırdım pc geldi ve 1 hafta sonra gene aynısı oldu neyse gene yaptırdım smdi win7 ye gectim pc den cok memnundum dün bu renk hatasını verdi ama bu sefer kapanmadı ara sıra pc donuyo ve ilk açtıgımda pc normal ısı 40-50 c arası ve bekliyorum öyle göz atıyorum pc yi açtıktan 5-6 dakka sonra pc den çok hafif degişik bi ses geldi ve fan bi anda fazla ve aralıksız üflemeye başladı cpu tavan ve derece 70-80 sadece hd0 30 derece ve gpu 50 derece digerleri 70-80 ve bundan dolayı ara sıra pc anlık donmalar yaşayıp ekran kartıyla ilgili bişeyler oluyor

anystopmr

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Fan temizliği yaptırdınız mı? yada fanın güçsüzleşmiş olabilir soğutma yapamıyordur.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Temmuz ayındayız daha bunun Ağustos'u var, çok normal.
Bilgisayarını güzelce sök ve temizlik yapıp termal macunu yenile. Haricen bir laptop soğutucusu da kullanabilirsin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ne marka,model o notebook? casper yada hp ise normal derdim ama kasap bilgisayarcı onu katletmiş başın sağ olsun...
yeni notebooklara bak casper alma ...

alpx18231

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok hocam hersey temiz pcye svchost virusu bulasmis hep bu cpu artiriyor silmek istedigim zaman trustedinstaller izin vermelidir diyor