Laptop ekran kartı arızası

Bu konuyu okuyanlar

willwonka8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, hp envy 14 2050et marka laptopumun ekran kartında sorun var. Formattan sonra sürücüsünü yüklemeyi denediğimde mavi ekran hatası aldım. Güvenli modda çalıştırıp amd ekran kartımı kaldırıp intelinkine geçtiğimde sorun ortadan kalktı. İnternette araştırdığım kadarıyla büyük ihtimalle chipset sorunu ve intelin performansından memnun değilim, AMD RADEON HD 6630 harici ekran kartımdan faydalanmak istiyorum.
Şimdi sorum şu ısıtma işlemi dışında ekran kartı tamiri mümkün müdür? Değilse sanırım yeni bir anakarta ihtiyacım olacak. İnternet üzerinden uyumlu anakart araştırması neye göre yapabilirim? Anakartımın modeli hp 3385 fakat bunu yazıp arattığımda hiçbir şey çıkmıyor. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim...

willwonka8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısıtmadan olmaz niye ısıtmak istemiyorsun? sök anakartı güzelce selülozik tinerle yıka kurut at fırına 180 derecede 6 dakika tamam yada sıcak hava tut gpuya.
herkes anakarta zararlı ve geçici çözüm diyor 3 ayda bir bunla uğraşmak istemiyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
herkes anakarta zararlı ve geçici çözüm diyor 3 ayda bir bunla uğraşmak istemiyorum
anakart üretimde de ısıtılıyor anakartı yakacak kadar ısıtmıcan ve bga ilemi de ısıtmak ile olur gpu çıkar temizlenir tekrar ısıtılır lehimlenir ısıtmak yada yeni notebook almak karar senin ötv arttı.

Son mesajlar