Laptop Donanımı ve Fatura Farklı

Bu konuyu okuyanlar

hakan_uu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar kafamı çok karıştıran bir sorunum var.Sizinle paylaşıp yorumlarınızı merak ediyorum.Fikrinize ihtiyacım var.

Vatan Bilgisayardan 10 ay öncesine kadar Casper Nirvana marka laptop aldım.Laptopu alırken Nvidia Gt130m ekran kartı var diye almıştım.Hakkattende var ama faturada ekran kartında Nvdia 9600gs yazıyor.İnternetten laptopumun modelini araştırdım ve bu modelde 9600gs ekran kartı olduğu yazıyor.Laptopu garantiye vs. gönderemiyorum çünkü bana 9600gs'li bir laptop verdikleri takdirde aksini ispatlayacağım hiçbit kanıtım olmayacak.Böyle bir sorunum var işte...

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
vatanbilgisayar gidip faturanı düzelttir yada cihazın garanti belgesını onaylattır. herne olursa olsun asıl garanti kutu içinden garanti belgesidir ayrıca casper tr firmasıysa ürünün model seri nosundan garanti başlangıcı cıkacaktır. fatura şart değil.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Benim ekran kartım GT 220 m... Ancak linux işletim sistemlerinde kod ismi olarak GT 9600 m die görünüyo. nVidia ekran kartlarında yeni isim uygulaması başlatmıştı ama yonga aynı olunca isim böyle gözüküyo olabilir :) Ekran kartının özellikleri, internetteki GT 130 m ile aynıysa kafana takma bile :)

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Bende Vatan Bilgisayardan 160 lira civarında bir modem almıştım, ''kampanya var indirimde'' dediler.. İndirimli bir ücret ödedim, yaklaşık yarısı kadar, yalan olmasın 90 tl mi 85 tl mi neydi.. Eve gelip faturaya baktığımda aynı marka modemin daha düşük bir modelinin isminin yazdığını gördüm.. Fark ettiğimde Cihazı kurmuş buşunuyordum, sorunsuz çalıştığınıı görüncede Faturayı düzelttirmekten vazgeçtim..(Aslında üşendim) :) Yaptığım şey pek etik değil kabul ediyorum ama kendileri verdiler hehehe :D

Donanım özelliği olarak sorun yoksa kurcalama bence :)

hakan_uu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kafama pek takmıyordum ama bu casper'dan lanet ettim.Garantiye göndermek istiyorum birde laptopunuzu yeniledik diyip 9600gs ekran kartlı bi laptop verirlerse kalırım öyle :D o yüzzden sıkıntı yapmıştım.Yarın arar konusurum vatan pc'le.Saolun yardımlarınız iiçin

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Aynı ekran kartı farklı isim altında tekrar piyasaya sürüldü. Bir sorun olacağını zannetmiyorum.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Eğer Vatan Bilgisayar ile görüşürsen bize onların ne cevap verdiğini de yazabilir misin ? Böyle bir durumda alabileceğimiz cevap hakkında fikrimiz olur. :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Ekran kartı isimleri değişmişti ondan öyledir o :)

hakan_uu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Vatan Bilgisayar ile görüştüm.Vatan Bilgisayara gitmem gerekiyormuş.Sonucunu tekrar yazarım buraya