Laptop da ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle laptopumun özelliklerini yazıyım(PCden iyi anlıyanlar belki ister diye yazıyorum)
Ekran kartı:NVDİA Geforce 940 M
Ram:12GB
İşlemci:İntel Core i7 2.30 ghz
Arkadaşlar benim pcmde ısınma sorunu var.Pc ısındıktan sonra örneğin lolde 150 160 fpsten 30 fpse düşüyor ama 30 fpste 10 fps gibi o kadar kötü oluyor pcnin performansı.Bilgisayarcıda fanın içindeki parçaları değiştik ve termalı yeniledik.Sorun hala devam ediyor.Sizce sorun neyde olabilir ve nasıl düzeltebilirim?Soğutucu alsam sorun geçer mi?Ve soğutucu öneriniz varsa verirseniz memnun olurum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Öncelikle laptopumun özelliklerini yazıyım(PCden iyi anlıyanlar belki ister diye yazıyorum)
Ekran kartı:NVDİA Geforce 940 M
Ram:12GB
İşlemci:İntel Core i7 2.30 ghz
Arkadaşlar benim pcmde ısınma sorunu var.Pc ısındıktan sonra örneğin lolde 150 160 fpsten 30 fpse düşüyor ama 30 fpste 10 fps gibi o kadar kötü oluyor pcnin performansı.Bilgisayarcıda fanın içindeki parçaları değiştik ve termalı yeniledik.Sorun hala devam ediyor.Sizce sorun neyde olabilir ve nasıl düzeltebilirim?Soğutucu alsam sorun geçer mi?Ve soğutucu öneriniz varsa verirseniz memnun olurum.
Fan bloğunda ki tozlar da temizlendi ise soğutucu şart gibi.
Addison Rampage Ad-rc3 Siyah Dizüsütü Soğutucu - n11.com

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet herşey temizlendi ama soğutucu kesin çözüm olur mu?Şuana kadar çok ücret ödedim o da boşa çıkacaksa çok zarara girerim.
Bir de attığın soğutucu 2.el mi?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Evet herşey temizlendi ama soğutucu kesin çözüm olur mu?Şuana kadar çok ücret ödedim o da boşa çıkacaksa çok zarara girerim.
Bir de attığın soğutucu 2.el mi?
HAyır 2. el değil.
Denemeden bilemezsin. Yine olmazsa cihazın ömrü dolmuş olabilir.

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki benim şarj aleti biraz sorunluda dokunduğun an falan kapanıyor pc bide çıkardığımda bi bakıyorum ucu çok ısınmış o fanları tetikliyo ordan oluyor olabilir mi bu sorun?Bu arada İstanbulun Asya yakasında tanıdığın pcci varsa tavsiye alabilirim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Peki benim şarj aleti biraz sorunluda dokunduğun an falan kapanıyor pc bide çıkardığımda bi bakıyorum ucu çok ısınmış o fanları tetikliyo ordan oluyor olabilir mi bu sorun?Bu arada İstanbulun Asya yakasında tanıdığın pcci varsa tavsiye alabilirim.
Teknik servise ver o adaptörü şase yapıyor olabilir.

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik servise ver o adaptörü şase yapıyor olabilir.
reiz casper servis kadar kalitesiz bir servis yok.suana kadar yaklaşık 1000 1200 tl servise harcadım ve herseferinde başka sorun oluştu.casper servise vermeyi düşünmüyorum.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Garantisi yoksa cihazın iyi bir anakart tamiri yapan yere verebilirsin anakartın ve şarj cihazının değerlerine baksınlar..

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart tamiri fazla ücret çıkarmaz mı?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Önce test ederler sorun varsa seni ararlar fiyat verirler kararı sen verirsin..

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aga üsküdarda adam akıllı pcci yok ki verdim bir tanesine fan değişti termal yeniledi hayla sorun geçmedi ve bu çok canımı sıkıyor.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Aga üsküdarda adam akıllı pcci yok ki verdim bir tanesine fan değişti termal yeniledi hayla sorun geçmedi ve bu çok canımı sıkıyor.
Bunlara bir bak derim..
Termal macunu sen değiştirmemişsin belliki bilgisayarcı değiştirdiyse işlemci ekran kartı yongası ve soğutucu üzerindeki termal macun kalıntıları temizlememiş olabilir kazıyarak bile zor çıkar uğraşmamış olabilir..
Soğutucu ekran kartının üzerine tam oturmuşmu vidaları sıkılmış olsa bile iki vida tuttuğu için diğer köşelerde az bir oturmamazlık olsa bile ekran kartını ısısını tavan yaptırıyor bu sıkıntı soğutucunun ekran kartı üzerine oturan kısmında hafif bir yamulma olmasıyla ortaya çıkıyor..
Soğutucu zarar görmüş olabilir soğutucu boruları delinmiş ise soğutucu içindeki gaz uçtuğu için soğutma işlemi yapmaz..

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bunlara bir bak derim..
Termal macunu sen değiştirmemişsin belliki bilgisayarcı değiştirdiyse işlemci ekran kartı yongası ve soğutucu üzerindeki termal macun kalıntıları temizlememiş olabilir kazıyarak bile zor çıkar uğraşmamış olabilir..
Soğutucu ekran kartının üzerine tam oturmuşmu vidaları sıkılmış olsa bile iki vida tuttuğu için diğer köşelerde az bir oturmamazlık olsa bile ekran kartını ısısını tavan yaptırıyor bu sıkıntı soğutucunun ekran kartı üzerine oturan kısmında hafif bir yamulma olmasıyla ortaya çıkıyor..
Soğutucu zarar görmüş olabilir soğutucu boruları delinmiş ise soğutucu içindeki gaz uçtuğu için soğutma işlemi yapmaz..
Onda gaz olmaz. Bakır boru direk kendi iletir ısıyı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
öncelikle adaptör değiştirilmeli, başka bir adaptör ile deneyebilirsin almadan önce ...

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ekli dosyalar

• PicsArt_06-13-02.52.46.jpg
    PicsArt_06-13-02.52.46.jpg
    44.4 KB · Görüntüleme: 382
  • PicsArt_06-13-02.55.47.jpg
    PicsArt_06-13-02.55.47.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 433

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BEYLER YARDIM PLS

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Resimlerden anlaşılmaz attığın resimlerde olumsuz bir durum görünmüyor termal macun yenileme yapmanı öneririm yüzeyleri tamamen temizle ve öyle sür termal macunu sorun devam ederse farklı çözümler buluruz..

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bir tane bilgisayarcı ekran çipinin tamir olması gerektiğini söyledi ben de öyle düşünüyorum başka olamaz gibi geliyor ama bir yandan da fandan ses çıktıktan sonra kasıyorsa ekran çipiyle ne alakası var?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Isınma sorunu fan termal macun değişimine rağmen düzelmediyse ekran kartında problem olabilir sorunu ancak bir laptop tamircisine götürerek öğrenebilirsin..

XswapX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır teşekkürler.