Laptop Aşırı Isınma Problemi

Geçenlerde de konu açmıştım ama kimse cevaplamamıştı. laptobum boşta 50 derece herhangi bir oyun oynarken (internet tabanlı flash oyun dahil) 80 dereceye çıkıyor alt tab yaptıgımda 50 ye düşüyor gene ama oyun arka planda yine çalışıyor. örneğin lol de oyunu durdurma yok lolde 80 derece 85 derece alt tabb yapıyorum oyun altta devam ediyor ama derece 60 a düşüyor lütfen yardım edin sorunum nedir ?

Not: macun ve fan temizliği yeni yapıldı

cern99

Profesör
80 derece gayet iyi bir sıcaklık. Sorun aşağı alınca sıcaklığın ani düşmesi mi?

evet 85 den hemen 60 a düşüyor alt tabb yapınca ani değil ama kademe kademe 4 5 sn de

ya hocam en küçük oyunda bile 85 e çıkıyor delireceğim flash tabanlı oyunda bile
kapatınca 50 derece açınca 85
yıllardır knight online oynuyorum 70 i geçmezdi delireceğim normal değil bu ısı

egzostan elektrik süpürgesi ile çektirt ama servise ver tozunu alsınlar termalmacunu yenilesinler...

Kardeşim bende aynı sorunu yaşıyorum ctrl+alt+delete yap yada core.temp gibi uygulamalardan bak işlemcinin max hızından daha hızlı çalışıyor olması lazım.Yani turboda çalışıyor.Normalde bir sıkıntı olmaması lazım ısıyla alakalı ama bendede aynı sıkıntı var muhtemelen toz birikmesinden servise veya bilgisayarcıya götür.40 50tl ye çözerler işini. Bende öyle yapıcam. Bios falan sakın kurcalama kullanıcı hatası diye sana kitlerler valla.
--- Gönderi Güncellendi ---
Beyler mediamarkt veya vatan gibi yerlerde yaparlar mı temizlik parasıyla??

Bu konuyu görüntüleyen üyeler (Toplam:0)

stat counter