Laptop açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

SiGH55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar laptopun sarj LED'i yanıyor fakat güç tuşuna bastığımda laptop bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Güç tuşunda, flex kabloda ve bataryada sorun yok. Ne yapmam gerek?

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Tamire gerek var.

SiGH55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım edebilecek olan yok mu?

SiGH55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimse bilmiyor mu?

Furkan Acun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güç Tuşunda temassızlık Olmadığına Eminmisin?Eminsen Bi Bilgisayarcıya Git Derim

SiGH55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
69292

Bunun ismini bilmiyorum fotoğrafını çekip attım bir sorun var mı? Acaba şu beyaz şey azaldığından açılması için gereken elektriği alamıyor olabilir mi? Fotoğraf yamuk çıkmış fanı üst taraf olarak alın rahat anlaşılması açısından.

Furkan Acun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ekli dosyayı görüntüle 69292
Bunun ismini bilmiyorum fotoğrafını çekip attım bir sorun var mı? Acaba şu beyaz şey azaldığından açılması için gereken elektriği alamıyor olabilir mi? Fotoğraf yamuk çıkmış fanı üst taraf olarak alın rahat anlaşılması açısından.
O Kadar Bilgili Değilim Ama Bi Bilgisayarcıya Gidebilirsin İyi Günler..

Asahin58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim laptopda 20 kez bazen 30 kez açmam icin tuşa basıyorum anca açılıyor. Açılmadığı zaman güç ışığı vs yanıyor usb takılı iken usbnin ledı yanıp sönüyor fan çalışıyor cd tepki veriyor ama ne bios geliyor ne de görüntü ayrıca hdd den gelen çalışma sesi de yok. Bios pili söküp taktım voltajını ölçtüm normal batarya söktüm vs yok açılmıyor.

Asahin58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sorunumu şu şekilde çözdüm belki denemek isteyen olur diye paylaşıyorum. toshiba laptop l650d işlemcinin kilidini açan vidayı tam olarak sıkmadım yani kilitlerken kilitleme vidasını sona dayamadım bu aralık 180 derece olarak alırsak ben sıkma yönünde 150 derecede buraktım yani sıkılaşmaya başladığı yerde birazcık daha sıkıp buraktım yani sona kadar sıkmadım. şuan laptopdaki ısınma da ortadan kalktı fan rolantide çalışıyor. yaklaşık bir saatdir film izliyorum fan hiç hızlanmadı. umarım işinize yarar

Asahin58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yukarıda bahsettiğim işlemcinin yarım sıkılıması da sorunu çözmedi sorun devam ediyor. bugün de şunu keşfettim laptopun fanını klavyeyi sökerek durdurdum laptop bayağı ısındı birkaç denemeden sonra açıldı bununla ilgili video bile var laptopu battaniyeye sarıp açık bırakmışlar ya da fanın önünü ve hava girişlerini bantlayıp çalıştırmışlar her ikisinde de laptoplarının açıldığını söylüyorlar ben de fanı durudurarak yaptım şimdilik işe yaradı ama eğer işe yarıyorsa sebebi nedir hala çözemedim sanki araba ısınmadan marş basmıyor.