Laptop açılmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

EnFuEs

Üyecik
Merhaba Arkadaşlar.
Acer E1 510 notebook sahibiyim.
Bir partition uygulamasiyla yanlışlıkla bir şey sildim galiba.Laptopu her açmaya calistigimda Acer yazısından sonra "NO BOOTABLE DEVİCE"
hatası veriyor.Enter e basınca boot manegere atıyor ama boot maneger bomboş
Bios ta HDD görünüyor.
Netten biraz baktım bu hatayi alanlar bios tan eufi yi legacy yapıyorlar denicektim ama bende legacy yok eufi var sadece
Ne yapmam lazım ?

Ekli dosyalar

Bi ıssırabilsem

Profesör
Klasik bir bilgisayarcı sözü: F O R M A T bunu dedigime inanamıyorum ya kurtarmanın bir yolu yok legacy yok ise hem uefi Windows yüklersiniz iyi olur.

EnFuEs

Üyecik
.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Klasik bir bilgisayarcı sözü: F O R M A T bunu dedigime inanamıyorum ya kurtarmanın bir yolu yok legacy yok ise hem uefi Windows yüklersiniz iyi olur.
Icindeki dosyalari kurtarmanin bi yolu yok mu ?
Netten biraz arastirdim.Usb ile calisan slax diye isletim sistemi varmis.Onla laptopu acip dosyalari kurtarabilir miyim?

Son düzenleme:

Bi ıssırabilsem

Profesör
Harici işletim sistemleri sadece içine kurulu olan şeyleri okuyor diye biliyorum ve onun çalışması için c++ gibi şeyler gerekiyor hata verme ihtimalı çok yüksek denemekden zarar gelmez ama boş zaman harcamak gibi olucaktır.

Usain

Profesör
.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Icindeki dosyalari kurtarmanin bi yolu yok mu ?
Netten biraz arastirdim.Usb ile calisan slax diye isletim sistemi varmis.Onla laptopu acip dosyalari kurtarabilir miyim?
Ubuntu'yu usb belleğe yazdırın rufusla başka bir bilgisayarda. Sonra bilgisayarı usb bellekten başlatın. Ubunu'nun deneme sürümü var, kurmadan kullanabiliyorsunuz.
İşte Ubuntu Windows diskini görüyorsa oradan kurtarırsınız. Ben kendi bilgisayarımda Ubuntu'dan Windows'taki dosylara ulaşabiliyorum.

insanımsı

Asistan
ubuntu mesela 2 gb ve çok sistem ister o cinsten
lubuntu ise tavsiye olarak 1 gb ram ister ve gb cinsinden boyutuda kuçuktur

Usain

Profesör
Tamam işte işinize hangisi gelirse... Linux'lerin biri işinizi görür. ;)

stat counter