Laptop açılmıyor (Windows 8 "inaccessible boot device" sorunu)

Bu konuyu okuyanlar

understay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar, ben olayi anlatmaya baslayim.
Dun gece guzel guzel film izliyordum. Uykum geldi laptopu kapatayim dedim demez olaydim! Bilgisayari kapata tikladim. Normal bi sekilde kapaniyorduki birden siyah bi ekran cikti! Bekledim bekledim kapanmadi bende powera uzun basip kapattim. tekrar acmaya calistim, powera bastim tam windows acilacagi sirada mavi ekran geliyor "uzgunuz bir hata ile karsilasildi hata aranacaktir tarama tamamlaninca bilgisayar yenifen baslatilacaktir.daha fazla bilgi edinmek icin cevrim ici ortamda arayabilirsiniz: inaccessible boot device"
bu sekilde bir hata ile karsilastim. o andan beri o mavi ekranin otesine gecemedim laptopu acamiyorum kafayi yemek uzereyim lutfen yardim edin.

ve garanti kapsamina girer mi?
simdiden cok tesekkur ederim.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11

understay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boyle bi konfigirasyonu kabul etmedi :-\ yani f1 i. malesef. :-\

understay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ÇÖZÜM: servıse goturdum. format atıldı. windows yeniden kuruldu

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Masaüstü bilgisayar Windows 10 kurulumu yaparken bu hatayı veriyordu bu çözümü uyguladım ek olarak jmicron sata controller achi yapınca kurulum tamamlandı.

Konu hortlamış olabilir ama lazım olunca mezarı açtık :D

Power on the system and press F1 at the ThinkPad screen to enter the BIOS. Once in the BIOS, go to Config -> Serial ATA (SATA). Change "SATA Controller Mode Option" to "Compatibility". Press F10 and answer "Yes" to save configuration changes and exit.,,

@understay biostan yukarıdaki değişikliği yap bir kardeş

Onuresen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar (wındows 8.1 ) avast taraması vardı birgisayara yeniden başlatma uyarısı geldi ve başlat dedim ve bilgisayar acılmıyor mavi ekran geliyor bilgisayarda yeniden baslıyacak ve altta boot_device yaısı geliyor ve o ekran hemen geçiyor sürekli reset atıyor. lütfen yardım edin 2 gün sonraya ödevim var ve içinde