laptop açılmıyor windows 10

Bu konuyu okuyanlar

Emir baran1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarın tuşuna basıyorum ekranda _ geliyor 3-4 sn sonra pc kapanıyor ve yeniden açılıyor ve bu işlem sürekli tekrar ediyor ben basmazsam kendi kendin sürekli kapanıp açılıyor ve her seferinde _ geliyor bios menüsünü açabiliyorum ancak ne yapabileceğimi bilmiyorum windows 10 u flashtan yüklemeyi denedim ancak flashı algılamadı rufus adlı programı kullanarak denemiştim yardım ederseniz sevinirim

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
bilgisayarın tuşuna basıyorum ekranda _ geliyor 3-4 sn sonra pc kapanıyor ve yeniden açılıyor ve bu işlem sürekli tekrar ediyor ben basmazsam kendi kendin sürekli kapanıp açılıyor ve her seferinde _ geliyor bios menüsünü açabiliyorum ancak ne yapabileceğimi bilmiyorum windows 10 u flashtan yüklemeyi denedim ancak flashı algılamadı rufus adlı programı kullanarak denemiştim yardım ederseniz sevinirim
Bilgisayarınız nedir? Laptop ise model masaüstü ise anakart söyler misiniz?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
bios menüsünü açabiliyorum ancak ne yapabileceğimi bilmiyorum
BIOS menüsünde BOOT sekmesinde boot order/boot options: Windows'un yüklü olduğu disk (Hard Drive) görünüyor ve ilk sırada mı peki?

Emir baran1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yada bootlu bir usb veya dvd medyası takılı mı? (=
boot yaptığım flash bellek gözüküyor ancak otomatik başlatmıyor
satellite L850 1rn markası ve modeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarınız nedir? Laptop ise model masaüstü ise anakart söyler misiniz?
satellite L850 1rn laptop
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba;

BIOS menüsünde BOOT sekmesinde boot order/boot options: Windows'un yüklü olduğu disk (Hard Drive) görünüyor ve ilk sırada mı peki?
hayır en başta usb gözüküyor

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
tamam gün içinde deneyeceğim olmazsa bir daha yazarım teşekkürler
Tamam.
Eğer yine olmazsa, tekrar tekrar açılmaya devam ederse cihazı power tuşundan kapatın.
Bataryasını çıkarın, güç kablosunu prizden çıkarın, usb ve diğer tüm çevre birimlerini mouse vs bağlantısını çıkarın, güç düğmesine 25-30 sn kadar basılı tutun.
Sonra bataryayı geri takın, güç kablosunu prize takın, bilgisayarı power tuşundan bir kez basarak açılmasını bekleyin. Umarım işe yarar. Kolay gelsin.