Laptoba Harici Ekran Kartı Bağlanabilir Mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
1500 Tl fiyat bandında Skylake işlemcili ve ekran kartlı bir sistem toplamak zor olur.
Ben işlemcim illaki İntel Skylake tabanlı olsun demiyorum ki.AMD de olabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Yapılabilir ama işlemci düşük kalabilir.
Nasıl yapılabilir?Bunu yapmak için neler gerekir?Bir de böyle bir şey yapılırsa açıkta kalmaması için herhangi bir kutusu olur mu?Ve maliyeti çok yüksek olur mu?Çok yüksekten kastım yeni bir bilgisayar alacak kadar maliyeti olur mu?
İşlemcisine göre ekran kartı seçerse sıkıntı olmaz.
Laptobumun işlemcisi İntel Core i5-2450m 3Mb L3 Cache(önbellek) 2.50 GHz hızında.Sizce hangi ekran kartı uyumlu olur?
@Hic işlemcim sizce böyle bir durumu kaldırır mı?
Ayrıca şunu da söyleyeyim ki ben shiftdelete.net'i ve forum.shiftdelete.net'i çok seviyorum.Nedeni de yazdığım konuya kısa bir süre içerisinde cevap geliyor.Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Zen APU'ları düşünebilirsin bence. 2017 yi bekle eğer APU düşünüyorsan.
Sizce AMD'nin yeni APU'ları ile oyunları orta grafikte kasmadan çalıştırabilir miyim?Bir de APU mu yoksa hem işlemci hem de orta grafikli RX460 veya GTX1050 gibi ekran kartı mı daha iyi olur?
Günaydın. Hocam monitör olayının çözümü ekran kartı görüntü çıkışına kablo bağlamamakmış. PSU yerine ise Dell'in 8 pin adaptörünü kullanmak daha doğru. Eğer laptopta işlemciden ayrı ekran kartı bulunsaydı laptop ekran kartını devre dışı bırakmak gerekiyordu ancak sizdeki Intel HD Graphics. Yeni ekran kartını laptopa yeni donanım olarak tanıtmanız lazım.

Dell D220P-01 Optiplex AC/DC Adapter | Overstock.com Shopping - The Best Deals on Power Supplies
Videolara baktım.Yardımınız için teşekkürler.Şunu anladım ki bunu yapacağıma yeni bir masaüstü pc toplamak daha iyi.

K /\ /\ N

Profesör
6700hq 960m ikilisinin yanına 750ti takmak mantıksız olur. Thunderbolt 3 girişine sahip laptoplar için böyle birşey zaten mevcuttu ancak nedense sonra projeyi iptal ettiler. Şimdi tekrar geri dönmeye başladı yavaştan. yukarıda bahsedilen egpu olayı çok karmaşık. Taşınabilir bir aleti taşınamaz kılıyor. Şimdilik beklemekte yarar var ancak şuan razer, powercolor gibi markalar seri üretime geçmiş durumda. İlla alacaksan bunlara bak derim.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
6700hq 960m ikilisinin yanına 750ti takmak mantıksız olur.
Benim bilgisayarımın işlemcisi i7 6700hq değil Intel Core i5-2450m ve benim bilgisayarımın ekran kartı 960m değil Intel HD Graphics 3000.Siz yanlış anladınız sanırım.

K /\ /\ N

Profesör
Benim bilgisayarımın işlemcisi i7 6700hq değil Intel Core i5-2450m ve benim bilgisayarımın ekran kartı 960m değil Intel HD Graphics 3000.Siz yanlış anladınız sanırım.
Yok hayır ben sadece ortaya attım. Çünkü adamın teki alıyor Gaming Laptopu gtx 960m ve 6300hq/6700hq paketine birde external gpu eklemeye çalışıyor madem bağlayacaksın neden baştan Gaming pc aldın? Sizin sorunuza gelince işlemcinize baktım cpuboss tan. Rx 460 işinizi fazlasıyla görecektir.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Yok hayır ben sadece ortaya attım. Çünkü adamın teki alıyor Gaming Laptopu gtx 960m ve 6300hq/6700hq paketine birde external gpu eklemeye çalışıyor madem bağlayacaksın neden baştan Gaming pc aldın? Sizin sorunuza gelince işlemcinize baktım cpuboss tan. Rx 460 işinizi fazlasıyla görecektir.
Yok ya.Bu iş uğraştırıcı.Bunun yerine masaüstüü pc toplamak daha mantıklı geliyor bana .

Hic

Asistan
M.samet gerekli kartları önermiş zaten onun üstüne önermek olmaz işlemcin için en iyisi o kartlar fakat, karta para vericeksin ekstradan sisteme para vereceksin ee bide sistem ileride güncellemen çok zor olacak hatta olmayacak bile denebilir. Dolayısıyla masaüstü sistem toplamak daha mantıklı olacaktır.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
M.samet gerekli kartları önermiş zaten onun üstüne önermek olmaz işlemcin için en iyisi o kartlar fakat, karta para vericeksin ekstradan sisteme para vereceksin ee bide sistem ileride güncellemen çok zor olacak hatta olmayacak bile denebilir. Dolayısıyla masaüstü sistem toplamak daha mantıklı olacaktır.
Bence de masaüstü pc toplamak daha mantıklı.Bir de cevabınız için teşekkürler.

K /\ /\ N

Profesör
Şimdi aklıma geldi nedense. Atıyorum pc de oyun oynamak istiyorum diyorsun. Ekran kartı yeterli değil. Ekstra psu ekran kart alacağına şöyle yapabilirsin: egpu yaklaşık sana toplam olarak 500tl kart tutsak psu kablo falan onlarda 200-250 olsun ortalama. Oldu sana 700-750. Üstüne 500 koysan ps4 alırsın. 1000 koysan ps4 pro alırsın. 3000 koysan ileride çıkacak olan 970m in ucuz alternatifi 1050ti notebook alırsın. Ben şahsen 3. Seçeneği düşünüyorum :)

M. Samet

Doçent
E-GPU / 400 TL+RX 460/ GTX 1050 TI (500/600) = 1000 TL
PC / 1500 (PC) - 500 (Laptop) = 1000 TL

Tercih sizin. Yeni PC daha mantıklı gibi.

mustafared

Üyecik
Dostum bende aynı durumdayım i3. 4030u işlemci ve sadece intel 4400 ekran kartı var laptopumda. önümüzdeki hafta şunu sipariş edip denemeyi düşünüyorum. US $32.23 22% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

ekran kartı olarakta aynı aliexpressteki gtx950 veya 750ti öneriyorum hem işlemcin darboğaz yapma ihtimali daha az olur.
bu konuyu bayağı bir araştırdım herkesin kesin bir bilgisi olmadığı için alıp denemekten başka çözüm yok gibi malesef..

stat counter