Kyk Yurt!

Bu konuyu okuyanlar

halil41123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.Belki çok saçma olur fakat bunu yazmak zorunda kaldım.Malesef kyk yurdunda kalmak zorunda kalıyorum.Kaldığım yurt çok eski ve aynı hapishane gibi.Odalar 8 kişilik,dolaplar askeriye dolabı gibi vs vs.Çok fazla sayarım böyle .Kyk yurtlarında değişiklik için dilekçe verilmesi gerekiyormuş.Yakında dilekçe verip bu hapishaneden kurtulmak istiyorum.Fakat bu kolay olmuyor malesef.Şimdi konuya gelelim.Dilekçe yazdığımda iyi bir yurda geçmek istediğimde dilekçede neden yurt değişiklik istediğim soruluyor.Buna çok iyi bir neden yazmam gerekiyor ki dikkate alsınlar.Konfor ve benzeri şeyler yazarsam umursamadan geçerler.Lütfen kendi fikirlerinizi,siz olsanız hangi nedenleri yazarsınız bana iletin.Bu benim için çok önemli.Teşekkürler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Nedenin çok önemli ve haklı olsa bile geçmek istediğin yurtta yer yoksa yine olumsuz cevap alırsın veya cevap muğlak olur... Geçmek istediğin yurdun ilgilileri ile konuşup yer var mı diye öğrenmelisin öncelikle, eğer yer varsa zaten yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Önceden yurtta kalırken toplamda 2 kere yurt değişimi yaptım. Hiçbirinde özel bir neden yazmadım fakat yurt olaylarında torpil çok geziyor. Ben hazırlık okurken bölgedeki en iyi yurda geçmek için dilekçe verdim o yıl dikkate bile alınmadı. 1. sınıfın yine ekim-kasım ayı gibi dilekçe verdim baktım sonuç çıkmıyor okullar kapanmadan bölge müdürlüğüne gidip müdürle konuştum bana verdiği cevap şu. İyi olan yurda genelde son sınıfta olan veya tıp-diş hekimliği tarzı yüksek bölümlerde olan öğrencileri geçiyoruz. Adama dedim ben 2 yıldır dilekçe veriyorum o zaman hiç geçemem. Bana dilekçemi getirmemi söyledi ve baktı ki kasım ayında vermeme rağmen bir sonuç çıkmamış. Hemen oracıkta atama işlemini kendi eliyle yaptı. Yani demem o ki her yurtta boş oda var fakat öyle dilekçe veriyim bekleyeyim mantığında olursan biraz zor müdüre gidip derdini iyice anlatman lazım.

halil41123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden yurtta kalırken toplamda 2 kere yurt değişimi yaptım. Hiçbirinde özel bir neden yazmadım fakat yurt olaylarında torpil çok geziyor. Ben hazırlık okurken bölgedeki en iyi yurda geçmek için dilekçe verdim o yıl dikkate bile alınmadı. 1. sınıfın yine ekim-kasım ayı gibi dilekçe verdim baktım sonuç çıkmıyor okullar kapanmadan bölge müdürlüğüne gidip müdürle konuştum bana verdiği cevap şu. İyi olan yurda genelde son sınıfta olan veya tıp-diş hekimliği tarzı yüksek bölümlerde olan öğrencileri geçiyoruz. Adama dedim ben 2 yıldır dilekçe veriyorum o zaman hiç geçemem. Bana dilekçemi getirmemi söyledi ve baktı ki kasım ayında vermeme rağmen bir sonuç çıkmamış. Hemen oracıkta atama işlemini kendi eliyle yaptı. Yani demem o ki her yurtta boş oda var fakat öyle dilekçe veriyim bekleyeyim mantığında olursan biraz zor müdüre gidip derdini iyice anlatman lazım.
Bölge müdürü derdimi anlatmama izin verirse şanısımı gider denerim.Bu dediğiniz bölge müdürü her şehirde olan kyk il müdürlüğünde mi oluyor?