Kuzey Kore'nin Nükleer Tehdidine Trump'tan Denizaltıyla Cevap

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

SONG JOONG KI

Koreli Reyiz
Yönetici
Moderatör
Katılım
16 Eyl 2016
Mesajlar
7,704
Beğeniler
2,473
Puanları
113
Konum
İzmir
#1
Kuzey Kore bugün ordunun kuruluşunun 85'inci yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor. Yıldönümü nedeniyle gerçek mermilerle askeri tatbikat yapan Kuzey Kore'nin nükleer deneme yapmasından endişe ediliyor. ABD, Kuzey Kore'nin nükleer denemesine engel olmak amacıyla Güney Kore'ye füze taşıyabilen USS Michigan denizaltısını gönderdi.
 • 1

  Kuzey Kore'nin olası nükleer denemesini engellemek amacıyla Kore yarımadasına gönderilen USS Michigan denizaltısı Güney Kore'nin Buson limanına ulaştı.
 • 2

  Güney Kore, "düşman kardeş" Kuzey Kore'nin bugün gerçek mermilerle Wanson kentinde bir askeri tatbikat gerçekleştirdiğini duyurdu. Güney Kore ordusu tarafından yapılan açıklamada, "Ordumuz, Kuzey Kore ordusunun adımlarını yakından takip etmektedir" denildi.
 • 3

  ABD Başkanı Donald Trump da, BM Güvenlik Konseyi’nin Kuzey Kore’ye karşı yeni yaptırımları kabul etmeye hazır olması gerektiğini belirtti.
 • 4

  Trump, “Kuzey Kore’deki mevcut durum kabul edilemez. Konsey, Kuzey Kore’nin nükleer balistik füze programına yönelik ek ve daha sıkı yaptırımları kabul etmeye hazır olmalı” dedi.
 • 5

  Pyongyang’ın tüm dünya için gerçek bir tehdit olduğunu vurgulayan ABD Başkanı Donald Trump, “Kuzey Kore büyük bir küresel sorun. Artık çözmek zorunda olduğumuz bir sorun” diye konuştu.
 • 6

  Pentagon da, Beyaz Saray’da tüm senatörlere Kuzey Kore ile ilgili askeri strateji konusunda brifing vereceğini duyurdu.
 • 7

  ABD Savunma Bakanlığı Pentagon sözcüsü Albay Jeff Davis, söz konusu brifingin yarın yapılacağını ve brifinge 50 eyaletin senatörlerinin yanı sıra Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Ulusal İstihbarat Direktörü Dan Coats, Savunma Bakanı Jim Mattis ve Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’un katılacağını ifade etti.
 • 8

  Davis, “Askeri yetkililer Kuzey Kore ile ilgili mevcut stratejik durum konusunda tüm senatörleri bilgilendirecekler” dedi.
 • 9

  Basına kapalı ve gizli olarak yapılacak toplantının Beyaz Saray’da düzenlenmesi dikkat çekti çünkü Kongre üyeleri gizli brifingleri Kongre’deki ofislerinde veya Kongre binasında mevcut güvenlikli salonlarda alıyorlar.
 • 10

  Brifingin zamanlama bakımında da Washington ile Pyongyang arasındaki iplerin son derece gergin olduğu bir zamana denk gelmesi ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Kuzey Kore’ye karşı askeri seçenekleri senatörlerle paylaşacağı yorumlarına neden oldu.
 • 11

  ABD, Kuzey Kore'nin balistik füze denemelerine karşı birtakım askeri tedbirler almanın yanı sıra USS Carl Vinson uçak gemisi görev grubunu da Kore açıklarına göndereceğini duyurmuştu. Trump yönetimi Kuzey Kore’ye karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu tekrar tekrar vurguluyor.
 • 12

  Kim Jong-un yönetimi ise ABD’nin Kore yarımadasında savaş başlatması durumunda Kuzey Kore’nin “ABD’yi yok edeceğini” duyurdu.
kaynak:NTV
 
Katılım
6 Haz 2008
Mesajlar
2,318
Beğeniler
63
Puanları
48
#2
Amerikayi bir çok ülke sevmiyor neyine güveniyor la bu amerikacik
 
stat counter