Kuveyt Turk ün garip uygulaması...

Bu konuyu okuyanlar

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Geçenlerde başıma geldi. Kendim kredi kartı kullanmayan ancak yanımda nakit taşımayı sevmeyen birisi olarak kuveyttürk ten bir bankamatik aldım. (almaz olaydım)
Visa nın geçmediği yer yok düşüncesi ile bankamatiğimi kullanmaya başladım.
ilk sorun kuveyttürk bankasının bankamatikleri 3d secure olmayan sitelerden alışveriş izni vermiyor. anadolu ulaşımdan bilet bile alamadım. Ama kredi kartlı izin veriyor. Bunun değişmesi talebinde bulunduğumda çözüm oluşturmak yerine kırık plak gibi aynı cümleyi kullanarak BANKAMTİK KARTLARIMIZ 3D SECURE HARİCİ KULLANIMI YOKTUR deyip durdurlar. ÇÖZÜMÜ YOK cümlesini bile kullanamadılar.

ikinci sorun güya müslüman banka ya müşteri maduriyeti düşünmeden alkollü ürün satan yerlerin poslarından kartın geçmediğini yaşayarak öğrendim. kullandırdıkları kredi kartları olsa anlıcam da kendi paramı kullanamadım. 1 defa balık restoranında rezil oldum, 1 defa su ve çerez aldığım yerde rezil oldum. ben bilemem ki posda alkol ürünleri satışı kodunun olup olmadığınız. Bu tür bilgiler daha öncesinden verilse kimsenin tercih etmeyeceğini bildikleri için olaylar başına geldikçe görüyorlar.

Sizin yorumunuz nedir. Önerdiğiniz bir banka var mıdır.
Hesap işletim ücreti kesmeyen. havale ve eft nin ücretsiz olduğu.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
İş Bankası kullanıyorum, memnunum. En azından o şekilde mağduriyetler yaşatmaz.
Havaleyi bilemem ama eft işleminin ücretsiz olacağını sanmıyorum diğer bankalarda.