Kurtlar Vadisini Sevenler ve Sevmeyenler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kurtlar Vadisini Seviyor musunuz?

• Evet, severek izlerim.

• Hayır, bitsin artık.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Şahsen ben Kurtlar Vadisi çok severim. Niye diye soracak olursanız hem TRde sürekli bir dizi olması hemde aksiyon ve derin devlet tarzı ironisel düşünceleri izleyicilerine aşılaması yönünden seviyorum. Sevmeyenlerin nedenini duymak isterim. Aynı şekilde sevenlerinde...

Son düzenleyen moderatör:

errno

Doçent
Yasaklı
Merhaba,

izleyici kitlesine ve emeği geçenlere lafım yok, ama ülkemizde silah, kan, nefret, entrika, aldatma içerikli diziler kol geziyor. Zaten başımızı önümüzden kaldırmamamız, ilerlememize engel her türlü imkan var. Şöyle bir bakın istatistiklere. Aşağıdakiler sadece birkaçı. Araştırsam daha neler bulacağım.

- Japonya’nın %14 ü sürekli kitap okumaktadır. Abd nin %12 si , Almanya’nın %11 i, İngiltere’nin %11 i , Türkiye’nin %0.01 i kitap okumaktadır.
- Türkiye, Birleşmiş milletler insani gelişim raporunda Malezya, Libya ve Nijerya gibi ülkelerin bulunduğu 173 ülke arasında 86. Sıradadır.
- Japonya’da kişi başına düşen kitap sayısı yılda 25, Fransa’da 7, Türkiye’de ise yılda 12 bin 89 kişiye bir kitap düşüyor.

Kaynak : Bunları biliyor musunuz? - Özet Kitap

Diziyi, dizi gibi izlemeyenin çok olduğu bir ülkeyiz. E tabii ki birileri de bundan milyon dolarlar kazanacak. Güzelim ülkemizde eğitim amaçlı, yasaların öğretimi amaçlı, hak ve hukuk amaçlı, çocuk gelişimi amaçlı, gençlerin ilgisini çekecek bilim amaçlı kaç dizi ve program var ? Bildiğim kadarıyla yok. (bilen varsa lütfen düzeltsin, yanılıyor olabilirim)

İşte bu yüzden bahsi geçen bu ve bunun gibi diziler, diğer yayınların hiçbirisi evime giremez.

Saygılarımla

Adam önceleri adam öldürürken zorlanıyordu şimdi açık havada kurşunun ilk defa adres sorduğunu görür gibiyim eski tadı yok,adam çıkıyor ortaya tak tak millet ölmek için koşuyor üzerine,figüran oldukları aşırı belli,ah nerede o aslanlar,karahanlılar.:D:(

Adam önceleri adam öldürürken zorlanıyordu şimdi açık havada kurşunun ilk defa adres sorduğunu görür gibiyim eski tadı yok,adam çıkıyor ortaya tak tak millet ölmek için koşuyor üzerine,figüran oldukları aşırı belli,ah nerede o aslanlar,karahanlılar.:D:(
Karahanlı sezonundayım şu an 60.bölümdeyim en baştan izlemeye başladım, gerçekten efsane sahneler var ya...

Çok uzun zaman oldu izlemeyi bırakalı. Nedeni ise basit. Kanal değiştirdikçe mevcut kanalın ideolojisine hizmet ettiler. Yani omurgasız davrandılar. İlk çıktıkları çizgiden hiç kopmamaları gerekiyordu.

Bunun yanında izlediğim dönem için söyleyeyim her sezon yeni bir düşman çıkıyor ama burada da izleyiciyi salak yerine koyan senaryolar oraya çıkıyordu.

Örneğin Polat bir sezon Abd'ye götürlüyor dünyayı yöneten güçlerle görüşüyor diğer sezon ise Polat'ın karşısına bir düşman çıkıyor Polat kim bilmiyor.

Ya da bir sezon sürekli Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile kanki olan sürekli görüşen polat diğer sezon yine kimsenin tanımadığı sıradan bir derin devlet adamı haline geliyor.

Her sezon finalinde ölüyor diğer sezon yeni düşman ve her yeni düşman Polatı hafife alıyor sonunda Polat onu alt ediyor.

Beni sıktı anlayacağınz.

Karahanlı sezonundayım şu an 60.bölümdeyim en baştan izlemeye başladım, gerçekten efsane sahneler var ya...
Karahanlı kılıçla mekanında otururken Kıbrıs meselesini anlatıyor.:)
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca 10 yılda bitirilemedi dizi bakalım biz nasıl bitireceğiz Forum'da.:D

Soner Yalçın'ın konsept danışmanlığını yaptığı, Osman Sınav'ın yönettiği ilk sezonlar efsaneydi. Sonraki Serdar Akar'ın yönettiği sezonlar da izlenebilir düzeydeydi. Tek karaktere odaklanmayıp, hikayesi olan bir sürü kaliteli ve güçlü yan karakterler vardı. Senaryosu gündem gerçeklerine çok yakın olup, kurgusu kaliteli, müzikleri de muhteşemdi.
Son sezonları ise bir o kadar kalitesiz ve berbattı. Dünya Polat'ın etrafında dönmeye başlayınca tadı tuzu kalmadı.
Bi yerden sonra izlemeyi bıraktıydım, devam etse de artık izlemem sanırım.

Soner Yalçın'ın konsept danışmanlığını yaptığı, Osman Sınav'ın yönettiği ilk sezonlar efsaneydi. Sonraki Serdar Akar'ın yönettiği sezonlar da izlenebilir düzeydeydi. Tek karaktere odaklanmayıp, hikayesi olan bir sürü kaliteli ve güçlü yan karakterler vardı. Senaryosu gündem gerçeklerine çok yakın olup, kurgusu kaliteli, müzikleri de muhteşemdi.
Son sezonları ise bir o kadar kalitesiz ve berbattı. Dünya Polat'ın etrafında dönmeye başlayınca tadı tuzu kalmadı.
Bi yerden sonra izlemeyi bıraktıydım, devam etse de artık izlemem sanırım.
katiliyorum

BJKolik

Profesör
Deli Yürek dizisinden sonra hiçbir diziyi takip etmedim. Bu diziyi ise hiç izlemedim ve izlemem. Deli Yürek gibi bir dizi olursa izlerim.

Necati amca emekli olana kadar devam eder aslında farklı karakterlere farklı türlerde de oynasa daha iyi olabilirdi.

stat counter