Kürtçe ile bir sorunum yok

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

extronaction

Asistan
Yasaklı
ülkede milyonlarca kürt vatandaşımız yaşıyor yoklarmı şimdi ?

almanyada milyonlarca türk var, bir politikacı çıksa, kabul edelim türk diye bir ırk yok, türkçe diye bir dil yok dese hatta sıkı yasaklar koysalar türkiyede yaşayan sen tepki göstermezmisin ?

işte tabu ve korku senin içine işlemiş

ayrıca kimseyi tahrik ettiğim yok, ne demişim tahrik etmişim ?

ben bir türk olarak bunları söylüyorum kürtte değilim lazda değilim kaldı, insanın başarısı bireyseldir bir ırkta doğunca otomatikman iyi kötü insan olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

o da eğitimsizliğe aşiretleşmeye bağlı

eğitim verirsen şu aşiret yapılanmasından kurtarırsan aile planlaması yaptırsan, öyle bir problem inanki kalmaz

21.yüzyılda inan diplomasiyle eğitimle hak hukukla çözemeyeceğin problem bir elin parmakları kadardır
Kürt diye ırk yok olmadığıda ortada senin gibi devşirmeler Türk ırkı yoktur der başkaları demiş gibi göstermeye çalışır...

Sardaukar

Profesör
Kürt diye ırk yok olmadığıda ortada senin gibi devşirmeler Türk ırkı yoktur der başkaları demiş gibi göstermeye çalışır...
devşirme ?
:fearscream::fearscream::fearscream:

ortasyada yaşayan türkleri bide bizim ülkemizdeki bizi karşılaştır sonra devşirme dersin

ayrıca kimse türk yok demiyor
bak bi konu açtım sinirleriniz yerinden hopladı, demekki bu paranoya bu korku sizi ele geçirmiş

extronaction

Asistan
Yasaklı
devşirme ?
:fearscream::fearscream::fearscream:

ortasyada yaşayan türkleri bide bizim ülkemizdeki bizi karşılaştır sonra devşirme dersin

ayrıca kimse türk yok demiyor
bak bi konu açtım sinirleriniz yerinden hopladı, demekki bu paranoya bu korku sizi ele geçirmiş
lafı çevirme sen önce dediğin uyduruk tiplerin neler ile uğraştığı ortada... pkk gibi terör örgütlerinin temel elemanları...

Szayel

Asistan
Bak şimdi o boynunun tepesinde taşıdığın şeyi amacı için kullan. Adamlar askerlerimizi öldürürken, sivil halk(bir çoğu kürt)a havan mermisi ile saldırırken senin için soğuksa ben seni Türk olarak görmüyorum. Bunca şey oluyorken Türk olmasan dahi yine de adamların doğuda attığı havan toplarına bir tek kelime etmiyorsan bu sefer de vicdanına bakmak gerek. Yine dediğim gibi rol yapıyorsun. İsteyen okusun yazdığımı bir tane ırkçılık yok içinde ama sen yine konuyu başka bir tarafa yönlendiriyorsun. (Yada bir ruh sinir hastalıklarına görünmen gerek..)

"Kışkırttığın yalanını uydurarak sazan avlamak" ? Bu kelimeyle ne anlattın acaba şuan inception filmine gitti kafam allak bullak oldu. Durduk yere ne sazanı avlayacam :D Avladığım ve senin kötü tabirin olan şu sazandan ne kârım olacak ?

Tabu ve korku ne alaka :D adamın birine de kullanmışsın bu kelimeleri durduk yere.. Neyin tabusu neyin korkusu birader. Benimle mi konuşuyorsun sen :D Mr.Robot gibi hayal dünyasında mısın yoksa?

Sardaukar

Profesör
lafı çevirme sen önce dediğin uyduruk tiplerin neler ile uğraştığı ortada... pkk gibi terör örgütlerinin temel elemanları...
evet konu pkk ya terör örgütlerine bağlandı

bakalım daha ileriye götürüp vatan haini pis pkk lı diyen çıkacakmı görelim

ÆSir

♪ 𓂀
Yönetici
Moderatör
Doğuda yaşanan terör olayları yüzünden kürtleri toplu olarak suclayamazsiniz. Çevrenizde Çok güzel şeyler yapan o kadar çok TÜRK olan ATATÜRKÇÜ kürt var ki... Bu cahil ön yargılar yüzünden kendini açığa vuramıyor. Tanışalım benim özüm kürt. Atatürk'e ve Türk bayrağıma son damla kanım dahi feda olsun. Ön yargıları yıkın.

Szayel

Asistan
Æesir'cim. Normal olarak Atatürk veya geçmişte yaşanan problemler için Kürt toplumu, Türk toplumumu da suçluyor. Görüyorsun ki bunlar normal şeyler hepimiz insanız :) Adamın istediğini yapıp taraf olmalıyım makul yandan insan gibi bakalım.

İzmir ve çevresindeyim buyur gel tanışalım hiç sorun değil :) Hepimiz insanız. Hatta bu çevrede toplanılır forumca tanışma etkinliği olursa daha iyi olur. 2 kişidense topluluk iyi gider.

Ben kendi adıma söyleyeyim beni tanımasan da kırılma. Benim tek amacım ortak platformlarda Türkçe konuşulması. Haksız rekabet önlenmeli. Kim kimin hakkında ne konuşuyor ne kikirdiyor durumları olmasın. Ha bunu diyerek te sadece Kürtlere sallıyorsun deme bana. Her kesim çok uyanık ne yazık ki dinimize gerçek anlamda bağlı yaşamadığımız için hepimiz tokatçıyız. Burada sorun yok :)) Şahit olduğum durumdur küfür ederek el selamı verenler... TEkrar ve tekrar söylüyorum giden istediğini konuşsun benim için sıkıntı yok. Ama bir pazaryerinde, bir dükkanda, alışveriş merkezinde ıvırda zıvırda tek dil konuşulmalı. Kürtçe bir dil midir ? E tamam tarihi araştırılsın. Öğrenmek isteyen mi var ? Talep ne doğrultusunda ? Gidilsin okullarda eğitimi verilsin. İsteysen gitsin okusun. Fransızca, İngilizce, Almanca bir sürü okul var onlara ses çıkarmıyoruz da Kürtçeye mi çıkarıcaz ? Banane arkadaş ben kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda dil eğitimimi alır geçerim...

Sonuç olarak bu arkadaş tam olarak istediğini başardı diye düşünüyorum. Bir şekilde böldü :) En azından ben böyle düşünüyorum. Tahmin ettiğim ve isminin de taşıdığı anlam gibi özel yetiştirilmiş asker gibi birşey bu adam.

Bir ara herşeye sallayan bir üye geldiydi, hatta multiden de banlandı onun gibi biri bu herif. Sadece amacını sinsi ve el altından salağa yatırıp işliyor.

Sardaukar

Profesör
Æesir'cim. Normal olarak Atatürk veya geçmişte yaşanan problemler için Kürt toplumu, Türk toplumumu da suçluyor. Görüyorsun ki bunlar normal şeyler hepimiz insanız :) Adamın istediğini yapıp taraf olmalıyım makul yandan insan gibi bakalım.

İzmir ve çevresindeyim buyur gel tanışalım hiç sorun değil :) Hepimiz insanız. Hatta bu çevrede toplanılır forumca tanışma etkinliği olursa daha iyi olur. 2 kişidense topluluk iyi gider.

Ben kendi adıma söyleyeyim beni tanımasan da kırılma. Benim tek amacım ortak platformlarda Türkçe konuşulması. Haksız rekabet önlenmeli. Kim kimin hakkında ne konuşuyor ne kikirdiyor durumları olmasın. Ha bunu diyerek te sadece Kürtlere sallıyorsun deme bana. Her kesim çok uyanık ne yazık ki dinimize gerçek anlamda bağlı yaşamadığımız için hepimiz tokatçıyız. Burada sorun yok :)) Şahit olduğum durumdur küfür ederek el selamı verenler... TEkrar ve tekrar söylüyorum giden istediğini konuşsun benim için sıkıntı yok. Ama bir pazaryerinde, bir dükkanda, alışveriş merkezinde ıvırda zıvırda tek dil konuşulmalı. Kürtçe bir dil midir ? E tamam tarihi araştırılsın. Öğrenmek isteyen mi var ? Talep ne doğrultusunda ? Gidilsin okullarda eğitimi verilsin. İsteysen gitsin okusun. Fransızca, İngilizce, Almanca bir sürü okul var onlara ses çıkarmıyoruz da Kürtçeye mi çıkarıcaz ? Banane arkadaş ben kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda dil eğitimimi alır geçerim...

Sonuç olarak bu arkadaş tam olarak istediğini başardı diye düşünüyorum. Bir şekilde böldü :) En azından ben böyle düşünüyorum. Tahmin ettiğim ve isminin de taşıdığı anlam gibi özel yetiştirilmiş asker gibi birşey bu adam.

Bir ara herşeye sallayan bir üye geldiydi, hatta multiden de banlandı onun gibi biri bu herif. Sadece amacını sinsi ve el altından salağa yatırıp işliyor.
ben mossad ajanıyım adımda yossi kohen

Szayel

Asistan

Şunu da söylemek istiyorum. Söylemezsem kendim olamam. Hırçın olduğunu düşündüğüm bir kesim bu. Hiçbir yerde öldürülesiye dövülmüş bir karşıt görüş kürt görmedim duymadım. Normal kürde bile saldırıldığını okumadım. Vakti zamanında askerlerin vs doğuda yaptığı şiddetleri anlatan 6 saatlik bir tartışma platformu izledim o kadar. Ama günümüzde şuan baktığımda. Bu içinizdeki Türk düşmanı adamlar, Türkiye vatandaşı Kürtlere havan atıyor. O kadar demokratikler ki, Almanya gibi demokratiklikte zirve yapmış bir yerde eylem gösteri yapıp, Türk bayrağı açanın ağzını burnunu kırıp gönderiyor, alıyor elinden bayrağı. Yani bu kesimin dinle,devletle,demokratiklikle hiçbir alakası yok diye düşünüyorum. Demokratik bir hayat yaşamaya kaçtılarsa oralara ne haltına linç ediyorsun bir kişiyi. Ha bunun yüzünden burada sana ne küfür edebilirim, ne de laf. Sen ayrı onlar ayrı. İŞİD sözüm ona müslüman diye dolanırken, onlara sallayan sadece yabancı dine mensup ülkeler. Hangi müslüman ülke İŞİD'i müslüman olarak görüp müslümanlığı bırakır.

Neyse benim amacım kürtlere düşmanlık değil. İçerisindeki ihanet edenlere. Kürtlere de diyebileceğim toplu taşıma veya alışveriş alanlarında ticaret in tek dilden yürütülmesi. Hırçınlıkları içinde keskin sirke küpüne zarar der geçerim.

Şu hayatta tanıdığım en delikanlı en mert milliyetçi kürt bir kardeşim. Askerde tanıştık hala görüşürüz..

Yanlış yere gitmesin diye bir kere daha yazmayacağım. Banlansam da, küfür de yesem yazmayacağım :) Bu herifi başarılı kılmak istemiyorum (konu sahibi)

stat counter