Kurgu ve Render Bilgisayarı Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Adobe Premiere CS6/CC kullanıyorum.Bir yandan da DaVinci Resolve kurgu programını ögrenmek istiyorum.Malum Premiere in artık devri yavaş yavaş sona erdi sinema sektöründe yerini davinci ye devrediyor.Sizce linkteki bilgisayar programı sorunsuz bir şekilde oynatabilir mi?Ya da önerdiğiniz sistem donanımı nasıl?

Monster Abra A5 15.2.2
Ekstradan 8×2 ram ve 512gb ssd yükseltmesi de yapacağım ortalama 7500 e geliyor daha uygun bir fiyata önerileriniz neler?
Monster Abra A5 V15.2.2 i7 9750H 8GB 256GB SSD 4GB GTX 1650 Windows 10 15.6" Gaming Notebook Fiyatı ve Özellikleri

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dediğiniz yükseltmeleri yaparsanız istediğiniz işlemler için gayet iyi bir pc haline gelir onun haricinde bu ürünü de 8GB RAM ekleyerek alabilirsiniz.

Bu arada bende DaVinci'ye geçmek istiyorum nereden öğrenmeyi planlıyorsunuz?

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dediğiniz yükseltmeleri yaparsanız istediğiniz işlemler için gayet iyi bir pc haline gelir onun haricinde bu ürünü de 8GB RAM ekleyerek alabilirsiniz.

Bu arada bende DaVinci'ye geçmek istiyorum nereden öğrenmeyi planlıyorsunuz?
Sinema bölümünde okuduğum için ögretim görevlilerimiz bu konuda bilgili ve zaten kirgu dersleri alıyorum,takılirsam yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum ama genelde youtube videolarından öğrenip geliştiriyorum programları umarım Davinci de işime yarar bu yöntem.Premiere için *cinecom un videolarını youtubetan takip ediyordum ama henüz Davinci için bir araştırma yapmadım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
DaVinci'nin sitesinde eğitim kısmına bakarsanız orada bazı kaynaklar İngilizce kurs veriyor bazısı ücretsiz bazısı ücretli tavsiye edebilirim. Şuan DaVinci Premiere Pro'ya göre çok daha iyi bir tercih video edit konusunda tecrübesi olanlar için. Eğer hiç tecrübeniz yoksa VegasPro öneririm.

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
DaVinci'nin sitesinde eğitim kısmına bakarsanız orada bazı kaynaklar İngilizce kurs veriyor bazısı ücretsiz bazısı ücretli tavsiye edebilirim. Şuan DaVinci Premiere Pro'ya göre çok daha iyi bir tercih video edit konusunda tecrübesi olanlar için. Eğer hiç tecrübeniz yoksa VegasPro öneririm.
Teşekkür ederim.Premiere kullanabiliyorum . DaVinci de ilerlerlersem yurt dışında film editing için daha çok iş imkanım olur diye düşünüyorum açıkcası.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Arkadaşlar Adobe Premiere CS6/CC kullanıyorum.Bir yandan da DaVinci Resolve kurgu programını ögrenmek istiyorum.Malum Premiere in artık devri yavaş yavaş sona erdi sinema sektöründe yerini davinci ye devrediyor.Sizce linkteki bilgisayar programı sorunsuz bir şekilde oynatabilir mi?Ya da önerdiğiniz sistem donanımı nasıl?

Monster Abra A5 15.2.2
Ekstradan 8×2 ram ve 512gb ssd yükseltmesi de yapacağım ortalama 7500 e geliyor daha uygun bir fiyata önerileriniz neler?
Monster Abra A5 V15.2.2 i7 9750H 8GB 256GB SSD 4GB GTX 1650 Windows 10 15.6" Gaming Notebook Fiyatı ve Özellikleri
Monster’da daha uygun bir PC’de bulabilirsiniz. Benim bilgisayarım Abra A5 V16.1.1 RAM’ı 16 yapıp 1TB HDD ile desteklerseniz AutoCad de sorun yapmıyor. Dediğiniz programlarla de sorun olacağını sanmıyorum:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monster Abra A5 15.2.2
Bunun 16.1.1 den farkı GTX1650 var. V16’larda GTX1050 var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

MacBook düşünür müsünüz?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bu tarz projeler için tek sefer alıp işi bitirme taraftarıyım. Monster ürün şahsen önermiyorum.
Gigabyte, Msi, Acer ve Dell markalarının creators serilerine bakın. Bu makineler hem oyun oynayıp kayda almak hemde kayda alınan videoları işlemek için ideal ürünler. Tahmini bütçe gider 10k ile 15k arasında olacaktır.

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu tarz projeler için tek sefer alıp işi bitirme taraftarıyım. Monster ürün şahsen önermiyorum.
Gigabyte, Msi, Acer ve Dell markalarının creators serilerine bakın. Bu makineler hem oyun oynayıp kayda almak hemde kayda alınan videoları işlemek için ideal ürünler. Tahmini bütçe gider 10k ile 15k arasında olacaktır.
Oyun oynamayacağım

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
MSI GF63 Thin 9SC-043XTR - Linkte 6800 - Özellikleri / Numerik kısım yok.

Lenovo L340 81LK009PTX - Linte 6800 - Özellikleri

Monster Abra A7 V11.1.2 - Fiyat 7000 ve Özellikler linkte.

Genel olarak tamamının işlemcisi aynı, ram'i aynı. İyiliğiniz adına tek tavsiye edebileceğim yatakta, halıda çok toz olacağı için, video renderda ısınacağı için illaki dual fan'lı bir ürün bulun. SSD değişimi sonradan sıkabilir baştan yüksek tutun. İşletmeniz olmayacaksa Freedos( işletim sistemi olmadan) satın alın. Ve en azından yeni seri gpu kartlı modellere bakın 1660 gibi veya rtx2060 gibi. Başka da verebileceğim tavsiye yok :)

Son olarak şahsen, Hp, Casper, Exper, Grunding , Toshiba markalarını önermem

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147

tavsiye, istek ve bütçe nereye götürür bilemem ama belki beğenilebilen ürün çıkar. yukarıdakileri şimdi gördüm özelliklerini tam incelemedim ama;
indirime girmiş.