Kur’ân’da geçen cehenneme girecek 25 kişi

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
2 zıttı maddenin Patlama sonucu boşluk açıp gezegenler oluşturmasına da gülerim. Çünkü Açılan boşluk aynı hızla kapanmalıydı geriye..
Evren zaten bir süre sonra küçülmeye başlayacaktı ancak karanlık enerji onun genişlemesini sağladı ve bu sayede küçülmedi.

Big bang denen şey gerçekleşmemiş.
Hayır gerçekleştiğine dair kanıtlar var.
Madde var ve her zaman olacak.
Aslında her zaman var olmaz zorunda değil çünkü belirsizlik ilkesi gösteriyor ki boşlukta bile kütle dalgalanmaları olmak zorundadır yani boşlukta aniden kütle oluşup yok olmalıdır bu da dediğinin yanlış olduğunu gösterir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,074
Yani? X maddesi kim?
Bir örnek vereyim yanlış anlama.

Biz önce spermdik evren sayılacak vücutun içindeydik ve dış alemde ne döndüğünü hiç bir zaman anlayamazdık.

anlamamız için insan boyutuna kadar büyümemiz lazımdı.

Bu yeter mi anlaman için?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Bilmiyoruz demek bu kadar zor olmamalı. Büyük Patlama için önemli kanıtlar var bunun varlığından bahsetmek mümkün fakat Büyük Patlama öncesine dair birşey bilinmiyor.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bir örnek vereyim yanlış anlama.

Biz önce spermdik evren sayılacak vücutun içindeydik ve dış alemde ne döndüğünü hiç bir zaman anlayamazdık.

anlamamız için insan boyutuna kadar büyümemiz lazımdı.

Bu yeter mi anlaman için?
Peki insan spermden nasıl oluşuyor? Yumurta ile oluşması ne kadar mantıklı? Neden sıvıdan bir insan doğuyor?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,074
Peki insan spermden nasıl oluşuyor? Yumurta ile oluşması ne kadar mantıklı? Neden sıvıdan bir insan doğuyor?
Benim gözümde Tüm canlı yaşam iç içe geçmiş durumda.

İnsan yeni boyuta geçerek kendine yaşam zamanı kazanmalı benim gözümde.

Gezegen de yumurta üzerinde Milyarlarca insan diye canlılar var. Sonuçta

Şanslı kişi bu kadar insanın içinde ilk olup yeni boyuta geçicek.

Benim düşüncem bu.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,074
Reis şimdi bi hücre var tamam mı rahim bunu doyuruyor bu doydukça 2'nin kuvvetlerine dönüşüyor sonra birleşiyor falan insan oluyor.
Her şey iki zıttı enerjinin birleşmesiyle yaranıyor.

Hatta big bang eğer gerçekse patlama bile iki zıttı enerji sonucu olmuş.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Reis şimdi bi hücre var tamam mı rahim bunu doyuruyor bu doydukça 2'nin kuvvetlerine dönüşüyor sonra birleşiyor falan insan oluyor.
Reis bak şimdi, 2 tane sıvıyla anca sucuklu yumurta yaparsın. Hücre karında nasıl büyüyor peki? Biz istemeden kolumuz hareket edebilir mi? Hastalık olmadan kolu hareket ettiremezsin. Hücrede akıl mı var?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Reis bak şimdi, 2 tane sıvıyla anca sucuklu yumurta yaparsın. Hücre karında nasıl büyüyor peki? Biz istemeden kolumuz hareket edebilir mi? Hastalık olmadan kolu hareket ettiremezsin. Hücrede akıl mı var?

Anlamadığım bu sorunun cevabıyla ne yapacaksın. Bu bahsettiğin sperm ve yumurta canlı organizmalardır biyolojik olarak ayrıntılı ayrıntılı hepsinin açıklaması mevcuttur.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,074
Talep ve arz işi o. :D ahshshha

Sen ölmemek için yemek yiyorsun. Aslında hücrelerini besliyorsun yaşaması için.

Yemede görelim hücre nasıl akılsız? En sonda seni bile yer o hücre dediğin :D ahshshhaa

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Ben İslam dinine körü körüne inanmıyorum ki, en basitinden şeriatı istemiyorum. Onun yerine ağır cezalı, müebbet hapis gelebilir. Ayrıca ben her dediğinin doğru olduğunu söylemedim, bilime inanıyorsa baksın. Bilim bir noktadan sonra durur. Big Bang ve doğum öncesi gibi. Ek olarak, kehanetleri tuttu diye ilah olarak görmem. Kur'anda yazılanlara mı kehanet diyorsun acaba?
şeriat kuran demektir demek ki kuranı istemiyorsun peki..... kuranın kurallarını kabul etmemek kişiyi dinden çıkartmaya yeter

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,074
Neden doğuyoruz, ölmek için mi? Neden ölüyoruz, doğmak için mi?
Yeni seviyyeye geçebilmek için doğmuşuz.

Hala o sperm bizim içimizde.
Hedef yeni Yumurtayı döllendirmek.

880beyin-hakkinda-1-390x216.jpg

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Kimsenin direk olarak cennete gitmemesi daha mantıklı çünkü sen bir köpeğe taş attığın zaman sonra tövbe edebilirsin, tövben kabulde olur fakat köpek seni affetti mi ya da sen birinin canını yaktın sonra tövbe ettin, yine kabul oldu fakat o kişi seni affetti mi? Tövbe ettiğin için ve yaptığının kötü bir şey olduğunu anladığın için cezan azalacak.

Şeriat, islam, kuran demek değildir; şeriat din demektir, şeriat dini kasteder. Şeriat hakkında kesin bir bilgiye sahip değiliz çünkü kuranda az geçiyor ve şeriat kavramından fazla bahsedilmiyor.

Allah kuran da her şeyi açıklasaydı ve dünyada adalet, eşitlik gibi kavramlar olsaydı; dünya bizim sınandığımız (emsali olarak kullandım) yer olmazdı. Biz insanları diğer canlılardan ayıran özelliğimiz olan düşünme ile bazı şeyleri bulmamız gerekiyor. Büyük patlama, "nasıl dünyaya geldik?" , "nasıl küçük bir spermden biz oluşuyoruz?" , "dünyaya niçin geldik?" gibi soruların cevapları kuranda bu yüzden açıklanmıyor.

SDN Robot Doğrulaması Sağolsun Yazdıklarım Silindi Tekrar Yazdım Hatalı Bir Şey Yazdıysam Affola

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Münafıklar.

Münafıklara duyur! onlar için can yakıcı bir azap vardır. Nisa 138.

Büyü yapan ve yaptıranlar. ' Bu günaha girenler bir çok günaha girmiş oluyor.'

"Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!

Bakara 102.