Kullanmadığınız Bileşenler!

Bu konuyu okuyanlar

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar. Youtube kanalım için bana eskiyip çöpe atılmış ancak çalışır durumda olan bileşenler lazım. Bunları satan yerler nereler? İkinci el ürünleri sokakta, dışarıda nerede bulabilirim? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Sizde varsa da olur.

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar. Youtube kanalım için bana eskiyip çöpe atılmış ancak çalışır durumda olan bileşenler lazım. Bunları satan yerler nereler? İkinci el ürünleri sokakta, dışarıda nerede bulabilirim? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Sizde varsa da olur.
Mecidiye koye git tonlarca 2.elci

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mecidiye koye git tonlarca 2.elci
Genellikle hep yeni ve güncel sistemler toplanıyor. Ben neredeyse tedavülden kalkmış olan parçaları toplayıp sistem kurmayı düşünüyorum. Şöyle olacak. Parçaları sokakta ve ya dükkanlarda arayıp bulacağım. Sonra sistem kurulumu ve neler yapabildiğine bakacağım. İlgi çekici olacak eminim. Ama şu an araştırıyorum.
Her parça işime yarar. Sonuçta rastgele parçalardan sistem toplicam. Hız, güç, performans gibi değerlere bakmaksızın deneysel ve şans işi olacak. Konsept olarak bunu düşünüyorum.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Veya beyazıtta çarşı kuruluyor oraya uğra

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Genellikle hep yeni ve güncel sistemler toplanıyor. Ben neredeyse tedavülden kalkmış olan parçaları toplayıp sistem kurmayı düşünüyorum. Şöyle olacak. Parçaları sokakta ve ya dükkanlarda arayıp bulacağım. Sonra sistem kurulumu ve neler yapabildiğine bakacağım. İlgi çekici olacak eminim. Ama şu an araştırıyorum.
Her parça işime yarar. Sonuçta rastgele parçalardan sistem toplicam. Hız, güç, performans gibi değerlere bakmaksızın deneysel ve şans işi olacak. Konsept olarak bunu düşünüyorum.
Bence baya eski bur bilgisayar topla git abi elinde nekadar eski varsa al

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Kanal ismi ne bu arada

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kanalı henüz açmadım. Yeni bir kanal olacak. Sistem oturunca açıcam kanalı.

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Discovery Channel'da bazı programlar var. Eski parçaları toplayıp yeni bir makine çıkarıyorlar ortaya. Bu parçaları sokaktan, hurdalıktan falan buluyorlar. Mantık bu olacak. Ama şu var. Kanala abone olan kişiler ya da takip edenler de kullanmadıkları parçaları gönderebilecekler. Toplanan eski ya da kullanılmayan parçaları toplayıp bir bilgisayar ortaya çıkarmaya çalışıcaz. Belki iyi bir cihaz ortaya çıkarsa da ihtiyaç sahibi birisine vericez. Bu süreci hikaye gibi aktarıcaz. Asıl merak edilen toplanan parçalar birleşince çalışan bir bilgisayar ortaya çıkacak mı? Herkes bunu merak edecektir. Örneğin 500TL'ye sistem toplama gibi bir başlık ile Youtube'a yüklenen videoların izlenmesi yüksek oluyor. Çünkü 500TL ile ne gibi bir cihaz ortaya çıkabilir herkes bunu merak ediyor. Biz gerekirse para harcamadan bir bilgisayar toplamaya çalışıcaz. Yüksek performanslı, güçlü, her işi fazlasıyla halledebilen bir cihaz ortaya çıkmasına gerek yok. Çünkü dediğim gibi hikaye odaklı olacak.

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Fikrinizi beğendim umarım başarılı olursunuz. Belki o tarz malzemeleri Sahibinden, Donanımhaber ve Technopat ikinci el kısmında ya da Amazon, Aliexpress, Ebay gibi sitelerde bulabilirsiniz.

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fikrinizi beğendim umarım başarılı olursunuz. Belki o tarz malzemeleri Sahibinden, Donanımhaber ve Technopat ikinci el kısmında ya da Amazon, Aliexpress, Ebay gibi sitelerde bulabilirsiniz.
Teşekkürler. Kanalı açınca haber vericem mutlaka takip edersiniz. :)

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Açtığınızda yeni konu açıp beni etiketlemeyi unutmayın. [emoji4]

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Kanalı actigin zaman haber ver am ilk basta kimse sana eski parçalarını vermez biraz guven toplayınca olur ve tek senmi yapcan yoksa ekip halindemi eger parcaya ihtiyacin olursa beb gezen bir insanim gördüğüm bir yerse sana foto ceker atarim sen ilgilenirsen gider alirsin

KaramelliPC

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Kanalı actigin zaman haber ver am ilk basta kimse sana eski parçalarını vermez biraz guven toplayınca olur ve tek senmi yapcan yoksa ekip halindemi eger parcaya ihtiyacin olursa beb gezen bir insanim gördüğüm bir yerse sana foto ceker atarim sen ilgilenirsen gider alirsin

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benimle birlikte bir arkadaşım var sadece. Aklımda bulunsun. Kanalı yarın açarım. Ama video biraz geç gelebilir.

Ersin Doğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekipmanın pek önemli olduğunu düşünmediğimiz için çekimleri telefon ile yapıcaz. Genelde dışarıda olacak çekimler. Sadece bilgisayar parçalarının montajını yaparken kapalı mekan kullanırız. Profesyonel olmayacak yani.

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Eğer telefonun kamerası iyi ise isare eder ancak ses konusu sıkıntı. Özellikle açık alanda ve rüzgarlı ise cidden kötü oluyor. Tavsiyem ucuzbir yaka mikrafonu alın.

AhmettAli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende de var çok eski iki tane bilgisayar,hatta bir tanesi windows 98 ile çalışıyor.Onlarla uğraşması,söküp takması ayrı bir keyif.Fikir çok güzel,başarılar dilerim.video yayınlanırsa mutlaka haber verin.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Kanal adı ne olacak kesinlikle takip ederim :)