Kullandığınız Fare Kablolu mu Kablosuz mu?

Kablosuz / Kablolu

• Kablosuz

Kullanılan: 5 21.7%
  • Kablolu

Kullanılan: 18 78.3%

• Kullanılan toplam oy
    23

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Soru basit. Kablolu mu kullanıyorsunuz kablosuz mu? Ve hangisini tercih edersiniz.
Ben oyun için kablosuz tercih ediyorum. Tabi gecikme değerleri diğer kablosuzlara göre düşük olan fareleri. Örneğin G900 ve Rival 650 gibi fareler kullanıyorum.
Peki ya siz?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Kablolu kullanıyorum fakat kablosuz olan farelerede geçmeyi düşünüyorum

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben de kablolu kullanıyorum, memnunum ama kablosuza geçmek istiyorum. Daha rahat, daha güzel geliyor banada.

Takosz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Zowie ec2 b kullanıyorum sensöründen de ergonomisinden de gayet memnunum.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Rival 300s kullanıyorum, rahatlığı ve performansından gayet memnunum. Şuanlık bi sıkıntı yok ama fare almam gerekirse bi dahaki sefere kablosuz bakıcam.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ayrıca laptop'ta yazı yazarken touchpad beni çok zorladığı için devre dışı bıraktım sizi de zorlamıyor mu?
Genellikle bende sadece mouse taktığım zaman devre dışı kalması için ayarlama yaptım. Mouse ne zaman takarsam direkt olarak devre dışı oluyor.
Onun dışında touchpad kullanmasını seviyorum, daha pratik olduğunu düşünüyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
SteelSeries Rival 110 kullanıyorum :) Ayrıca laptop'ta yazı yazarken touchpad beni çok zorladığı için devre dışı bıraktım sizi de zorlamıyor mu?
Yo :D.
Hatta çoğu zaman Mouse'u olduğu yerden almaya üşenirim. Fişe bile takmadan Mouse gerektirmeyen oyun oynarım şarjı bitene kadar :D.

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Kablosuzun ömrünün uzun olacağını düşünmediğim için kablolu versiyonunu aldım alacağım farenin.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kablolu kullanıyorum ama mümkün olunca kablosuza geçicem,böyleyken resmen tasma takılmış gibi hissediyorum :D (Altından tekerlekli mause kullanıyorum,bağış yapmak isteyen pm den ulaşabilir :D)

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Selam, ben kablolu kullanıyorum. Bir kaç aydır kablolu mouse kullanıyorum. Kablosuz ve Kablolu deneyimimi şöyle anlatabilirim. (Şu anki Mousem Razer Deathadder 3500 Wired Rz01-0163).
*
Kablosuz ile kabloluyu ayıran en önemli etken bana göre haraket alanı, kablosuz mouseyi 3 4 metre öteden de kullanabiliyorum. Ama kablosuz mouse için geçerli değil
-Kablolu mouse, kablosuz mouseye göre çok daha iyi tepkime süresi verir (Oyuncular için önemlidir)
-Kablosuz mouse'nin her ne kadar pili çok gitse bile pil tükenme derdi var.
-Kablosuz mouseler, kablolu mouseler kadar cok üretilmiyor ve çeşit daha az (Mesela kablolu oyuncu mouseleri-ofis işleri-ev için var ve bu saydığım 3 kategoride bir sürü dal var mesela her oyun için farklı farklı kablolu mouse seceneği falan var yani demek istiyorum ki kablosuz mouse üreticileri kablolu kadar özenmiyor ürünlere)
-Kablolu bazı mouselerde yetişmeme sorunu oluyor şahsen benim mousemin kablosunun uzunluğu 1.8m keşke biraz daha kısa olsa diyorum çünkü ben laptop kullanıyorum.

Ben genelde şöyle tavsiye ederim: Ben gidip pil almaya üşenirimveben bir bilgisayar oyuncusuyum çok fazla bilgisayarda vakit geçiriyorum dersen önerim Kabloludur.
Eğer çok fazla girmiyorsan bilgisayara,konfor istiyorsan, kablosuz öneririm

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kablolu Gaming Mouse kullanıyorum ve düzgün bir bütçe yoksa kablosuz mouse kullanılmasını pek önermiyorum :)

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Kablosuz almayı hiç düşünemdim ama kablosuz olmasını çok istedğim kulaklık var ama çok pahalılar. Şu an 4. senesi olacak bloody a9.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Genelde pc yi iş içinde fazla kullandığım için ve önceki deneyimlerime görede dikey (vertical) tip mause kullanıyorum hem kolum ağrımıyor hemde gayet yeterli.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Ben belirttim zaten kendimce kablosuz ve kabloluyu neye göre ayırmalıyız, hangi kişiler hangisini tercih etmeli diye, bence en açıklayıcısı.

Reaksiyon puanı
66
Çizim yaptığım bilgisayarımda kablolu fare var. Film vb izlediğim pcde kablosuz set var.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kablosuz Logitech M705 kullanıyorum, 2 ayda %5 enerji harcamış :)