Kullandığım USB'den Virüs mü Bulaştı?

Bu konuyu okuyanlar

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşıma bir program atmam gerekti ve bana flash verdi. Flashı takarken win defender ver usb disk security acıktı taktığımda ikisde tehdit buldu flashı hemen çektim takmadım bir daha tehditlere baktığımda solucan virisü yazıyordu. Programlar virüsü kaldırdı ama içim rahat etmiyor sizce ne yapmalıyım. Win defender ile tam tarama yaptım tehdit bulmadı virüs yoktur demi?

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Virüs düzgün temizlenmedi ise solucan virüsü dahada çoğalır

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bulduysa yoktur. Defender ayarlarından Karantina'yı boşalt, tamamen gider.

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bulduysa yoktur. Defender ayarlarından Karantina'yı boşalt, tamamen gider.
yaptım evet

---- Mesajlar birleştirildi ----

Virüs düzgün temizlenmedi ise solucan virüsü dahada çoğalır
Win defender harici başka bir program ile yeniden tarama yapmamı önerirmisiniz?

Başka bir program ile yeni bir tam tarama yapmamı önerirmisiniz? Önerdiğiniz bir program varmı?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Solucan, truva atı tarzı bilindik virüsleri Defender siler zaten merak etme bunlar çok güçlü virüsler değildir zaten.

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Solucan, truva atı tarzı bilindik virüsleri Defender siler zaten merak etme bunlar çok güçlü virüsler değildir zaten.
Teşekkür ederim

Tam tarama yaptığımda truva atı trojan vürüsleri buluyor ama bunlar kullandığım cracklı uygulamarın dosyaları bunları kaldırırsam eğer uygulamar full olmuyor deneme sürümlü oluyor. Güvenli bir siteden indirdim ama crack olduğu için virüs olarak algılıyor programları ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Güvenli Crack mi olur ? Adamlar sen oynarken bilgisayarını izliyor yada senin bilgin dışında başka işler için kullanıyor.

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Tam tarama yaptığımda truva atı trojan vürüsleri buluyor ama bunlar kullandığım cracklı uygulamarın dosyaları bunları kaldırırsam eğer uygulamar full olmuyor deneme sürümlü oluyor
Güvenli Crack mi olur ? Adamlar sen oynarken bilgisayarını izliyor yada senin bilgin dışında başka işler için kullanıyor.
Bilmiyorum photoshop premier pro gibi programları crackli olarak kurdum ama simdi sorunlumu oluyor. Birileri benim bilgisayarimi izliyor mu?

Crackli kullanan cok kisi var etrafimda da sorun yaşanır mi ki?

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Neden sorun yaşayacaksın ki ? Senin gibi bir çok kullanıcının istatistiklerini tutuyor ve bilgi satıyor. Altın yumurtlayan Kaz'sın. Belki senin gibi bir sürü kişinin bilgisayarını kullanarak BitCoin kazılığığı yapıyor. Yada bir yerleri hack'liyorlar. Kim kazanç kapısına sorun yaşatır ?

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Neden sorun yaşayacaksın ki ? Senin gibi bir çok kullanıcının istatistiklerini tutuyor ve bilgi satıyor. Altın yumurtlayan Kaz'sın. Belki senin gibi bir sürü kişinin bilgisayarını kullanarak BitCoin kazılığığı yapıyor. Yada bir yerleri hack'liyorlar. Kim kazanç kapısına sorun yaşatır ?
Haklısınız aslında herşeyin orjinalini kullanmak gerek

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
windowsun kendi virüs programı dışında bi virüs programı kullanacaklara tavsiyem hiç bulaşmayın çünkü sorunlar meydana geliyor zaman içinde, işkenceye dönüşebiliyor sonra kapatmak veya silmek. Kendi bilgisayarımızda kendi işlerimizi serbestçe yapamıyoruz bazen... Onun için en iyisi windowsun kendi programı şu anlık...

hanidebenim

Asistan
Reaksiyon puanı
24
windowsun kendi virüs programı dışında bi virüs programı kullanacaklara tavsiyem hiç bulaşmayın çünkü sorunlar meydana geliyor zaman içinde, işkenceye dönüşebiliyor sonra kapatmak veya silmek. Kendi bilgisayarımızda kendi işlerimizi serbestçe yapamıyoruz bazen... Onun için en iyisi windowsun kendi programı şu anlık...
Win defender var bende sadece şuanda

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
İki virüs programı aynı anda birbirini kilitler. Başka bir tercihi olan, önce Defender'i kapatıp, sanra da tam kaldırmalı, diğerini kurmadan önce.