Kullandığım Turkcell İnternet Sizce Nasıl? Bana Uygun Fiyatlı İnternet Önerir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhabalar. Arkadaşlar lütfen vaktiniz varsa yazdıklarımın hepsini okuyun.

Komşumuzla ortak olarak Turkcell Superonline internet kullanıyoruz. Yanlış bilmiyorsam 50GB AKK, 16Mbps hız. Aslında bu aralar hatta bir kaç aydır internetimden memnun değilim. AKK yüzünden indirme yapmaya korkar oldum :( . Ben genelde her gün internet kullanırım. Yani anlayacağınız bu 50GB AKK kotasının taşmaması imkansız gibi. Youtube'de videoları genelde 240p ve 144p izliyorum. 480p'de bile videonun yüklenmesini bekliyorum. Bu sadece 480p'de video izlemeye çalışırken değil bazen 144p ve 240p'de video izlemeye çalışırken de videonun yüklenmesini bekliyorum.

Gelelim asıl sorularıma.
-Arkadaşlar sizin kullandığınız internet nasıl, memnun musunuz?
-Bence benim için en az 100GB AKK olan internet olması gerek. En az 100GB AKK'si olan daha uygun bir internet var mıdır?
-Turkcell Superonline genelde Turk Telekom ve diğer firmalara göre daha mı pahalıdır? Yani kısacası arkadaşlar mümkünse bana en az 100 GB AKK'si olan, yaklaşık 8 veya 16Mbps hızını alabileceğim uygun fiyatlı internet önerebilir misiniz? İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

@Ben Kenobi @isyankar42 @utkuversus @errno @f.krtl1 @eronis @__kadıköyRAP__ @Kağan Kurt @Burhan Berkay @Simsizz1905 @Seyhoo @Odessa @ESQARE @Yeşil Okçu @Darknes$ @muratflash @MuhammedSC @_FAUST_
--- Gönderi Güncellendi ---
Konu günceldir. Daha bu akşam yazdım. Yazdıklarım uzun geldiyse bari şunu okuyun ve cevap verin lütfen :D :
Turkcell Superonline genelde Turk Telekom ve diğer firmalara göre daha mı pahalıdır? Yani kısacası arkadaşlar mümkünse bana en az 100 GB AKK'si olan, yaklaşık 8 veya 16Mbps hızını alabileceğim uygun fiyatlı ve güzel bir internet önerebilir misiniz?
Neden konuya cevap yazmıyorsunuz? :( @eronis @__kadıköyRAP__ @Ben Kenobi @utkuversus @Lazzz

Son düzenleme:

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Yerel firmalardan çok arka plan firmalara bakmanı tavsiye ederim. Örnek olarak UnityMedia sanırım Türkiye'de de var veya onunla çalışan firmalar. İşlerini yurtdışında çok güzel yapıyorlar.

Saygılarımla

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba,

Yerel firmalardan çok arka plan firmalara bakmanı tavsiye ederim. Örnek olarak UnityMedia sanırım Türkiye'de de var veya onunla çalışan firmalar. İşlerini yurtdışında çok güzel yapıyorlar.

Saygılarımla
Peki yaklaşık 50-60TL'ye en az 100GB AKK'li internet satan bilindik internet servis sağlayıcısı var mı?

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Sizde olmasanız sanırım sdnde konu açan olmayacak

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Hocam bi speedtest sonucunu atar mısın

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yaklaşık 12Mb indirme hızı veriyor. Galiba AKK yüzünden bu sabaha kadar rezil bir internet hızı alıyordum. Şu an güzel. Ama artık kullandığım internetten eskisi kadar memnun değilim. İndirmeye bile korkuyorum. :(
Adsız.jpg

Şimdi bu hız iyi gelebilir ama bu sabaha kadar neredeyse bunun 4'te biri kadar hız alıyordum.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

araştırmamız lazım. bakınca yazacağım size tekrar.

Saygılarımla

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Hocam internetiniz 16 Mbps'mi yoksa 16 Mbps'ye kadar mı bu önemli ona göre performans alırsınız internetinizden diğer unsurları saymazsak en büyük hız etkeni bu yani.Paket tavsiye edemem pek araştırmadım şuanki paketleri ama benim kullandığım paket arkadaşım ile beraber kullaniyorum o Lol vs. oyun oynar ben ise sürekli bişeyler indiririm 720p'de şarkı dinlerim vs. 100 Gb kotamız var ilk 2 hafta yetiyor diğer 2 hafta Akk'ye giriyoruz fakat orada benim paket seçerken düşündüğüm bir şey vardı.Bu paket 8Mbps'ye kadar yani ben bu 100 Gb kota içinde 3Mbps'de de kullanacağım 6-7'de de tamam o zaman Akk'ye girince zaten otomatik olarak 3Mbps'ye düşecek yani ben bir şey hissetmeyeceğim sınırsız internet kullanıyormuşum gibi geliyor şuanda bana,hiç paket takibi vs. yapmıyorum 67 lira veriyoruz hem benim hem arkadaşımın kafası rahat :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba,

araştırmamız lazım. bakınca yazacağım size tekrar.

Saygılarımla
İlginiz için çok teşekkürler.
Hocam internetiniz 16 Mbps'mi yoksa 16 Mbps'ye kadar mı bu önemli ona göre performans alırsınız internetinizden diğer unsurları saymazsak en büyük hız etkeni bu yani.Paket tavsiye edemem pek araştırmadım şuanki paketleri ama benim kullandığım paket arkadaşım ile beraber kullaniyorum o Lol vs. oyun oynar ben ise sürekli bişeyler indiririm 720p'de şarkı dinlerim vs. 100 Gb kotamız var ilk 2 hafta yetiyor diğer 2 hafta Akk'ye giriyoruz fakat orada benim paket seçerken düşündüğüm bir şey vardı.Bu paket 8Mbps'ye kadar yani ben bu 100 Gb kota içinde 3Mbps'de de kullanacağım 6-7'de de tamam o zaman Akk'ye girince zaten otomatik olarak 3Mbps'ye düşecek yani ben bir şey hissetmeyeceğim sınırsız internet kullanıyormuşum gibi geliyor şuanda bana,hiç paket takibi vs. yapmıyorum 67 lira veriyoruz hem benim hem arkadaşımın kafası rahat :)
Şu an bizim 50GB AKK,16Mbps hız galiba ikimiz toplam 66TL ödüyoruz. Galiba diyorum. Biz 30TL ödüyoruz, beraber kullandığımız komşumuzun ne kadar ödediğini tam olarak bilmiyorum. Siz Turk Telekom mu kullanıyorsunuz? Bir de AKK taşınca youtube'de video izlerken genelde kalite ne oluyor? Yani AKK taştıktan sonra video izlerken 480p mi 240p kalite mi gibisinden.
@f.krtl1 Bir de şunu soracağım:
Sizin kullandığınız internette AKK taştıktan sonra bir şey indirirken indirme hızı en fazla kaç Mb oluyor?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
İlginiz için çok teşekkürler.

Şu an bizim 50GB AKK,16Mbps hız galiba ikimiz toplam 66TL ödüyoruz. Galiba diyorum. Biz 30TL ödüyoruz, beraber kullandığımız komşumuzun ne kadar ödediğini tam olarak bilmiyorum. Siz Turk Telekom mu kullanıyorsunuz? Bir de AKK taşınca youtube'de video izlerken genelde kalite ne oluyor? Yani AKK taştıktan sonra video izlerken 480p mi 240p kalite mi gibisinden.
@f.krtl1 Bir de şunu soracağım:
Sizin kullandığınız internette AKK taştıktan sonra bir şey indirirken indirme hızı en fazla kaç Mb oluyor?
Sizin internet büyük ihtimalle fiyatına göre söylüyorum 16 Mbps'ye kadar olan pakettir.Akk'ye girdiğimde de 720p'de izliyorum sıkıntı yok indirme hızım ise normalde 900-1000 Kb'sn,Akk'den sonra 750-800 oluyor Turkcell Superonline kullanıyorum.Eskiden Superonline diğerlerinden daha pahalı idi halbuki piyasada ki çoğu internet markası Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor zamanla müşteri çekmek adına fiyatıni düşürdü Superonline hizmet ve kaliteden memnunum(Hatta kar yağdığı zaman mesaj attıklar son ödeme tarihini 2 gün uzattık diye).Bazı paketleri Türk Telekom'dan ucuz artık :)
Dediğim gibi paketim zaten 8 Mbps'ye kadar yani ortalama 5-7 arasında takılıyorum Akk'den sonra 3 sabit farketmiyorum bile çıktığımı :)
Olay bu hocam bana yetiyor upload biraz sıkıntı yapıyor ama nadiren :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    47.9 KB · Görüntüleme: 648
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    138.5 KB · Görüntüleme: 715
Son düzenleme:

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
benim turkcell superonline vdsl
100gb akk, 24mbit
72tl ödüyorum

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
hız problemi yaşamıysan akk ile ilgili sorunun varsa vodafone a bakabilirsin ben baya süre vodafone kullandım 120gb akk olmasına ramen 400lere ulaşsan dahi hızı düşürmüyolar başka vodafone kullanan kişilerdede aynı durum söz konusu bi bakmanı öneririm eğer Türksat'ın altyapısı varsa kesinlikle geç Türksat'a veya tek diğer çözüm olarak Süperonlinenin akksiz paketlerine bakabilirsin biraz fazla ücret ödersin ama ortak kullanıyomuşsunuz zaten gene fazla bi ücret ödememiş olursun
(Türksat altyapısı varsa kaçırma derim ama 126yı arayarak sorgulayabilirsin: şuan yaptığım hız testi)

Ekli dosyalar

• Adsız32.png
    Adsız32.png
    22.7 KB · Görüntüleme: 587