Kulaklıktan ses geliyor ama mikrofon çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Selam arkadaşlar. Bilgisayarın arka girişindeki yeşil 3.5 mm jack girişine kulaklığı takıyorum ses geliyor ama mikrofon çalışmıyor. Cs.go da mikrofon önemli bu sorunu nasıl çözebilirim ? Acaba telefon kulaklığı olduğu için mi earpods kullanıyorum.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Adsız.png

bu aparattan alabilirsin

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
kullanmadığım için bilemiyorum tahminin çok olmaz para biriktirip oyun için kulaklık almayı düşünüyorsan seni idare eder.

Reaksiyon puanı
5,172
Eğer ki ses kartında/ana kartta bu tarz bir çıkış varsa cihazınızın ses donanımı oldukça eski demektir. Ve asıl kaybı ses kartından kaynaklı verirsiniz.

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Eğer ki ses kartında/ana kartta bu tarz bir çıkış varsa cihazınızın ses donanımı oldukça eski demektir. Ve asıl kaybı ses kartından kaynaklı verirsiniz.
Anakartım gigabyte H61M DS.2 4.0 bilgisayardan anlayan biri değilim ama sanırsam ses kartım yok.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
297
Telefon kulaklığı ile masaüstü ve laptopdan ek aparat olmadan hem ses alıp hem mikrofon calistiramazsin çünkü yeşil ses çıkışı, pembe mikrofon gidişidir aparat almadan ancak şu şekil olabilir iki adet telefon kulaklığı varsa birini yeşile tak diğerini pembeye

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Telefon kulaklığı ile masaüstü ve laptopdan ek aparat olmadan hem ses alıp hem mikrofon calistiramazsin çünkü yeşil ses çıkışı, pembe mikrofon gidişidir aparat almadan ancak şu şekil olabilir iki adet telefon kulaklığı varsa birini yeşile tak diğerini pembeye
mantıklı ama bu seferde ikisini birden kullanmam gerekmiyor mu