Kulaklıkla video çekince dip ses sorunu var

Bu konuyu okuyanlar

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba Arkadaşlar,

Video çekerken bir sıkıntım var. Kulaklığımda mı problem var bilmiyorum kulaklığım biraz dandik yani o kadar kaliteli değil 50tl lik bir kulaklık. Video çektikten sonra izleyince çok dip ses oluyor. 2 tane program buldum Audacity ve adobe premiere pro. Bunlarla yapıyorum ancak ben bu programlarla uğraşmak istemiyorum artık. Ne yapmam lazım ? Dip sesleri aktarmayan bir kulaklık var mı ? Pek araştırmadım sizden yardım istiyorum.

Teşekkürler.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sorun kayıt esnasında olabilir mi? Çıkışta değil girişte belkide. Mikrofon kaliteli kayıt yapmıyor bence.

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Geforce nin sunmuş olduğu kayıt özelliğini kullanıyorum. Kulaklığım kötü 50tl lik bir snopy kulaklık. Kulaklığımı da değiştirmek istiyorum bir tavsiyeniz var mı ? Bu sorunları kökten çözmek istiyorum programlarla uğraşmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Videonu çekerken hangi aparatla ses kaydını yapıyorsun? Bu dip sesi ilk kayıt çekerken de yapıyor olabilir bunu sonradan SF yada FL ile yok edebilirsin.

programmer1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ses kayır seviyesini düşürün. dfb kadamesi kaçta duruyo. Ses düşürme yerli gelemzse, desibel kademesini kayıt aygıtı ayarlarından düşürüp deneyin.

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Teşekkür ederim deneyeceğim.