Kulaklik - Muzik calar uyumu

Bu konuyu okuyanlar

PRNC9906

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar, forumda yeniyim konu acmanin usulunu pek bilmem yanlisim varsa kusura bakmayin. Konuya geciyim;

Muzik dinlemeyi fazla seven bi kardesinizim bi kac yildir ustune fazla dustum. Youtubedan muzik indirip 5 tl lik kulaklikla dinlerken simdi isin inceliklerine iniyorum.

Ilk kulakligim kz ate sonra kz zs6 simdide kz ba10 yolda geliyo. Telefonun bu kulaklik icin yetersiz gelecegini dusundum ve muzik calarlara bakmaya basladim. Benim anlamadigim her kulakligi her muzik calara takabilirmiyiz? Kulaklik 14ohm gozume "fiio m3k" modelini kestirdim, beraber kullansam bi sorun olur mu?

Diger sorularim;

320kbps mp3 leri nereden indirebilirim?

Ya da flac indirsem yukarda soyledigim kulaklik ve muzik calarla flac kalitesinde dinleyebilir miyim?

Flac indirmek bi yer buldum ama orda aradigim cogu muzik yok. Trap agirlikli dinliyorum.

Son olarak bahsettigim kulaklik ve muzik calari yorumlarsaniz sevinirim

"Bu konuda her turlu konusuruz gardaşım, yardimci olurum" diyen biri varsa;

Inastagram: qwerty.2408

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Öncelikle aldığınız kulaklık orta sınıf bir kulaklık. Keşke o fiyata ibasso it01 alsaydınız.

İkinci olarak telefonlar o bütçede gayet yeterlidir ancak müzik çalar alacaksınız cayin n3 ne tavsiyemdir. Ancak bütçemiz çok düşük. Bu yüzden size Bluetooth dac sistemi yada saç sistemi önerebilirim.

Eğer dac alırsanız tidal hi fi yada Spotify üzerinden istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
15
MP3 fiber sitesinden 320 kbps MP3 indirebilirsin başka formatlar da var ama flac formatı yok. Ama dikkat et mp3 fiber yazınca altta bir site daha çıkıyor URL ye bakarak siteye girersen doğru sitenin hangisi olduğunu bulursun zaten.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
MP3 fiber sitesinden 320 kbps MP3 indirebilirsin başka formatlar da var ama flac formatı yok. Ama dikkat et mp3 fiber yazınca altta bir site daha çıkıyor URL ye bakarak siteye girersen doğru sitenin hangisi olduğunu bulursun zaten.
Bu site sadece format dönüştürür. Herhangi bir kaliteye katkısı olmaz. Eğer 320 kbps müzik dinlemek istiyorsanız ya Spotify premium satın alacaksınız. Yada CD alıp MP3 e ripleyeceksiniz(sanırım bu işleme tiplemeleri deniyordu)

PRNC9906

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iBasso IT01 incelemesi

Hocam biraz baktimda ses kalitesi olarak kz zs5 le kiyasliyolar :)
Bu site sadece format dönüştürür. Herhangi bir kaliteye katkısı olmaz. Eğer 320 kbps müzik dinlemek istiyorsanız ya Spotify premium satın alacaksınız. Yada CD alıp MP3 e ripleyeceksiniz(sanırım bu işleme tiplemeleri deniyordu)

Hocam ona internet dayanmaz indirmem lazim benim, ogrenciyim wifi yok.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
iBasso IT01 incelemesi

Hocam biraz baktimda ses kalitesi olarak kz zs5 le kiyasliyolar :)

Hocam ona internet dayanmaz indirmem lazim benim, ogrenciyim wifi yok.
İbasso it01 özellikle zs5 ile kıyaslanacak bir kulaklık değil. Çok üst bir kulaklık. Ben kulaklık konusunda Türk kaynaklarını pek takip etmiyorum açıkcası. Bu kulaklık bir çok yabancı sitede yılın kulaklığı seçildi. Spotify konusuna gelirsek eğer 5 kişi Spotify premium üyelik alırsanız ayda 4 TL ye istediğin her şeyi indirebilirsiniz.