Soru Kulaklık mikrofonundan cızırtı gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

sonerbrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba bilgisayarda kullandığım kulaklıklı mikrofonda arkadaşlarımla konuşurken büyük bir cızırtı sesi geliyor ve benim sesimi bastırıyor. Spotifydan müzik açınca basslı bir şekilde mikrofona iletiyor nasıl düzeltebilirim
Kulaklığın modeli: Rampage RM-X1 PYTHON
Kurulu ses driver: Realtek High Definition Audio

Çözüm
İhtimal 1) Miç sizlere ömür.
İhtimal 2) oyun hamuru veya bant vb şeylerle Mic deliğini temizlemenizi öneririm.
İhtimal 3) Driver yüklüyse kaldırıp tekrar kurmanızı veya cihaz USB girişliyse alternatif port kullanmanızı öneririm. Tabii kabloyu da kontrol etmelisiniz.
İhtimal 4) Hakikaten mic sizlere ömür olabilir :)

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba bilgisayarda kullandığım kulaklıklı mikrofonda arkadaşlarımla konuşurken büyük bir cızırtı sesi geliyor ve benim sesimi bastırıyor. Spotifydan müzik açınca basslı bir şekilde mikrofona iletiyor nasıl düzeltebilirim
Kulaklığın modeli: Rampage RM-X1 PYTHON
Kurulu ses driver: Realtek High Definition Audio
Denetim Masasına Girin Donanım Ve Ses e tıklayın Ses e Tıklayın Kayıt Kısmına Gelip Mikrofonun Üstüne Tıklayın Ordan Mikrofonunuzun Ne kadar Ses alıp almadığını kontrol edin ayarlarıyla oynayın ta ki düzelene kadar

Can_AKA_

Öğrenci
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
57
İhtimal 1) Miç sizlere ömür.
İhtimal 2) oyun hamuru veya bant vb şeylerle Mic deliğini temizlemenizi öneririm.
İhtimal 3) Driver yüklüyse kaldırıp tekrar kurmanızı veya cihaz USB girişliyse alternatif port kullanmanızı öneririm. Tabii kabloyu da kontrol etmelisiniz.
İhtimal 4) Hakikaten mic sizlere ömür olabilir :)

Çözüm

Son mesajlar