Kulaklik girişi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çözdüm ben realtek hd audio yöneticisine gelin orda jak gösergelerin orda klasör var ona tıklayın ön panel jak saptamasını engelleyin var ona basın sonra çıkın açılan pencereden ön panelden kulaklığın jak girişine tıklayın sonra bağlı olan şeyi seçin oldu bitti

S

SDN Okuru794242

SDN Okuru
kardeşim bende bu ekranı açamıyorum ilk başlarda kulaklıgı takdığım zmn geliodu bu ekran fakat bunu bir daha gösterme seçeneğine tıkladım ve artık gelmio o ekrana çok ihticaım var o ekranı bi bula bilsem bütün srunlarımı cözcem ben şidi bu ekrana nasıl ulaşa bilirim

Reaksiyon puanı
1
#NGungor96 Bazı bilgisaylarda hoparlör ve kulaklık aynı anda takılınca kulaklık çalışmıyor. Eğer hoparlör veya bilgisayarın kendi ses kablosu varsa onları çıkarıp kulaklığı tak. Eğer olmaz ise kulaklığı kasanın arka paneline takmayı dene. Bakalım ben senin derdine deva olabilecek miyim :confused1::confused1::confused1:

Ben de aynı sorunu yaşıyorum dediklerini yapmayı denedim ama kulaklığı arkaya takarsam gerilir rahat kullanamam bilgisayarımı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

rtjj.png

64l.png

>>1. resimde 1 yazan yere tıkla. açılan pencerede ikinci resimdeki gibi yap.
>>1. resimdeki 2 yazan yer kasada arkaya takılan jack lar. çift tıklayarak ayarlayabilirsin. mesela ben bi ara mavi ye hoparlör, yeşile kulaklık aktım. :) mavi normalde hoparlör için değil ama hem yeşil hemde mavide çift tıklayıp "kulaklık" ı seçince hoparlör ve kulaklık aynı anda çalışır.
>>normalde ön ve arka panel aynı anda çalışmaz. yani arka da bi şey takılıysa ön çalışmaz.(ses gelmez :)) ama 2. resimdeki ayarı yapınca hem ön hem arka aynı anda çalışır.
>>gördüğün gibi bende öne bir şey takınca algılanmıyor. jack ler de görükmüyo (1. resim---3 yazan yer)

Resimler gözükmüyor linklerini ver resimlerin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar kasanın önündeki kulaklık ve mikrofon girişine mikrofonlu kulaklığımı taktım fakat çalışmadı. İnternette biraz araştırdım Realtek HD Audio Manager diye bir program varmış bundan kaynaklanıyormuş. Bende bilgisayarımda araştırdım böyle bir program bende var. Ayrıca kulaklık takıp çıkardığımda cihaz ile ilgili bilgileri bu program bana veriyor. Size sorum ise bu programın ayarlarını nasıl düzelteceğim. Programın ayarlarını kurculadım ama nafile. Umarım çözüm bulurum,şimdiden teşekkürler... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

KENDİM BULDUM ÇÖZÜMÜ

Monitör resminin yanında bitane ses simgesi var oan bas ardından ordaki hoparlör simgesine bas (Belki sende kulaklık simgesi olabilir) sonra bu aygıtı kullan etkinleştir yazıyo ona bas sonra bu aygıtı kullanma devredışı bırak a bas sonra yine monitör simgesinin yanındaki ses simgesine bas sonra sorun giderici çıkıyo onu bekle sonra ön paneli seç sorun çözülmüştür.

Son düzenleme: