Kulaklik girişi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Emir_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kasanın önündeki kulaklık ve mikrofon girişine mikrofonlu kulaklığımı taktım fakat çalışmadı. İnternette biraz araştırdım Realtek HD Audio Manager diye bir program varmış bundan kaynaklanıyormuş. Bende bilgisayarımda araştırdım böyle bir program bende var. Ayrıca kulaklık takıp çıkardığımda cihaz ile ilgili bilgileri bu program bana veriyor. Size sorum ise bu programın ayarlarını nasıl düzelteceğim. Programın ayarlarını kurculadım ama nafile. Umarım çözüm bulurum,şimdiden teşekkürler... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Emir_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
90 kez girilmiş hala cevap veren yok :(

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
yani ön panele kulaklık yada mik taktığımda pc de hiç tepki yok mu?
aynı problem bende de var. kasadaki ön panel girişleri çalışmıyor. üstelük bendeki tüm bağlantılar doğru. bide bu ayarlık bişey değil... yani realtek hd audio menager (realtek ses kartı driveri hemen hemen her pc de var) de bi ayarı yok...
yazılımı güncellemeyi dene.. işletim sistemini söylersen güncel linkini veririm.
bide o ön panel girişlerinin kasa içindeki bağlantısının doğru yapıldığından emin ol.
ama şunu bi dene:
>saatin yanındaki "beyaz" renkli ses simgesine sağ tıkla.
>kayıttan yürütme aygıtları de.
>gelen listede ortada boş bi yerde sağ tıkla "devredışı aygıtları göster" i işaretle. belki orda görüküyorsa ön panel girişleri etkinleştirirsin..

Emir_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#NGungor96

1- Ön panele kulaklık taktığımda bilgisayar algılıyor ama çalışmıyor.
2- İşletim sistemim "Windows 7 Home Basic 32 Bit".
3- Ön panelin kasa içerisinde ki bağlantısını nasıl kontrol edebilirim?
4- Ses simgesine tağ tıklayıp "Kayıttan Yürütme Aygıtları" butonuna basıp,açılan pencerede sağ tuşa tıklatıp "Devredışı Aygıtları Göster" butonunu işaretledim ve üzeri yeşil tik ile işaretlenmiş "Hopörlör" yazısı çıktı. ("Devredışı Aygıtları Göster" butonunu işaretlemeden öncede "Hopörlör" yeşil tik ile işaretliydi,ben yapmıştım.)

Umarım sorunumu çözersin,desteğin için teşekkür ederim.

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
#NGungor96

1- Ön panele kulaklık taktığımda bilgisayar algılıyor ama çalışmıyor.
2- İşletim sistemim "Windows 7 Home Basic 32 Bit".
3- Ön panelin kasa içerisinde ki bağlantısını nasıl kontrol edebilirim?
4- Ses simgesine tağ tıklayıp "Kayıttan Yürütme Aygıtları" butonuna basıp,açılan pencerede sağ tuşa tıklatıp "Devredışı Aygıtları Göster" butonunu işaretledim ve üzeri yeşil tik ile işaretlenmiş "Hopörlör" yazısı çıktı. ("Devredışı Aygıtları Göster" butonunu işaretlemeden öncede "Hopörlör" yeşil tik ile işaretliydi,ben yapmıştım.)

Umarım sorunumu çözersin,desteğin için teşekkür ederim.

rica ederim :)
eğer kulaklığı takınca realtek bi pencere açıp "bir jack takıldı" diye uyarı verdiği halde kulaklık çalışmıyorsa kasa ön panel girişinde sorun olabilir
bağlantıyı kontrol etmek için kasayı açman gerek... kasada genelde anakartın arka taraflarına takılır.. zaten takılacağı yerde "front audio" yazar. ama bilmiyorsan kurcalama. zaten pc kulaklık takınca algılıyor demişşin.
bu da realtek ses kartını geüncellemen için link.orjinal sitesinden yavaş indiriyo ondan başka link verdim indir kur
http://www.gezginler.net/indir/realtek-hd-audio-driver.html

Emir_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#NGungor96 Kulaklığı ön panele takılınca "Bir Jak Takıldı" diye Realtek HD Audio Yöneticisi uyarı veriyor ama çalışmıyor. Kulaklığı arka panele taktığımda çalışıyor ama sadece kulaklık çalışıyor,mikrofonu maalasef çalışmıyor. Kasanın içine gelince de bi akrabam bu işlerden anlıyor ona baktırırım. Link için ayrıyeten teşekkür ederim,umarım işime yarar... :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sanırım buldum. ön panel sesi kısılmış olabilir :) biraz kurcaladım da realtekte bişeyler buldum... :)
şimdi;
>>saatin yanındaki beyaz ses simgesine sağ tıkla
>>ses düzey karıştırıcısı nı seç.(en üsteki)
>>"hoparlör" yazan simgeye bir kez tıkla.
>>açılan pencereden "düzeyler" sekmesine gel
>>ortadaki listeden ön panel i bul bi kontrol et. (burdaki ayarlar ingilizce olabilir..)
>>en altta front(ön) var sesini aç
>>ortalarda front pink in(ön pembe giriş-mikrofon) var. senini aç.
belki bu şekilde olur.

Emir_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#Ngungor96 Kardeşim senin dediğin yere girdim. Oradan hopörlör yerine "Mikrofon" simgesine tıklayıp ordan
mikrofon basını kıstım ve sorun çözüldü o yüzden böyle tuhaf sesler geliyormuş. Sen demeseydin bu ayarları
bulamıyacaktım çok teşekkür ederim omuzlarımı rahatlattın... :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
#Ngungor96 Kardeşim senin dediğin yere girdim. Oradan hopörlör yerine "Mikrofon" simgesine tıklayıp ordan
mikrofon basını kıstım ve sorun çözüldü o yüzden böyle tuhaf sesler geliyormuş. Sen demeseydin bu ayarları
bulamıyacaktım çok teşekkür ederim omuzlarımı rahatlattın... :)
bende o ayarları kurcalaya kurcalaya yeni buldum. ama bende işe yaramadı nedense. benimki ön panele kulaklık vs bişey takınca hiç algılamıyor. bir hafta bunla uğraştım çözmedim :D

Emir_00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
#NGungor96 Bazı bilgisaylarda hoparlör ve kulaklık aynı anda takılınca kulaklık çalışmıyor. Eğer hoparlör veya bilgisayarın kendi ses kablosu varsa onları çıkarıp kulaklığı tak. Eğer olmaz ise kulaklığı kasanın arka paneline takmayı dene. Bakalım ben senin derdine deva olabilecek miyim :confused1::confused1::confused1:

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
rtjj.png

64l.png

>>1. resimde 1 yazan yere tıkla. açılan pencerede ikinci resimdeki gibi yap.
>>1. resimdeki 2 yazan yer kasada arkaya takılan jack lar. çift tıklayarak ayarlayabilirsin. mesela ben bi ara mavi ye hoparlör, yeşile kulaklık aktım. :) mavi normalde hoparlör için değil ama hem yeşil hemde mavide çift tıklayıp "kulaklık" ı seçince hoparlör ve kulaklık aynı anda çalışır.
>>normalde ön ve arka panel aynı anda çalışmaz. yani arka da bi şey takılıysa ön çalışmaz.(ses gelmez :)) ama 2. resimdeki ayarı yapınca hem ön hem arka aynı anda çalışır.
>>gördüğün gibi bende öne bir şey takınca algılanmıyor. jack ler de görükmüyo (1. resim---3 yazan yer)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bndede aynı sorun var ama bilgisayarım xp ne yapabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde xp ses çıkmıyo yardım edin lütfen realtek hd audio yöneticisi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
programda da yok gördüğünüz gibi çalma aygıtları mikrofonlar gibi bağımsız çalışamıyor. bende de var aynı sorun pcnin arkasına hoparlor takmadan ön çıkış çalışmıyor.

Sentivite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben mikrafon aldim stereo cikti mono nasil yaparim ama jakı yada yeni kulaklıklı mic mi alayim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler bende bilgisayarıma format atmadan önce herşey tamamdı format attırdım adam bana şöyle dedi mikrafon arkada hoparlör önde çalışıyor dedi ve cidden öyle kulaklık kullanamıyorum bu yüzden yani mikrafon sadece arkada hoparlör veya kulaklık önde çalışıyor ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
krdeş bndede aynı sorun var fakat bnm pc Windows 8 ve bnm kulaklık takılınca pc hiç tepki vermiyor ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tray Icon lardan realtek simgesini tıklatın. Açılan pencerede Audio IO menüsüne girin. Daha sonra ANALOG ayarlarda Ön panel Jack Saptamasını Engelleyin kutucuğunu seçin. Sorununuz çözülmüştür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun kardeşşş Allah ne muradın varsa versin. 1 haftadır ugrasıyorum :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar mikrofonlu kulaklığımı takınca aynı sorun bendede var. Kulaklık kuzenimin bilgisayarında mikrofon ile birlikte sıkıntısız çalışıyor ikiside fakat bende çalışmıyor. Kafayı yiyeceğim , belki çok basit bir hatamdan dolayı olmuyor belkide bir sorun var yardım edecek varmı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alakasız bişey sorcağım bilgisayar bilgim çok ii değil ama önce söyliyim. kulaklık takınca ses geliyor ama çıkarınca gelmiyor söylenen herşeyi yaptım karşıtırıcıyı açtım onu tıkladım onu yükselttim hiç bişey değişmedi yani kulaklıda çalışmasıda ii bişey aslında laptopumun komple bozulmasındansa :D :D eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
bu arada laptop asus fakat devamını hatırlamıyorum xs5 gibi bir seriydi sanırım :turned:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung laptop kullanıyorm ama jak bolumlerı çalışmıyor laptopta realtek hd audio da analog jak yerleri devri dışı gıbı koyu bı renkte ve basılmıyor kulaklıgım calısmıyor napıcam lütfen yardım edin:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de samsung laptop var 5+1 takiyorum realtek audio da ayarlama cikmiyor sadece 2 hoparlor gorunuyor otomatik stereoda duruyor yardimci olurmusunuz

R0001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ön panelin çalışmaması bios ayarlarından kaynaklıdır
Biosa girin
Advanced e girin oradan chipset sonra onboard device configuration oradan Hd Audio controller(enabled) oradan front panel support type hd audio kısmını AC 97 Seçiniz kaydedin sorun çözülecktir..Realtekde pcde yüklü olması gerekli elbette..

deadra123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler bendede aynı sorun var kulaklıklı mıkrofonu taktıgım zaman çalışmıyor realtek de aygıtın gelişmiş ayarları da yok yardımcı olabılcek birileri varmı tek tek taktıgımda çalışıyor 2sini takınca çalışmıyor acil yardım 1 haftadır ugrasıyorum
http://i.hizliresim.com/d5vDPQ.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tabletimin Markası Samsung Galaxy T230
Yeni kulaklık aldım ancak sesi çok az geliyor.
Acaba kulaklık girişinde mi bir sorun var yardımcı olabilir misiniz???