Kulakiçi Kulaklık Tavsiyesi max 2100 tl

• Konuyu başlatan Deleted member 216045
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
Evet odyofil kulakligi ama bunun icin amfi dac sarttir
Telefon icin anlamsiz kalir amfi dac ile efsane kulaklik
Audiophile olduğunu idda eden biri kulaklığı biraz daha farklı değerlendirir ancak bu kulaklığı sürmek için herhangi bir amfi yada dac a gerek yok. 16ohm luk bir kulaklıkta zaten amfi başlı başına saçmalık olabilir. Belki dac/amp ile kulaklıktan alacağımız performansı %87 den %95 e çıkarabiliriz ki buda biraz maliyetli olur.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Audiophile olduğunu idda eden biri kulaklığı biraz daha farklı değerlendirir ancak bu kulaklığı sürmek için herhangi bir amfi yada dac a gerek yok. 16ohm luk bir kulaklıkta zaten amfi başlı başına saçmalık olabilir. Belki dac/amp ile kulaklıktan alacağımız performansı %87 den %95 e çıkarabiliriz ki buda biraz maliyetli olur.
ohm 16 oldugu için her telefondan beslenebilir ama kulaklıgın tam performansını asla alamazsın ben testlerımde telefonlarda ses seviyesi düşük baslar yok gibi birşeydi bu kulaklı amfi dac için üretildi amfi dac lı bir sistemde test ettim vauv dedim bu kalaklık harika bass gümbügümbür ooldu ses kalitesi ve şiddeti cok kaliteli seviyeye cıktı bu kulaklıgı alıpda telefonda cıkısından kullanmak inanılmaz mantıksız olacaktır ama telefonla uyumlu amfi daclar var onlarla kullanılırsa o zaman farkı çok net anlaşılıyor.

Reaksiyon puanı
5,172
ohm 16 oldugu için her telefondan beslenebilir ama kulaklıgın tam performansını asla alamazsın ben testlerımde telefonlarda ses seviyesi düşük baslar yok gibi birşeydi bu kulaklı amfi dac için üretildi amfi dac lı bir sistemde test ettim vauv dedim bu kalaklık harika bass gümbügümbür ooldu ses kalitesi ve şiddeti cok kaliteli seviyeye cıktı bu kulaklıgı alıpda telefonda cıkısından kullanmak inanılmaz mantıksız olacaktır ama telefonla uyumlu amfi daclar var onlarla kullanılırsa o zaman farkı çok net anlaşılıyor.
Öncelikle bu kulaklığın amfiye ihtiyacı yok onu söyleyeyim. Belki basit dac ların yanında gelen amfiler hoş bir katkı sağlayabilir ancak amfiye ihtiyacı yok. Dac konusunda ise 100$ lara çıkamadan yüksek farklar hissedemezsin. Ha bazı daclar sese çok renk katıyor daca bağladığında ses değişti dersin ancak sahneler derinleşti sunum ferahladı tonlama gevrekleşti tarzında yorumlar yapamazsın. Daha önce dac yada dap kullandınız mı bilmiyorum ancak üst seviye bir telefon ile fark yaşamak istiyorsanız 100$ + vergi gözden çıkarılmış olmalı.

Elxan252

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hocam engin bilgilerin için çok çoook çoook teşekkür ederim. trap ve rap dinliyorum spotifyden (320 kbps) sanırım dediğine göre 2000 tlde versem birşeye yaramıcak.
peki sony wh 1000xm3 hakkında ne düşünüyorsun. bisiklet kullanırken kask takmayıp bunu alabilirim ama hayati riski olabilir :S

yada sony momentum yada beats powerbeats3 düşünüyorum
Sony xm3 bende var güzel rahat bisikletde kaskla kullanıcaksan 2k ya tam kablosuz vardı bi senisher indi sanırım onu al ama bi xm3 değil xm3 gürültü önlemesi çok iyi bisikletde ambient modu açarak kullanman gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bisiklet sürüyorsan sana airpods tarzı olur airpods la Sennheiser Momentum True Wireless Kablosuz Kulak İçi Kulaklık bunları araştır