Bu konuyu okuyanlar

Rsxy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrardan teşekkürler techno-fi üyeliğim kabul edildiğinde satıcıya soracağım. Sonra duruma göre sorularımda yardımcı olurmuusn?

Reaksiyon puanı
5,172

Selman SAĞLAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize öncelikle merhabalar.
Bir öğrenci kardeşiniz olarak kulak içi kulaklık arıyorum.Aliexpress yada Türkiye farketmez istediğiniz yerden önerebilirsiniz bütçe 30 ile 50 TL arası olursa sevinirim malum öğrenciyiz :).
Benim aklımda 3 model var bunları yorumlarsaniz sevinirim.Linklerini bırakıyorum ;
1-) Online Shop Orijinal mi Xiao mi Piston 3 Taze gençlik Sürüm Kulaklık Kulak 3.5mm renkli kulaklık Ile mi c kulaklık | Aliexpress Mobile

2-)
Online Shop Kulaklık QKZ DM9 Çinko Alaşım HiFi kulak içi kulaklık Kulaklık fone de ouvido BAS Metal DJ MP3 Kulaklık auriculares audifonos Stereo | Aliexpress Mobile

3-)
Online Shop Kulaklık QKZ DM7 Special Edition Altın Kaplama Konut Kulaklık Gürültü Izole HD HiFi Kulaklık auriculares fone de ouvido | Aliexpress Mobile

Selman SAĞLAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize öncelikle merhabalar.
Bir öğrenci kardeşiniz olarak kulak içi kulaklık arıyorum.Aliexpress yada Türkiye farketmez istediğiniz yerden önerebilirsiniz bütçe 30 ile 50 TL arası olursa sevinirim malum öğrenciyiz :).
Benim aklımda 3 model var bunları yorumlarsaniz sevinirim.Linklerini bırakıyorum ;
1-) Online Shop Orijinal mi Xiao mi Piston 3 Taze gençlik Sürüm Kulaklık Kulak 3.5mm renkli kulaklık Ile mi c kulaklık | Aliexpress Mobile

2-)
Online Shop Kulaklık QKZ DM9 Çinko Alaşım HiFi kulak içi kulaklık Kulaklık fone de ouvido BAS Metal DJ MP3 Kulaklık auriculares audifonos Stereo | Aliexpress Mobile

3-)
Online Shop Kulaklık QKZ DM7 Special Edition Altın Kaplama Konut Kulaklık Gürültü Izole HD HiFi Kulaklık auriculares fone de ouvido | Aliexpress Mobile

Birkaç birşeyi yazmayı unutmuşum ;
Dinlediğim müzik türleri bassli yabancı müzik ve pop dinliyorum birde UİİSİ HM7 yi eklemeyi unutmuşum yukarıdaki listeye

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Merhaba Arkadaşlar,
Kulaklığımı kaybetmem sebebiyle kulaklık arayışına girdim. Aklımda 3 tane model var ve bütçe 200tl ye kadar. Sizin tavsiyeleriniz ne olur?
1. Jbl T290
Jbl T290 Kulakiçi Kulaklık Ct Ie Siyah
Jbl T290 Kulakiçi Kulaklık Ct Ie Siyah Fiyatı - Taksit Seçenekleri
2. Jbl T210
Jbl T210 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık
Jbl T210 Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık Fiyatı - Taksit Seçenekleri
3. Sony ex650ap
Sony Mdr Ex650ap Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Gold - n11.com
En çok da kafamı karıştıran bu sony ex650ap oldu. D&R’da 450 küsür tl, amazon.com’da 98$ ama N11 159’a satıyorlar. Asyadan ithal edilme orjinal ithalatçı garanti ürün diyorlar ki bu benim kafamı karıştırdı. Sizce çakma mı?
Bu üç kulaklıktan hangisini önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• 1543428496375.png
    1543428496375.png
    81.5 KB · Görüntüleme: 317
Reaksiyon puanı
5,172
Güya parfum lazım gibi sitelerde tester parfum sattıkları için bu kadar ucuz olduğunu idda ediyorlar. Ben orjinali ile bu kadar fiyat farkı olan bir kulaklığın orjinal olduğuna inanmam. Ancak bu konuda yerhangi bir deneyimim olmadı bu yüzden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Güya parfum lazım gibi sitelerde tester parfum sattıkları için bu kadar ucuz olduğunu idda ediyorlar. Ben orjinali ile bu kadar fiyat farkı olan bir kulaklığın orjinal olduğuna inanmam. Ancak bu konuda yerhangi bir deneyimim olmadı bu yüzden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Ben de bu şekilde düşünüyorum o yüzden bunu eledim gibi. Diğer ikisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
30 dolar altında ben jbl almazdım.
Dostum ben kıbrısta okuyorum haftaya Türkiyeye geleceğim o yüzden hızlı bir şekilde almam lazım. Yurt dışından siparişi bekleyebilme gibi bir şansım yok. Türkiyeden alabileceğim daha güzel kulaklık tavsiye edebilir misin peki?

Reaksiyon puanı
5,172
Dostum ben kıbrısta okuyorum haftaya Türkiyeye geleceğim o yüzden hızlı bir şekilde almam lazım. Yurt dışından siparişi bekleyebilme gibi bir şansım yok. Türkiyeden alabileceğim daha güzel kulaklık tavsiye edebilir misin peki?
Xiaomi Mi Hibrid Pro hd 2 daha önce deneyimlemediğim yeni bir kulaklık. Açıkcası bu kulaklığın iyi olduğunu duydum ama deneyimlemedim.
Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro 2 / Quantie 2 (QTEJ03JY) - Review | ThePhonograph.net

mahiralemdar

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Cf90-Reklam-sosyal medya.png

Piyasada bir sürü kulaklık var açıkcası ben bir mal alırken aldıktan sonra herhangi bir sorunda bana nasıl davranacağını merak ediyorum. Linktech güzel marka teknik desteğide var. Garantiside var. Web sitesini inceleyin. Farklı tip kulaklıklarda var bence fiyatına göre güzel ses veriyor.

Bluetooth Kulaklık ürünleri - Mobil Aksesuar Satış Sitesi - Linktech

Reaksiyon puanı
5,172
Ekli dosyayı görüntüle 56800
Piyasada bir sürü kulaklık var açıkcası ben bir mal alırken aldıktan sonra herhangi bir sorunda bana nasıl davranacağını merak ediyorum. Linktech güzel marka teknik desteğide var. Garantiside var. Web sitesini inceleyin. Farklı tip kulaklıklarda var bence fiyatına göre güzel ses veriyor.

Bluetooth Kulaklık ürünleri - Mobil Aksesuar Satış Sitesi - Linktech
Bu fiyatlara bt kulaklık alınmaz. Çinde bile giriş seviyesi bluetooth dac sistemi(kulaklık hariç kablo dahil) 150tl den başlıyor.

SiouxGreenWF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba
Kulaklığım bozuldu Samsung AKG sesi artık az gelmeye başladı telefon aldığımda kutusundan çıktı.Sporda kullanırken galiba terlediğim için su kaçtı öyle düşünüyorum.
Bu yüzden yeni kulaklık ihtiyacım doğdu.Hem sporda rahat kullanabileceğim hem de dışarıda müzik dinlemek için kullanmalık bişey lazım kulak üstü modellere bakıyorum da rahat edemem sanırsam o yüzden yine kulak içi alıcam.Kablosuz model olabilir kablo ile uğraşmam kablolu da olabilir sorun değil.
Dinlediğim tarzlar Pop-Rock-Remix-Slow her tarzdan dinlerim
Bütçem maks 350 gibi görünüyor
Yardımcı olursan çok sevinirim @Administraktör

Reaksiyon puanı
5,172
Merhaba
Kulaklığım bozuldu Samsung AKG sesi artık az gelmeye başladı telefon aldığımda kutusundan çıktı.Sporda kullanırken galiba terlediğim için su kaçtı öyle düşünüyorum.
Bu yüzden yeni kulaklık ihtiyacım doğdu.Hem sporda rahat kullanabileceğim hem de dışarıda müzik dinlemek için kullanmalık bişey lazım kulak üstü modellere bakıyorum da rahat edemem sanırsam o yüzden yine kulak içi alıcam.Kablosuz model olabilir kablo ile uğraşmam kablolu da olabilir sorun değil.
Dinlediğim tarzlar Pop-Rock-Remix-Slow her tarzdan dinlerim
Bütçem maks 350 gibi görünüyor
Yardımcı olursan çok sevinirim @Administraktör
Bende AKG kulaklığı zamanında suya düşürdüm ama bişey olmamıştı demek ki bu konular birazda şans işi.

Şimdi düşünüyorumda bir kulaklığın sporda kullanılması için sanırım ses yalıtımı iyi olmalı, ses şiddeti iyi olmalı ve bide kulaktan düşmeyecek bir yapıya sahip olmalı değil mi?

Acaba aliexpressten alma şansınız olabilir mi?

Reaksiyon puanı
5,172
Siz çıtayı yükseltmişsiniz. Ancak bi cacık çıkmaz dediğiniz tipte ki ürünleri neredeyse 1 yıldır kullanıyorum. Batarya süresi dışında üzen bir durumla karşılaşmadım.
Bir kulaklıktan tek beklentin uzun ömürlü olması ve kablosuz olması ise belki o zaman senin kulaklık alınabilir bir hal alır ancak kulaklığın ses performansını öneriyorsanız bu kulaklık alınmaz.

1) aptx aptx hd ldac kodeklerden haberiniz var mıdır bilmiyorum ancak bu kulaklıkların hiçbirinde doğru düzgün desteklenen kodek yok buda demek oluyor ki kulaklığınız 200kbps den yukarı aktarım yapamıyor.

2)Önerdiğiniz kulaklıklarda bulunan piller meredeyse rakiplerinde bulunan pillerin üçte biri.

3)Malzeme kaliteside bir çoğu kullanıcının 3 ayı çıkaramayacağı tipten.

Ayrıca kukaklıkla ilgili birçoğu bilgiyede web sitelerinde yer vermemişler (vermemeişler)

Bu bilgilerden bazıları:Bt kaç sürümü kullandığu sürücü sayısı sürücü türe dac çipseti kulaklık direnci sürıcü imzası vsvs...

Konuyu özetlemek gerekirse her şeyin 3 kuruş olduğu çinde bile sadece kulaklığa bağlanan bt kablolar 100$ dan başlıyorken siz burada 100tl lik bt kulalkıkları bana savunuyorsunuz.

SiouxGreenWF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende AKG kulaklığı zamanında suya düşürdüm ama bişey olmamıştı demek ki bu konular birazda şans işi.

Şimdi düşünüyorumda bir kulaklığın sporda kullanılması için sanırım ses yalıtımı iyi olmalı, ses şiddeti iyi olmalı ve bide kulaktan düşmeyecek bir yapıya sahip olmalı değil mi?

Acaba aliexpressten alma şansınız olabilir mi?
Aynen dediğiniz özellikler ideal gibi duruyor.
Tavsiye ettiğin ürünü sipariş verebilirim Aliexpressden

Reaksiyon puanı
5,172
Sporla birlikte ANC çok güzel giden ikililer. Tabi daha önce aktif gürültü engelleyiciyi kulak içi kulaklıklarda denemedim. Bu yüzden size genel beğeni kulaklıklarından öneri yapmayı mantıklı buluyorum.

Xiao mi ANC KULAKLıK Hibrid USB C Tipi Gürültü Azaltma Kulaklık Kablolu Kumanda Ile mi C mi mi x 2 S Kırmızı mi not 5 cep Telefonu
Xiaomi ANC Earphones Hybrid USB Type C Noise Reduction Headset Wired Control With MIC For Mi Mix 2S Redmi Note 5 Mobile Phone-in Earphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Xiao mi ANC KULAKLıK Aktif Gürültü Iptal Kulaklık Için 3.5mm jack arayüzü Kulak mi c hattı kontrol Xiao mi mi A1 Xiao mi S2 S 2
Xiaomi ANC Earphone Active Noise Cancelling Earphone 3.5mm jack Interface In Ear Mic Line Control for Xiaomi mi A1 Xiaomi S2 S 2-in Phone Earphones & Headphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Marka Yeni Huawei ANC 3 Kulaklık 3 Mod Aktİf Gürültü İptal Yüksek Çözünürlüklü Kaliteli Müzik Tip-c Şarj içermeyen Mic Anti-rüzgar Tasarım
Brands Newest Huawei ANC 3 Earphones 3 Mode Active Noise Cancel Hi Res Quality Music Type C Charge Free Mic Anti Wind Design-in Phone Earphones & Headphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu kulaklıkları benzeri fiyata trdede bulabilirsiniz.

SiouxGreenWF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sporla birlikte ANC çok güzel giden ikililer. Tabi daha önce aktif gürültü engelleyiciyi kulak içi kulaklıklarda denemedim. Bu yüzden size genel beğeni kulaklıklarından öneri yapmayı mantıklı buluyorum.

Xiao mi ANC KULAKLıK Hibrid USB C Tipi Gürültü Azaltma Kulaklık Kablolu Kumanda Ile mi C mi mi x 2 S Kırmızı mi not 5 cep Telefonu
Xiaomi ANC Earphones Hybrid USB Type C Noise Reduction Headset Wired Control With MIC For Mi Mix 2S Redmi Note 5 Mobile Phone-in Earphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Xiao mi ANC KULAKLıK Aktif Gürültü Iptal Kulaklık Için 3.5mm jack arayüzü Kulak mi c hattı kontrol Xiao mi mi A1 Xiao mi S2 S 2
Xiaomi ANC Earphone Active Noise Cancelling Earphone 3.5mm jack Interface In Ear Mic Line Control for Xiaomi mi A1 Xiaomi S2 S 2-in Phone Earphones & Headphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Marka Yeni Huawei ANC 3 Kulaklık 3 Mod Aktİf Gürültü İptal Yüksek Çözünürlüklü Kaliteli Müzik Tip-c Şarj içermeyen Mic Anti-rüzgar Tasarım
Brands Newest Huawei ANC 3 Earphones 3 Mode Active Noise Cancel Hi Res Quality Music Type C Charge Free Mic Anti Wind Design-in Phone Earphones & Headphones from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu kulaklıkları benzeri fiyata trdede bulabilirsiniz.
Dediğiniz ilk ürünü Hepsiburada da buldum 244 tl gibi fiyatı var eğer bunu tavsiye ediyorsanız alabilirim bir de C tipi dediği telefonumla uyumludur büyük ihtimalle.Kablosuz tavsiyesinde bulunabilir misiniz peki ilk ürünü beğendim şuanda ilk önceliğim o gibi

Reaksiyon puanı
5,172
Dediğiniz ilk ürünü Hepsiburada da buldum 244 tl gibi fiyatı var eğer bunu tavsiye ediyorsanız alabilirim bir de C tipi dediği telefonumla uyumludur büyük ihtimalle.Kablosuz tavsiyesinde bulunabilir misiniz peki ilk ürünü beğendim şuanda ilk önceliğim o gibi
Hangi telefonu kullanıyorsunuz c tipi yeni telefonlarda kullanılıyor.

Reaksiyon puanı
5,172
Baktım da varmış Samsung s9 yeni almıştım
S9 için uyumlu yanlız xiaomi kulaklıklar genel anlamda sizin kullandığınız akg kulaklığa göre daha sıcak karaktere sahiptir. Eğer kulağınızda tiz hassasiyeti varsa sizi inanılmaz derecede rahatsız edebilir.

SiouxGreenWF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S9 için uyumlu yanlız xiaomi kulaklıklar genel anlamda sizin kullandığınız akg kulaklığa göre daha sıcak karaktere sahiptir. Eğer kulağınızda tiz hassasiyeti varsa sizi inanılmaz derecede rahatsız edebilir.
Öyle bi sağlık sorunu şuana kadar ortaya çıkmadı sıcak karaktere sahip derken onu pek anlayamadım ustam

Son mesajlar