Küçük Yaşta Programlama

Bu konuyu okuyanlar

kamildoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar programlama yeni başlayan biri için yaşı kaç olursa olsun çok zordur. Çünkü çok akıllı sandığımız bilgisayarın aslında ne kadar aptal olduğunu öğreniriz, programlama yaparken. Yapması gereken her şeyi adım adım yapması gerektiğini ona biz söyleriz. Programlama öğrenmek istiyorsan kolay yolu yok kesinlikle zorlanacaksın hangi programlama dili ile başlarsan başla. Ama şu bir gerçek ki C ile başlarsan yeni öğreneceğin bir programlama dilini çok kolay öğrenirsin. C öğrenmesi zor bir dil ama programlamayı en iyi öğreneceğin dildir kesinlikle neredeyse tüm programlama dilleri C tabanlıdır. Örnek vermek gerekirse c++, c#, objective c, java, php, javascript ve daha birçok dil. HTML öğrenmen sana illaki fayda sağlayacaktır en azından kod yazmayı seveceksin başlangıç için iyidir ama sonuçta HTML bir programlama dili değil, çünkü hiç bir mantıksal olay gerçekleşmez. Programlanın asıl gücü mantıksal olaylardır. HTML ile başla kod yazmayı sev sonra C ile devam et. C zor diyebilirler gerçekten de zor bir dildir diğer dillere göre ama bir kere C öğrendiğin zaman, senin için programlama bitmiştir. Çünkü istediğin programlama dilini çok kısa sürede öğrenebilirsin eğer C yi iyi bilirsen. Ayrıca iyi bir programcı olmak istiyorsan kesinlikle ingilizceyi mükemmel öğren çünkü aklına gelebilecek her türlü kaynak ingilizce, türkçe kaynaklarda var ama ingilizceyle kıyaslanamaz bile. Tavsiyem al bi C kitabı ordaki kodları yaz, üzerinde değişiklikler yap, keşfetmeye çalış keyif alağına eminim.

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar programlama yeni başlayan biri için yaşı kaç olursa olsun çok zordur. Çünkü çok akıllı sandığımız bilgisayarın aslında ne kadar aptal olduğunu öğreniriz, programlama yaparken. Yapması gereken her şeyi adım adım yapması gerektiğini ona biz söyleriz. Programlama öğrenmek istiyorsan kolay yolu yok kesinlikle zorlanacaksın hangi programlama dili ile başlarsan başla. Ama şu bir gerçek ki C ile başlarsan yeni öğreneceğin bir programlama dilini çok kolay öğrenirsin. C öğrenmesi zor bir dil ama programlamayı en iyi öğreneceğin dildir kesinlikle neredeyse tüm programlama dilleri C tabanlıdır. Örnek vermek gerekirse c++, c#, objective c, java, php, javascript ve daha birçok dil. HTML öğrenmen sana illaki fayda sağlayacaktır en azından kod yazmayı seveceksin başlangıç için iyidir ama sonuçta HTML bir programlama dili değil, çünkü hiç bir mantıksal olay gerçekleşmez. Programlanın asıl gücü mantıksal olaylardır. HTML ile başla kod yazmayı sev sonra C ile devam et. C zor diyebilirler gerçekten de zor bir dildir diğer dillere göre ama bir kere C öğrendiğin zaman, senin için programlama bitmiştir. Çünkü istediğin programlama dilini çok kısa sürede öğrenebilirsin eğer C yi iyi bilirsen. Ayrıca iyi bir programcı olmak istiyorsan kesinlikle ingilizceyi mükemmel öğren çünkü aklına gelebilecek her türlü kaynak ingilizce, türkçe kaynaklarda var ama ingilizceyle kıyaslanamaz bile. Tavsiyem al bi C kitabı ordaki kodları yaz, üzerinde değişiklikler yap, keşfetmeye çalış keyif alağına eminim.

bi programcı olarak bende benzeri bişey önerdim şöyle bir yol izlemesi uygundur haksız mıyım

Hakan_E_Deniz dedi ki:
bi kaç aşama oluşturalım ve gelişim sürecinde yaşını da hesaba katarak okulunu aksatmaman adına yol göstereyim

1-MS office > excell minik kodlarla işe başla
2-html öğren çünkü kodlama mantığını ve çalışma mantığı adına az çok bilgi sahibi olursun
3-algroritma öğren programların ve sistemlerin nasıl çalıştığını anlarsın
4-bunları öğrendikten sonra orta seviye bir programcı adayısın sonra bi programlama dili belirle bu C olabilir..zor bir dildir ama geliştirdikçe seversin ve yazdıkça yazasın gelir

Kralahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde yaşım 14 bu işlerle uğraşmak istiyodum direkt c++ ile başladım başta bişeyler öğrendim sonra baya kafam karıştı bıraktım.Dediklerinize bakıcam ben de

lezginkassa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde yaşım 14 bu işlerle uğraşmak istiyodum direkt c++ ile başladım başta bişeyler öğrendim sonra baya kafam karıştı bıraktım.Dediklerinize bakıcam ben de
Ben programlamaya rastgele başladım.Programlamanın p sinden bile anlamazken kitapçıdan c++ kitabı aldım.C++ya giriş bölümünü bitirmem 3 hafta sürdü.Üstün zeka değilim,üstün zeka birisi daha çabuk kavrayabilirdi.Ama dediğim gibi programlamanın psinden bile anlamıyordum.Yaklaşık 7 ay geçti,c++ nın fonksiyonlarına kadar ilerlemişken sıkıldım ve c# a başladım.c# bana hitap eden bir dil ve ben bunu istiyorum.Şu dili öğren sonra şuna geç ardından buna geç diyenlere katılmıyorum,belki de hatalıyım onu tecrübelerim gösterecektir..Bir dile başladıktan sonra onu inatla ve ısrarla öğrenmek isteyen ve çok çalışan birisi muhakkak o dili öğrenecektir.Genel olarak diğer dilleri bilmek de iyidir tabii ki,ama 10-18 yaş aralığında birisinin sadece bir dile çalışması insanı epeyce geliştirecektir.Umarım kimseyi yanlış yöneltmiş olmam,bunlar benim düşüncelerim sadece...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
12 yaşındaki bir çocuğun programlama öğrenebilmesi zordur, çünkü programlama doğrudan Matematik ile ilgilidir ve henüz yeterince bilgisi yoktur. 12 yaşındaki bir çocuğun mantığıda henüz bazı şeyleri analiz edebilmelecek ve anlayabilecek düzeyde değildir. Ezberleme kabiliyeti ise yüksektir. Programlama ezber işi değil, mantık işi. 12 yaşında da, 15 yaşında da, ne hacker, ne de programcı vardır. Yabancılar arasındada yoktur. Sadece ve sadece palavradır.

Ama programlama öğrenmeye başlamak için 12 yaş yeterlidir. Çocuklara özel bazı programlama uygulalamaları var. Ancak bunlar her zaman üreticilerinin kendilerinin sandığı ve de tanıtdığı gibi utlaka çocuklara hitab ediyor olmayabilirler ve de her zaman (yansıtılmaya çalışıldığı kadar) kolay olmaya biliyorlar. Bunlar genelikle üçüncü parti (Microsoft'un yada Bilgisayar üreticisinin olmayan) yazılımlardır ve de hiç bir garatileri yok.

Scratch, bu uygulamalardan biri oluyor. Scratch, diğerlerinden daha farklı olarak, her hangi bir kuruluşun bir yan ürünü değil, bir Üniversite projesidir. Dünyanın, bilişim konusunda en prestijli Üniversitesi olan MIT'in bir projesidir.

Scratch ile 12 yaşındaki bir çocukta programlama öğrenmeye başlayabilir, 30 yaşındaki bir yetişkinde deneyimler edinebilir.

Çok kolay değildir, sadece dha kolay ve de özellikle daha eğlencelidir. Programlamaya ilgi duyuyorsanız, mutlaka kendi web sayfasından bir araştırmalısınız.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar HTML'yi temel olarak öğrendim sayılır. Şimdi asıl amacım olan programlamaya geçmek istiyorum. Hangisini önerirsiniz? Benim için önemli olan basit olması.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben programlamaya rastgele başladım.Programlamanın p sinden bile anlamazken kitapçıdan c++ kitabı aldım.C++ya giriş bölümünü bitirmem 3 hafta sürdü.Üstün zeka değilim,üstün zeka birisi daha çabuk kavrayabilirdi.Ama dediğim gibi programlamanın psinden bile anlamıyordum.Yaklaşık 7 ay geçti,c++ nın fonksiyonlarına kadar ilerlemişken sıkıldım ve c# a başladım.c# bana hitap eden bir dil ve ben bunu istiyorum.Şu dili öğren sonra şuna geç ardından buna geç diyenlere katılmıyorum,belki de hatalıyım onu tecrübelerim gösterecektir..Bir dile başladıktan sonra onu inatla ve ısrarla öğrenmek isteyen ve çok çalışan birisi muhakkak o dili öğrenecektir.Genel olarak diğer dilleri bilmek de iyidir tabii ki,ama 10-18 yaş aralığında birisinin sadece bir dile çalışması insanı epeyce geliştirecektir.Umarım kimseyi yanlış yöneltmiş olmam,bunlar benim düşüncelerim sadece...
Teşekkürler. Ben bu konuda epey kararlıyım. Umarım kararlılığımın sonucunu alırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ne yapacağını bilemeyen birisinin yapabileceği hiç bir şey yok. Başkalarının talimat veya tavsiyelerine bağımlı fertlerden oluşan bir toplumun gelişebilmesi mümkün değil. O halde bir şeyler dene, kendini sına, kendi yolunu kendin bul.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ne yapacağını bilemeyen birisinin yapabileceği hiç bir şey yok. Başkalarının talimat veya tavsiyelerine bağımlı fertlerden oluşan bir toplumun gelişebilmesi mümkün değil. O halde bir şeyler dene, kendini sına, kendi yolunu kendin bul.
Tavsiyelerine bağımlı değilim, sadece daha iyi bilenlerden beni de daha yukarı seviyelere taşımaları için birkaç bilgi alıyorum.

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Mühendislik öğrencisiyim 1. sınıfta C ile başladık C++'a geçtik. Birazda Html anlatıldı. deitel & deitel in C ve C++ kitabını al ya da pdfini bulabilirsin oradan çalış. Örnekleri çözerek çalışırsan öğrenirsin.

html içinde bu site yardımcı olur sana;

http://www.w3schools.com/

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Aquila

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Programlama öğrenmek için öncelikle temel bilgisayar çalışma mantığını anlamalısın. Bundan sonraki adım da temel algoritma mantığını öğrenmek olmalı. Bunlara biraz alıştıktan sonra küçük küçük konsol programları yazmaya başlayarak bilgi seviyeni ilerletmelisin. bu programlar hello world uygulamasından başlayıp iki sayının obeb okek ini bulma fibonacci dizisi faktöriyel hesabı gibi programlar olabilir.

Temel programlama mantığını oturttuktan sonra artık özelleştirilmiş konulara geçebilirsin. Android olur iOS olur web olur senin tercihine kalmış. Temel programlama mantığından kastım if-else yapıları, döngüler, değişkenler, fonksiyonlar. Biraz daha ilerisi sınıflar, kalıtım, nesne yönelimli programlama. Bunları rahat rahat kullanmadan asla ben android iOS öğreneceğim deme iki saatte bıkarsın.

Hangi dil konusuna gelince bence başlangıç olarak c dili olmalı. Çünkü bu dili öğrenirken aynı zamanda programlama öğrenirsin. Java, C# gibi dillerin insanların programlamayı eksik öğrenmelerine sebep olduğunu düşünüyorum. Birazcık c ile uğraştıktan sonra da ilerlemek istediğin alana göre dil seçimi yapman gerekir. iOS yazacağım diyorsan objective-c, android diyorsan java, windows phone 8 diyorsan c# sana kalmış. Kolay gelsin.

Öncelikler merhaba,ben 1 yıldır programlama dünyasına girmek için uğraşıyorum.Karşıma ilk çıkan Açıkakademi oldu.Direk C diline başladığım için bir şey anlamadım ve 1 ay bidaha yüzüne bakmadım ama bu istek peşimi bırakmadı,sırasıyla html,css öğrendim ve php de ilerlemeye başladım.
Sizce C ye geçmeden önce Php yi iyice kavramalımıyım yoksa C ye geçeyim mi? Eğer C ye geçersem hangisinde başlamalıyım? Bunları merak ediyorum,cevap verirseniz minnettar olurum.

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İngilizceden başla desem yeridir.İngilizcen çok iyi olmalı öncelikle.
HTML web için kullanılır evet ama orda öğreneceğin basit mantık ve bir takım kodlar her zaman işine yarayacaktır.HTML programlamanın başıdır.Hem programlama deyince bildiğimiz form ve ya konsol gelmemeli aklımıza.Web uygulamalarını unutmayalım.Daha sonra yavaş yavaş visual basic ile başlayabilir.Ve ya small basic mi ne varmış, ona da bakabilir.
C# biraz ağır gelir.C++ çok daha ağır gelir.

Ayrıca programlama dillerini iyi anlayabilmek için az da olsa algoritma gerek.Bunu da unutmayalım.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İngilizceden başla desem yeridir.İngilizcen çok iyi olmalı öncelikle.
HTML web için kullanılır evet ama orda öğreneceğin basit mantık ve bir takım kodlar her zaman işine yarayacaktır.HTML programlamanın başıdır.Hem programlama deyince bildiğimiz form ve ya konsol gelmemeli aklımıza.Web uygulamalarını unutmayalım.Daha sonra yavaş yavaş visual basic ile başlayabilir.Ve ya small basic mi ne varmış, ona da bakabilir.
C# biraz ağır gelir.C++ çok daha ağır gelir.

Ayrıca programlama dillerini iyi anlayabilmek için az da olsa algoritma gerek.Bunu da unutmayalım.
C++'ya bakmıştım çok karışıktı, C#'la programlamaya devam. Bu arada ilk programımı yaptım, görüşlerini alayım: http://forum.shiftdelete.net/programlama/335973-ilk-programim-bioquick.html

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HTML ve javascript sana hiç bi katkı sağlamaz.Direk at çöpe onları sen. Adam gibi bi dil ile başla ben 5.sınıfa giderken C# ile başlamıştım ama sonra Java ya daha sonra da C++'a merak salıp öğrenmeye çalıştım.Kendi kendimede yetecek seviyede biliyorum.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
HTML ve javascript sana hiç bi katkı sağlamaz.Direk at çöpe onları sen. Adam gibi bi dil ile başla ben 5.sınıfa giderken C# ile başlamıştım ama sonra Java ya daha sonra da C++'a merak salıp öğrenmeye çalıştım.Kendi kendimede yetecek seviyede biliyorum.
Şuan temel olarak HTML'i biliyorum. İlk olarak C++'ya baktım ama çok karmaşık geldi. Şuan C# öğreniyorum ve Visual Studio kullanıyorum. C#'ı iyice öğrenirsem Java'ya geçmeyi düşünüyorum. Bir Mac bilgisasayarım olursa da inşaallah Objective-C'ye geçeceğim...

deneyci99

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bence bide bu işte ingilizce gerekiyor çünki proglamlama dillerinin hepsi ingilizce olarak geliştirilmiştir yani neredeyse hepsi

ingilizce tamam diyorsan şimdide sıranı belirle mesela tavsiye sıram şu başkaları ne der bilemem

html<java<c#<c++(c'de olabilir ama tercih ++)<php (siteyle falan uğraşıyorsan php yi htmlden sonrasına koyabilirsin)

dmrc1143

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende 12 yasinda baslamistim hatta 15 yasimda odtu ve microsoft'un birlikte duzenledigi bir web sitesi tasarim yarismasinda 1. oldum.
benden sana tavsiye once yapmak istedigin programi aklina koy ve arastirmaya baslayarak calis. ben oyle yapmistim. o zamanlar babam bana veritabani iceren bir yazilim yap isyerinde kullanayim demisti , ki ozaman bunu yapmak benim icin cok buyuk isti cunku daha yeni baslamistim.. visual studio'yu edindim daha sonra c# ile kodlamaya basladim. once gorsel duzenlemeleri yaptim yani iste textboxlari surukle birak, buttonlari surukle birak. renklerini, isimlerini degistir falan. sonra is kod kismina gelince yavas yavas netten arastira arastira gittim. asla oturupta once programlama ne onu ogreneyim sonra bilmem ne gibi seylerle vakit kaybetmedim. bana lazim olan seyi netten ogrendim ve oyle devam ettim. 2 ay sonra bitirdim yazilimi.. bence ios da olabilir android de olabilir farketmez.. istedigin dili secebilirsin ve gozun korkmaz bence.. eger gercekten bir sevgi varsa icinde yazilima karsi..
gozun sadece c, c++ gibi dillerden biraz korkabilir ki onlarida en sona saklarsin..

thebest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Programlamaya başlamak istiyorsan bence senin yaşındaki biri java c++ gibi yerden başlamamalı. apple bilgisayarın var mı? yoksa ios geliştirmen biraz zor hale gelir. Benim sana tavsiyem html diye bir teknoloji var. Öğrenmesi basittir. google ye html dersleri yaz kaynak çıkar karşına. Bulamadın mı? Söyle sana pdf atarım. İlk html öğren bence. Yaşın çok değil. Direk zor konulara girip nefret etmeni istemem programlamadan. Takıldığın bir yer olunca söyle yardım edebilirim. Dediğim gibi şimdilik ios i bırak. HTML e bak. Sorun varsa benle iletişime geçebilirsin burdan veya başka yerden

Facebook: https://www.facebook.com/bilgehan.nal.77

Twitter: https://twitter.com/bilgehannal

twitter dan resmine baktımda, ya zaten sen de çocuksun, 12 yaşındaki çocuktan ne farkın var, yılların programcısı gibi yazmışsın, ya da yazdıklarını googleden kopyala yapıştır mı yaptın he

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir gün pls formatlı bir çalma listesini el ile (bakarak) yazmayı başardıktan sonra, programlama öğrenmeye karar verdim. Daha önceki VB ve VC++ ile başarısız denemelerim olmuştu. Bir tavsiye üzerine C ile planlı bir şekilde öğrenmeye başladım ve aradan 8 ay geçtikten sonra, ouduğum kaynağı değiştirip, biraz daha gerçekçi bir kaynağa yöneldiğimde, 8 ay boyunca pek te bir şey öğrenememiş olduğumu fark ettim ve yeni bir arayış içine girdim. daha önceleri adı basiti çağrıştığı için pek benimseyemediğim Basic'i (Bazik vya Beyzik okunur) keşf ettim. Basic programlamanın gerçekten temelidir. Ne fazla zordur ne de fazla kolay, ve her şeyi içerir. Üç senedir Basic öğreniyorum. Basic her sistemde (farklı olmakla birlikte) mevcut ve her alt yapıdada kullanılabiliyor. Yine farklı amaçlara yönelik, farklı alt özelleştirilmiş türleride var ve çoğu Basic tabanlı yazılım geliştirme aracı (Bazen sadece bir derleyic) ücretsiz ve deneme süresiyle sınırlanmamış, ve de çoğu kez üyelik kaydı bile gerektirmeden temin edilebiliyor. Bir çok alternatif olduğundan dolayı da, bir süre sonra sıkılma durumuda olmuyor. Kendimce, zaman içinde uygun bulduğum veya bir şekilde yönlendiğim bir yol buldum, ve ilk olarak, sadece tek bir derleyiciden oluşan (ve kendi kendine de yeterli olan) Geleneksel Basic yorumlayıcıları ile başladım ve ileride basit bir kullanıcı arayüze sahip ve yorumlanmış kodlar üreten araçlara geçmeyi düşünüyorum. Ve son aşamada da derlenmiş kodlar üreten ve daha kapsamlı araçlara ve ardından bunlar arasında gerçekten piyasada bir ticari değer kazanabilmiş yazılımlara yöneleceğim.

İlk adım olarak, tek bir dosyadan (derleyiciden) olan Basic yorumlayıcıları biraz zorlayıcı olabilir. Bunlar arasında en bilinen, Microsoft'un ilk yazılım geliştirme aracı olan ve de bir zamanların en tercih edilen ticari yazılımı olan Gwbasic. Sıfırdan başlayan birisi için, güvenli ortamda ve programları sadece kendi çerçevesi içinde çalıştıran bir Basic programlama aracı öneririm. Şahsen Basic ile ilk deneyimlerimi Basic 256 isimli bir programlama aracı ile Linux üzerinde yapmıştım ve bana Basic hakkındaki ön yargılarımı yenmeme yardımcı olmuştu. Basic basit değil, aslında sadece biraz daha kolay ve ilk başta, (her zaman olamsada ) daha anlaşılır.

Programlama mantığına alışabilmek ve benimsyebilmek, Çince öğrenmek kadar zordur. Eğer Japonca, Çince'den daha kolaysa (öylemidir ? bilmiyorum) Basic, Japonca olurdu.

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence bide bu işte ingilizce gerekiyor çünki proglamlama dillerinin hepsi ingilizce olarak geliştirilmiştir yani neredeyse hepsi

ingilizce tamam diyorsan şimdide sıranı belirle mesela tavsiye sıram şu başkaları ne der bilemem

html<java<c#<c++(c'de olabilir ama tercih ++)<php (siteyle falan uğraşıyorsan php yi htmlden sonrasına koyabilirsin)

"Java < c#" derken "Javadan sonra C# öğren" demek mi yoksa "C# büyüktür Java" demek mi? Javadan sonra C# öğrenmenin hiç bi mantığı yok bence. Eğer diğer anlamda" C# büyüktür java" diyorsan buna da katılmıyorum.Tabi herkesin kişisel fikridir, saygı duyarım.

deneyci99

Asistan
Reaksiyon puanı
2
"Java < c#" derken "Javadan sonra C# öğren" demek mi yoksa "C# büyüktür Java" demek mi? Javadan sonra C# öğrenmenin hiç bi mantığı yok bence. Eğer diğer anlamda" C# büyüktür java" diyorsan buna da katılmıyorum.Tabi herkesin kişisel fikridir, saygı duyarım.
ben "< " işareti kullanırken sırasını belirtmek istemiştim hiç o yönden düşünmemiştim :D neyse dediğiniz gibi kişisel fikir benim araştırdığım forumlarda genellikle önce java diyorlar kendi görüş açıma göre yaptım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben "< " işareti kullanırken sırasını belirtmek istemiştim hiç o yönden düşünmemiştim :D neyse dediğiniz gibi kişisel fikir benim araştırdığım forumlarda genellikle önce java diyorlar kendi görüş açıma göre yaptım

Senin araştırdığın forumlarda yazanlarda belki programlamadan pek bir şey anlamıyorlardır ve sadece başka farumlardan, başkalarının yine başka forumlardan araştırarak yazdıklarını yazıyorlardır. Bence bilmediğin şeyleri değil, bildiğin şeyleri yazmalısın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir programlama dili bir iki ay içinde öğrenilemiyor. C# ile devam et. Yarım bırakılan iş, boşa harcanan vakittir. Her programlama dili, bir diğerinin alternatifidir, bir üstü veya bir altı değil. Kimine kolay gelen, diğerine zor gelir. Çoğunluğun tercihi, bazı az sayıda kişilere uymaz. C# gibi diller çok kapsamlıdır ve bir ömür boyu bile öğrenmeye çaba göstersen, yinede tamamını öğrenmeyi başaramayabilirsin. Herkesin fikrinede zaten uyamazsın. Bilgisi olanda, olmayanda mutlaka bir fikir beyan edeceğinden, her söyleneni ve yazılanı ciddiye alırsan, sonunda kafan karışır sadece.

dibagmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, benim programlamaya büyük bir ilgim var. 12 yaşındayım. Henüz hiçbir bilgim yok programlama ile ilgili. Programlamaya başlarken neler yapmam gerek, nereden başlamalıyım öğrenmek istiyorum. Hangi programlama dilini seçmeliyim? Hangisi daha kolay öğrenilir? Özellikle iOS için program yapmak istiyorum. Basit bir uygulama yapmam için ne kadar süre gerekli? Yardımcı olursanız çok sevinirim...
13 yaşımdayım ve 4 tane kodlama dili biliyorum. Kendine inanırsan hiçbirşey imkansız değildir.

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Küçük yaşta programlamaya başlamak ilginç olabilir. Sonradan nasılsa tadı kaçıyor...

Son mesajlar