Kriz, Dell'enmedi!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Teknoloji devi Dell, krizden etkilenmeden büyümeye devam etti. İşin sırrını, firmanın CEO'su Michael Dell açıklıyor. İşte Dell'in başarı öyküsü.

Medyanın gündeminde olan ve tüm dünyada etkisini gösteren kriz, bazı markaların yanından bile geçmiyor. En eski teknoloji devlerinden biri olan Dell, 2008'in üçüncü çeyreğine ait finansal istatistiklerini açıkladı. Firma, hem bir önceki çeyreğe hem de 2007'ye göre gelirlerini ciddi anlamda artırmış durumda. Dell, borsada %9 büyüyerek değerini 15,2 milyar dolara çıkardı. Bu başarının mimarı olan Dell'in CEO'su Michael Dell; gelişen ve değişen ekonomilere ayak uydurmak için yoğun çaba sarfettiklerini ve bu çabanın sonunda da başarıyı elde ettiklerini açıkladı.

:: Yoksa bu kriz, sanal mı? Tartışalım.

SDN - http://shiftdelete.net

afterdinner

Asistan
Ali AĞAOĞLU'nun dediği gibi, "krizlerde dünyadaki toplam para eksilmez ancak yer değiştirir". Demek ki bi kısmı da Dell'e doğru yer değiştirmiş.:innocent:

mustapha_84

Doçent
Tabiki işler öyle tıkırında yürümüyor ama Türkiye'de biri bin yapan bir kriz lobisininde varlığı inkar edilemez.Bu kriz lobisi medyadaki araçları sayesinde battık öldük bittik edebiyatını pompalayıp tüketim üzerinde olumsuz etki yapıyorlar böylece talep düşüyor bununla paralel olarak üretimde düşüyor tabi.Üretim düşüncede şirketler eleman çıkarmaya başlıyor.Bu da artık istesede tüketemiyecek insanlar topluluğu oluşturuyor.Yani tam bir kısır döngü.Düne kadar İMF'ye ve onunla anlaşan hükümetlere sallayan kesimler bugün anlaşın aldığınız krediyide bize akıtın demeye başladılar.Bugünde Amerika'da bazı şirket yöneticilerinin devletten yardım istemeye jetleriyle geldiklerini okudum bir yerde.Adamlarda ayıp oluyor bari jetleri satsaydınız demişler.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

stat counter