kredilerimi ödeydemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

spiritualreon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
babama kredilerimi ödeyebildiğimi söylüyorum. bir işte çalıştığımı sanıyor ama 3 aydır işsizim cebime 5 kuruş para girmiyor. kız arkadaşımla beraber kalıyorum. o kadar bunaldım ki, artık bankaların telefon numaralarını ezbere biliyorum. her gün 3-4 banka arıyor. iş yok, piyasa gerçekten kötü. şu kriz beni gerçekten kötü vurdu. belki daha kötüleri vardır ama ben hiç böyle bir zaman geçirmemiştim ömrümde. ne yapacağımı ne edeceğimi bilmiyorum. ciddi ciddi intiharı düşünmeye bile başladım.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
73355

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Borç er geç ödenir kafaya takmamak gerekir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
faiz e girmemesi daha iyi

spiritualreon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Borç er geç ödenir kafaya takmamak gerekir.
Vallahi bunaldım. 28 yaşındayım, veteriner hekimiyim. Kasım 2018 de bodrumda birisiyle ortaklaşa klinik açtık. Benden 20 yaş büyük ortağım tarafından ciddi anlamda darp edildim. İş yerimden ayrılmak zorunda kaldım. Paramı alamıyorum: İstanbula geri döndüm. Hiçbir yer beni işe almıyor. 3 ayda gerçekten 3 yaş yaşlandım. Bir erkek için kız arkadaşının sırtından geçinmek, sigarasını bile ona aldırmak ne kadar zor biliyor musun? Psikolojimi çok bozdu bu.
faiz e girmemesi daha iyi
Vector kardeşim vallahi faize de girdi. ne yapacağımı bilmiyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
faiz e girdi ise banka değil de normal bir akrabadan borç alıp öyle borçlanmak daha iyi olur yani daha fazla ödemek hem kötü hem de faize düşmek dinde de kötü
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani kötünün iyisi o borç bankada durdukça daha kötü olur

spiritualreon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
faiz e girdi ise banka değil de normal bir akrabadan borç alıp öyle borçlanmak daha iyi olur yani daha fazla ödemek hem kötü hem de faize düşmek dinde de kötü
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani kötünün iyisi o borç bankada durdukça daha kötü olur

umarım bulabilirim. fikrin için teşekkür ederim.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
O borcu gerçekten uzun vadede ödeyeceksen bir süre sonra parayı almak için faiz indirimine gider. Aklında olsun.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Herkes seçim sonuçlarını bekliyor. Seçimlerden sonra işler açılır. Ancak illa Veteriner hekimliği diye de diretmemelisin. Piyasada olmayan bir işte çalışamazsın. Ne bulursan aralarından senin için en iyisini seç.

spiritualreon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkes seçim sonuçlarını bekliyor. Seçimlerden sonra işler açılır. Ancak illa Veteriner hekimliği diye de diretmemelisin. Piyasada olmayan bir işte çalışamazsın. Ne bulursan aralarından senin için en iyisini seç.
mesleğimin dışında bir iş yapabileceğime inanmıyorum. bilemiyorum

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
mesleğimin dışında bir iş yapabileceğime inanmıyorum. bilemiyorum
işte bunda yanılıyorsun,insan başı sıkışınca ,öyle işler yapıyor ki,eleman arayan iş yerlerine başvur,en azından başlangıç yap,ben yapamam,bana uymaz deme,denemeden öğrenemezsin,tecrübe kazanırsın,vasıfsız eleman arayan yerlere gir,ortam uygunsa ,para kazandıracak meslek de öğrenme imkanı da olur.

spiritualreon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
işte bunda yanılıyorsun,insan başı sıkışınca ,öyle işler yapıyor ki,eleman arayan iş yerlerine başvur,en azından başlangıç yap,ben yapamam,bana uymaz deme,denemeden öğrenemezsin,tecrübe kazanırsın,vasıfsız eleman arayan yerlere gir,ortam uygunsa ,para kazandıracak meslek de öğrenme imkanı da olur.
fikrin için teşekkür ederim kardeşim.

finansbank enpara

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Vallahi bunaldım. 28 yaşındayım, veteriner hekimiyim. Kasım 2018 de bodrumda birisiyle ortaklaşa klinik açtık. Benden 20 yaş büyük ortağım tarafından ciddi anlamda darp edildim. İş yerimden ayrılmak zorunda kaldım. Paramı alamıyorum: İstanbula geri döndüm. Hiçbir yer beni işe almıyor. 3 ayda gerçekten 3 yaş yaşlandım. Bir erkek için kız arkadaşının sırtından geçinmek, sigarasını bile ona aldırmak ne kadar zor biliyor musun? Psikolojimi çok bozdu bu.

Vector kardeşim vallahi faize de girdi. ne yapacağımı bilmiyorum.
Bunlari dusunurken bir yandan sanayide fln calis is buluncada cikar gidersin

Van Dijk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Üzüldüm okuyunca inşallah düzelirsiniz. İntihar falan aklınızdan geçirmeyin. Her zaman bir umut vardır. Aslında güzel bir mesleğiniz bile var elinizde. Şu an işler çok kötü gibi görünse bile sizin için hiç belli olmayacak bir yerde işe girdiğiniz zaman rahatlayadabilirsiniz. Bu sene nasıl böyle kötü geçtiyse önümüzdeki yıllarınız belki çok daha güzelde geçebilir, umut hep var. Bu durumu ailenizden saklamak yerine belki oradan bir destek görmek açısından kendinizi artık onlara açarsanız daha iyi olabilir gibi. Normal şartlarda anne babamız bizim en yakınımız. Şartlar bu duruma müsait değil diyorsanız saygı duyarım tabii. Allah yardımcınız olsun.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Hayatta her şeyi (isteseniz de, istemeseniz de) yaşamak zorunda kalacaksınız. Her başarı direnci artırır. Her mağlubiyet biraz daha batırır.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Mal da yalan mülkte yalan var birazda sen oyalan... İş ayırt etmeden kafanı dağıtmak için bile olsa çalış.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Boş durmaktansa en azından geçici bir yerlerde çalış. O ara zarfında kendi mesleğinle ilgili iş fırsatlarını değerlendirirsin. Ama boşta durdukça kendi kafanda bu tür şeyleri kurarsın, strese girersin.

KiramenKatibin36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
İntihar Ettin Sayıyorum Bir Gün Bir Haber Genç Bir Şahıs Borcu Yüzünden İntihar Etti Ekran Başındakiler Cık Cık Diyip Geçecek Ya Akrabaların ? Annen Baban Kız Arkadaşın Onları Düşündün mü Güven Kendine Çözüleyemecek İş Çok Azdır Sana Tek Tavsiyem Vaz Geçme Hayattan Sana Sokratın Çok Sevdiğim Bir Sözüyle Bu Yazılık Veda Ediyorum
Sustur Şu Suskunluğunu Unutma Kafan Atınca Nasılda Dimdik Durduğunu

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Para pul bizdede yok kafalar karışık

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
babama kredilerimi ödeyebildiğimi söylüyorum. bir işte çalıştığımı sanıyor ama 3 aydır işsizim cebime 5 kuruş para girmiyor. kız arkadaşımla beraber kalıyorum. o kadar bunaldım ki, artık bankaların telefon numaralarını ezbere biliyorum. her gün 3-4 banka arıyor. iş yok, piyasa gerçekten kötü. şu kriz beni gerçekten kötü vurdu. belki daha kötüleri vardır ama ben hiç böyle bir zaman geçirmemiştim ömrümde. ne yapacağımı ne edeceğimi bilmiyorum. ciddi ciddi intiharı düşünmeye bile başladım.
maddi borç ödenir. en büyük borcun Allah’a borcun onu da ibadetle kapatman gerekir. intiharı düşünmek seni daha kötü bir borcun faizine sokar haberin olsun

spiritualreon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
intihar etmedim, borçlarımı yapılandırdım bir iş buldum çalışıyorum. bu arada nişanlandım babamın isteğiyle. borçlarımı yapılandırınca 30bin lira daha içeri girmiş oldum. şu anda kendime birşey alabilecek, kız arkadaşıma birşeyler yapamıyorum, maaşım kredi, kira ve yaşam payına kafa kafaya ancak yetiyor. bir şekilde yaşamaya devam ediyoruz işte. destek olan herkese teşekkürler.