Kredi Yurtlar Kurumu

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba Arkadaşlar Fırat Üniversitesi Kimya Mühendisliği Hazırlık okuyorum öğrenim kredi çıktı banada üniversitedki şubeye gidip http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/Kartlar/Pages/GencBankkart.aspx şunu çıkartabilir miyim zaten 250 lira pc ye gidecek yeni pc aldım bu kart kredi kartı olarakta kullanılıyormuş . Nasıl sizce bi faydası olur mu zararı nedir ?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Bankaya hesap açmaya gittiğinde zaten sana bu kartı verecekler. Kredi kartı olarak kullanamıyosun maalesef, bu debit karttır. Yani önce parayı yükleyip sonra kullanırsın. Zorda kaldığın durumlarda hızır gibi imdadına yetişecek 275 tl(bu sene 300tl olmuş) avans hakkın var. Eksiye düştüğün bu tutar kredin yattığında oradan kesiliyo.

*Kredi kartı özelliği de açılabiliyomuş ama limit olarak ne kadar verdiği hakkında bi fikrim yok :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Bankaya hesap açmaya gittiğinde zaten sana bu kartı verecekler. Kredi kartı olarak kullanamıyosun maalesef, bu debit karttır. Yani önce parayı yükleyip sonra kullanırsın. Zorda kaldığın durumlarda hızır gibi imdadına yetişecek 275 tl(bu sene 300tl olmuş) avans hakkın var. Eksiye düştüğün bu tutar kredin yattığında oradan kesiliyo.

*Kredi kartı özelliği de açılabiliyomuş ama limit olarak ne kadar verdiği hakkında bi fikrim yok :)

debit kart derken . maximum kart özelliği yazıyor ama taksit imkanı falan diyor sitede yani öyle olsa ssd almayı düşünüyodum da :D parayı zaten 330 lira her ayın 6 sında yüklenmicek mi ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

debit kart derken . maximum kart özelliği yazıyor ama taksit imkanı falan diyor sitede yani öyle olsa ssd almayı düşünüyodum da :D parayı zaten 330 lira her ayın 6 sında yüklenmicek mi ?

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bana da kredi çıktı fakat kafama takılan bir soru var. Aylık 330 tl verilecekmiş ben 330 tl yi aynı anda bankadan çekmem mümkün mü ?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Parayı istediğin gibi çekebilirsin onda sorun yok diye biliyorum. [MENTION=289241]Burk.Clik[/MENTION]

Debit kart: Hesabınızda yüklü olan parayı kullanmanıza olanak sağlayan kart. Yanınızda nakit taşımak yerine kartınızı taşırsınız ve kartla yaptığınız işlem sonucu işlem tutarı hesabınızdan düşülür.

Bildiğim kadarıyla debit kartlarda taksit olmuyo :) Kredi kartı özelliğini açtıktan sonra taksit yapılabilmesi lazım.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Parayı istediğin gibi çekebilirsin onda sorun yok diye biliyorum. @Burk.Clik

Debit kart: Hesabınızda yüklü olan parayı kullanmanıza olanak sağlayan kart. Yanınızda nakit taşımak yerine kartınızı taşırsınız ve kartla yaptığınız işlem sonucu işlem tutarı hesabınızdan düşülür.

Bildiğim kadarıyla debit kartlarda taksit olmuyo :) Kredi kartı özelliğini açtıktan sonra taksit yapılabilmesi lazım.

Sağolun şubeye gidince sorarım onuda :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Banka zaten sana otomatik hesap açıyor diye biliyorum hatta kyk sorgusu yaptıktan sonra hangi ziraat bankasından işlem yapacağın da gözüküyor v.s.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
ayın 10'undan sonra alabiliyoz kartı kyk onaylamamış daha :D gittim bankaya böyle dediler

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
ayın 10'undan sonra alabiliyoz kartı kyk onaylamamış daha :D gittim bankaya böyle dediler
E devlet şifresi alıp türkiye gov tr den kyk tahahutnamesi var onu imzalamamiz lazim ondan sonra gözüküyor diye biliyorum pazartesi é devlet şifresi alıp deneyeceğim.

Rivovi96

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar bende kredi alıcam e-devlet den tahadütü kabul ettim ama banka şubesi trabzonda ben istanbuldayım istanbuldaki herhangi bir ziraat den işlemi yapabilirmiyim ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -