Kredi Notu Öğrenme

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ücretsiz bir şekilde kredi notunun öğrenmenin yolu yok mu ?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Sanıyorum yok gibi, zamanında bende araştırmıştım bulamadım.

bhgrcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Herhangi bir bankacı arkadaşınız varsa çalıştığı bankadan sizin kkb puanınızı ücretsiz öğrenebilir

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
BKM Express e bende geçmeyi düşünüyorum. Biraz araştırma yapmam lazım onun için.. :D

gel_pc_pc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında bunun için olduça fazla kaynak var biraz araştırma yaptığınızda bir çok kaynak bulabilirsiniz. Aşağıda bunlardan bazıları.

Findeks İle Kredi Notunuzu Öğrenin

Kaynak : Risk Raporu | Findeks

Kredi Notu Öğrenme Yolları Ve Yöntemleri Nelerdir?

Bankalardan kredi kullanmak isteyen banka müşterilerinin ilk aklına gelen soru kredi notu öğrenme yolları ve yöntemleri oluyor.Neden derseniz finansal geçmişlerinin, kredi kullanmaya elverişli olması gerekir. Finansal geçmiş; bankacılık ürünlerinin kullanımı sonrası oluşan kredi puanı referans alınarak belirlenir.Bankaların genel kredi şartlarını sağlayan tüm banka müşterileri, kredi puanları yeterli olması (bankalara ve kredi tutarına göre değişiklik göstermekle birlikte; 1000 ve üzeri kredi puanına sahip olan banka müşterileri kredi kullanabilir) durumunda kredi kullanabilirler.

Kredi puanı konusunda, bilgi sahibi olmayan banka müşterileri; kredi puanlarını, farklı yöntemlerle ücretli ya da ücretsiz olarak öğrenebilir.Kredi puanını düzenli olarak takip etmek isteyen banka müşterileri, Kredi Kayıt Bürosu’nun resmi internet sitesi Findeks’e üye olarak, mobil uygulama ya da internet sitesi aracılığı ile kredi puanlarını öğrenebilirler. Findeks ile kredi puanı öğrenmek, aylık ücrete tabi bir uygulamadır. Bu uygulamada kredi puanı, ödeme performansına göre güncellendiği için; sınırda olan kredi puanlarının

belirli periyotlarda öğrenilmesi, banka müşterilerine ayrıca fayda sağlayabilir. Findeks ile kredi puanını sorgulamak isteyen banka müşterileri; kredi puanı sorgulamasında, sorgulama limitlerine tabi değildir. (Banka müşterileri; istedikleri kadar kredi puanı sorgulaması gerçekleştirebilirler, fazla sorgulamalarda ek ücret talep edilmez.)

E-Devlet Kanalı ile Kredi Puanı ( Kredi Notu ) Sorgulama Öğrenme
Kredi puanı ve kredi notu öğrenmek için diğer bir yol ise E-Devlet internet mobil uygulamasıdır. E-DEVLET kullanıcıları, site üzerinden kredi puanlarını öğrenebilirler. E-Devlet ile kredi puanı sorgulama işleminde; Kredi Kayıt Bürosu verileri baz alındığı için, E-Devlet kullanıcılarının Findeks üyesi olma şartı aranır.

Kaynak

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Herhangi bankaya gir kredi cekecem de o manayla ogrenebilirsiniz kredi notunu sor ne kadar cekebiliyorum diye soyluyorlar tecrubeyle sabit :))

canburger

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Önce kullandığın telekomünikasyon firmasına gideceksin, ben en pahalı telefonunuzu faturama ek olarak alacağım diyeceksiniz. Bunun akabinde orada çalışan kişi sizin yüzde 95 ihtimalle (fatura tutarına göre değişir ama genelde iphone x almaya yetmiyor fatura tutarları. ) alamayacağınızı söyleyecek. Siz sonrasında başka ihtimali yok mu dediğinizde bir kredi notunuza bakalım belki bir güncelleme gelir diyeyip sizin kredi notunuzu kurumsal hesabından kontrol edecek. Bu ilk adım.
Sonrasında findeks.com'u açtığınızda da daha önceki görüntülenmeyi açarsanız güncel kredi notunuzu oradan öğrenebilirsiniz.

kredigold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım ücretsiz kredi notu öğrenmenin yolu bankacınızdan geçiyor o görebiliyor olması gerekiyor.

Kaynak