Kredi Dosya Masrafını Geri Alan Var Mı?

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
6502 sayılı Yeni Tüketici Kanunu'nda yapılan değişiklik ile kredi çektiğimizde kesilen dosya masraflarını geri alabiliyoruz.

Geri almak için nasıl bir yol çizmek lazım? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Umarım forumda alanlar vardır :)

rCpkSk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Varsa bilgisi olan çok yardımı dokunur.. Takipteyim..

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
6502 sayılı Yeni Tüketici Kanunu'nda yapılan değişiklik ile kredi çektiğimizde kesilen dosya masraflarını geri alabiliyoruz.

Geri almak için nasıl bir yol çizmek lazım? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Umarım forumda alanlar vardır :)
Var babam aldı 19500 TL 120 ay kredi çekmişti garantiden toplamda 27000 oldu, Alırken 500 Dosya masrafı 550 de expertiz ücreti toplam 1050 tl aldı, 25 TL avukat istedi babam 50 TL verdi avukata, Babam kaymakamlık yoluyla aldı 3 ay sürmedi alması

rCpkSk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Var babam aldı 19500 TL 120 ay kredi çekmişti garantiden toplamda 27000 oldu, Alırken 500 Dosya masrafı 550 de expertiz ücreti toplam 1050 tl aldı 25 TL avukata aldı, Babam kaymakamlık yoluyla aldı 3 ay sürmedi alması
Şimdi hocam detay verirsen sevinirim benimde 10.000 tl lik kredim var 9600 olarak aldım 11 bin olarak ödüyorum yaklaşık 400 tl dosya masrafı çekti ? ve bunda haksız çıkarırlarsa avukat masrafı ödemek zorunda kalacağım ve zarara gireceğim ?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Şimdi hocam detay verirsen sevinirim benimde 10.000 tl lik kredim var 9600 olarak aldım 11 bin olarak ödüyorum yaklaşık 400 tl dosya masrafı çekti ? ve bunda haksız çıkarırlarsa avukat masrafı ödemek zorunda kalacağım ve zarara gireceğim ?
kaymakamlık avukatı işi biliyor önce bankadan sözleşme örneğini istiyor göndermezlerse zaten direk haksız duruma düşüyor banka gönderse bile sözleşmeye göre avukat ayarı verir, Babamın olayında banka avukata sözleşme örneğini göstermedi

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
benim okuduğum, bu işi gönüllü avukatlar yapıyormuş.. hemde ücret almadan.. 10 gün içerisinde de kesilen dosya masrafı hesaba gönderiliyormuş.. ama kime, nasıl başvurulacak onu bilmiyorum..

Kaynak

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
benim okuduğum, bu işi gönüllü avukatlar yapıyormuş.. hemde ücret almadan.. 10 gün içerisinde de kesilen dosya masrafı hesaba gönderiliyormuş.. ama kime, nasıl başvurulacak onu bilmiyorum..

Kaynak
Kaymakamlık avukatı para almıyor ama adam birsürü telefon felan ediyor 25 tl istedi bence çok değil

rCpkSk

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kaynak
Hangi avuklatlar olduğunu bulmak lazım :S

selweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş ben aldım 1 yıl kadar oldu şimdi izah edeyim öncelikle bankadan senden kesilen masrafları gösterir bir döküman alıyorsun bankalar bunun için senden dilekçe istiyor halk bank gibi bankalar bu belge için para istiyor yada işi yokuşa sürüyorlar. dökümanı aldıktan sonra bakıyorsun senden kesilen ne kadar (işlem ücreti, dosya masrafı,... gibi saçma kesintiler) toplamı şimdi hatırlamıyorum ama 1192 tl idi sanırım bu rakamı geçmiyorsa illerde valilik bünyesinde oluşturulan tüketici hakem heyetlerine ilçelerde kaymakamlıklardaki hakem heyetine başvuruyorsun. 1192 tl geçiyorsa direk gidiyorsun avukat ile görüşüyorsun. hakem heyeti kurtarır ise bir dilekçe ile başvuru yapıyorsun hakem heyetinin avukatı ücretsiz işlemlerini yapıyor. avukata kendin gidersen bu iş için uğraşan avukatlar var onları bulmanı tavsiye ederim onlar uğraşıyorlar ve bankayı dava ediyorlar benim mahkeme sonuçlanıp paramın hesabıma yatması 6 ayı buldu. ama son zamanlarda daha kısa sürüyormuş. avukat benden para almadı direk karşıdan aldı.
Dosya masrafını almak için korkmayın arkadaşlar çok kolay bir şekilde alınıyor kolay gelsin.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Bende merak ediyorum. Gerçi küçük meblağlar ama farkeder mi acaba?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
parasını geri alanlar çalıştıkları avukatların hangi şehirde olduğunu yazabilir mi.
istanbulda bu işi yapan birileri var mı ?

gomeos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avukata falana filana gerek yok milleti kandırmayın....Kardeşim git krediyi çektiğin şubeye bana aldığınız dosya masrafının dekontunu verin de.(kem küm etmeden çıkartıyorlar artık direk) Daha sonra git tüketici hakem heyetine, orda panoda örnek dilekçe var kendine göre boşlukları doldur. Bukadar!! Daha sonra 1 yıl içerisinde sonuçlanınca davan adresine tebligat gelcek yada e-devletten öğren.

herkes çakal olmuş memlekette.

Haaa. Ben kredi kartı aidatımıda istirem dersen. Ara müşteri hizmetlerini çoğu banka ücretsiz olarak mail gönderiyor kart aidatı alınan extreyi. Bazı bankalar bunun içinde ücret istiyor 1 lira.Hee ziraat bankası da çalak olmuş 60 liralık kart aidatı için benden 150 tl lik ekstre gönderme ücreti istedi.Ama Zirraat dışında hiçbiri ücret talep etmeden mailime attı ekstremi

Aldınmı ekstreyi git tüketıcı hakem heyetıne örnek dilekçeyi doldur BUKADAR...

Çakallara taviz verme vatandaş.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Ben 1 ay önce aldım ilk önce bankadan dekontları alman gerekiyor ondan sonra tüketici hakem heyetine gidip başvuru yapıyosun onlar gereğini yapıyor takip ediyorlar sonuçlandığı zaman haber veriyorlar okadar.

Not:2 veya 3 ayı bulabiliyor sonuçlanması ama kesinlikle geri alıyorsun.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
bizde verdık garı ıkı aydır beklıyok ha sunu soylıyeyım avukata bulasmayın bır arkadasım avukata soru sormak ıcın ıcın gıtmıs saftırık en son parasını aldı ama tamamını degıl. avukata sormaya gıttıgınde ıse avukat arkasını arama borclu cıkarsın deyıp "paramın tamamını aldım " dıye ımza attırmıs. avukatlar cok uyanık...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Avukata felan gerek yok demeyin kardeşim, herkez sizin gibi genc ve aktif olamayabilir babam 65 yaşında nasıl takip edecek prosedürleri, burda bahsi geçen avukatlar hakem heyetiyle birlikte çalışan avukatlar zaten para felan istemiyorlar,garanti bankası sözleşmenin fotokopisini felanda vermiyor

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Avukata felan gerek yok demeyin kardeşim, herkez sizin gibi genc ve aktif olamayabilir babam 65 yaşında nasıl takip edecek prosedürleri, burda bahsi geçen avukatlar hakem heyetiyle birlikte çalışan avukatlar zaten para felan istemiyorlar,garanti bankası sözleşmenin fotokopisini felanda vermiyor
demek ıstedıgım bankadan gıdıp ekstreyı alıyorsun hakem heyetıne gıdıp bı dılekceyle beraber dosyaya koyuyosun hadı kolay gelsın deyıp gıdıyosun ...gerısını onlar halletsın sende beklıyosun. ben 4 sene once cekmıs oldugum kredının dekontunu saklıyordum onu goturdum :D

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
demek ıstedıgım bankadan gıdıp ekstreyı alıyorsun hakem heyetıne gıdıp bı dılekceyle beraber dosyaya koyuyosun hadı kolay gelsın deyıp gıdıyosun ...gerısını onlar halletsın sende beklıyosun. ben 4 sene once cekmıs oldugum kredının dekontunu saklıyordum onu goturdum :D

Hakem heyetide zaten kendi takip etmiyor anlaşmalı avukatları var

SAİMSEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar arkadaşlar, bugün dosya masrfalarımın tamamını diğer işlerimi de takip eden avukatım aracılığıyla geri aldım. isteyen olursa bilgilerini de paylaşabilirim. epey de yüklü bir meblağı banka eğer bizden hiç çaktırmadan almış gerçekten inanılır gibi değil. güvenilir avukat ile işi takip etmek bir bilene işi vermek iyi oluyor. yoksa kör ebe gibi oluyorsun. ben hallederim derseniz yapın ama sakın bankada bırakmayın. ben arabayı yenilicem aldığım parayla.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Selamlar arkadaşlar, bugün dosya masrfalarımın tamamını diğer işlerimi de takip eden avukatım aracılığıyla geri aldım. isteyen olursa bilgilerini de paylaşabilirim. epey de yüklü bir meblağı banka eğer bizden hiç çaktırmadan almış gerçekten inanılır gibi değil. güvenilir avukat ile işi takip etmek bir bilene işi vermek iyi oluyor. yoksa kör ebe gibi oluyorsun. ben hallederim derseniz yapın ama sakın bankada bırakmayın. ben arabayı yenilicem aldığım parayla.
Helal kardesim hayırlı olsun peşine dusmek lazım her şeyin :)

SAİMSEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorusu olan varsa seve seve yanıt veririm kardeşim.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
dosya masrafı ile araba yenilemek :lol: oda güzelmiş tabi yersen...

SAİMSEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim konut kredisydi, beş bin kadar iade aldım.

evrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, avukat bilgisi verebiliyor musunuz? geri alma zaman olarak ne kadar sürüyor?