£kran gelmiyor?

Bu konuyu okuyanlar

KeJSh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Kasayı açıyorum, monitöri açıyorum herşey sorunsuz gibi fakat ekran gelmiyor.

Ekranın ışıgı yanmakta. Kasayı açmadıgımızda sadece ekranı açtıgımızda '' no signal input disconed coblo '' gibisinden bir yazı çıkar ya o da çıkıyor. Yani ekrandada bir sorun oldugunu sanmıyorum.

Kasaya gelince o da sorunsuz gibi görünüyor. Hatta cd bile koyabiliyorum, fakat ekran yok :) Yine kasaya baglı modem ve mouseun ışıgı yanmakta. 2 günde bir açılırsa açılıyor. (yine açıldıgı günlerden birisindeyiz.) Ve her seferinde akşamları açılmakta. Birçok denememe ragmen gündüz açıldıgını görmedim. Ekran kartı ile ilgili bir problemi olabilirmi acaba? Yardımcı olursanız bahtiyar olurum.

Teşekkürler, iyi forumlar...

Justice_For_All

Asistan
Reaksiyon puanı
0
monitörün ekran kartına bağlı olan kablosunu çıkarıp takmayı dene derim ben bendede aynı sorun oluyor ancak öyle çözülüyor

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Aynı sorun bir arkadaşın makineye format attığımda beni başıma geldi herşeyi denedim olmadı rami yerinden söküp tekrar taktım düzeldi

KeJSh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranın kablosunu, ekrandan kasaya giden kabloyu çıkartıp, taktım defalarca fakat fayda etmiyor.

Açıkcası bilgisayarın içinden pek anlamamaktayım. Ram, ekran kartı vs. nasıl çıkartılır, nasıl takılır pek bilgili oldugum bir alan degil orası.

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ramlerin uç kısmında beyaz mandallar vardır dikkatlice geriye doğru çekip bastırırsan ram boşa çıkar elinde hafifçe kaldırabilirsin korkmana gerek yok ;) sonrada yine aynı yuvaya koyup aşağı bastırınca ram kendisi yandaki mandalları kaldırıp kilitlemeye hazır hale getiriri bir çeşit manivela

ama cesaret edemiyorum diyorsan bir bilen sor öğretsin sana

Ramlaeri sökerken ELEKTRİK bağlantısını çekiniz AMAN ÇARPILMAYINIZ !!!!!!

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Gündüz ile akşam arası bitek sıcaklık farkı vardır, birde ışık tabii, ama bence sıcaktan olabilir. Varsa klimalı odada bir deneyin, yoksa büyük fan ile birazcık soğutmayı deneyin. Elektrik şebekesinden de olabilir, gündüz daha çok klima çalışmaktadır dolayısıyla şebeke gerilimi düşebilir. Ekranı ve kasayı başka yerde deneyin derim ayrı ayrı olarak.

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
souris46 dedi ki:
Aynı sorun bir arkadaşın makineye format attığımda beni başıma geldi herşeyi denedim olmadı rami yerinden söküp tekrar taktım düzeldi

ben bunda ısrarlıyım karşılaştığım bir durum olduğu için ısrar ediyorum ramde

yinede tüm alternatif çözüm önerilerini denemekte fayda var

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ya ekran kartın ya anakartın ucmus.cd takman yada fanların calısması anakartının bozuk olmadıgı anlamına gelmez.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bence daha çok ekrabda gibi görünüyo çünkü ekran kartından monitöre herhangi bir elektirik gelmedigi zaman '' no.....'' diyoya , sende bi monitörün kablosunu çıkarıp dene bakalım

ve kasayı başka monitörle dene belki başka sebepleride vardır :S

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
sorun ramlerde olsaydı kasadan bippp sesi gelmesi gerekirde aralıklarla arkadaş öyle bir sesten bahsetmediği için sorunun ramlerde olduğunu sanmıyotum :)

Justice_For_All

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartının uçmuş olması muhtemel kabloyu çıkarıp takınca gelmiyorsa... bendede aynısı olmuştu ya

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben yine söylüyorum makineye format attım makinede ne kran kartı ne kablo ne başka bir şey hiçbiri ekrana görüntü gelmesini sağlamadı rami söküp taktım düzeldi format öncesi çalışan sistem format sonrası bir anda giderse kuvvetle muhtemel dediğim sebebpten kaynaklanıyordur

Piştof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer anakartın kendi ekran kartı ve sizin ekran kartınız varsa 2 side takılıysa. Anakartın ekran kartı devre dışı kalır ve siz yanlışlıkla anakartın ekran kartına takmış olabilirsiniz. Ve bu durumsa görüntü gelmez. Eğer doğru taktım kendi ekran kartıma taktım diyorsan kesin çözüm ekran kartını sök anakartın üzerindeki ekran kartına tak sonucu yazarsan yardımcı oluruz.

KeJSh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar önerileriniz için hepinize teker teker teşekkür ederim.

souris46 dedi ki:
Ben yine söylüyorum makineye format attım makinede ne kran kartı ne kablo ne başka bir şey hiçbiri ekrana görüntü gelmesini sağlamadı rami söküp taktım düzeldi format öncesi çalışan sistem format sonrası bir anda giderse kuvvetle muhtemel dediğim sebebpten kaynaklanıyordur

Rami buldum ( :D ) Dedigin gibi mandalları indirdim ve çıkarttıp tekrar taktım. Ama fayda etmedi. Yine aynı sorun devam etmekte ve yine bilgisayar sadece akşam veya geceleri açılmaya devam etmekte.

Piştof dedi ki:
Eğer anakartın kendi ekran kartı ve sizin ekran kartınız varsa 2 side takılıysa. Anakartın ekran kartı devre dışı kalır ve siz yanlışlıkla anakartın ekran kartına takmış olabilirsiniz. Ve bu durumsa görüntü gelmez. Eğer doğru taktım kendi ekran kartıma taktım diyorsan kesin çözüm ekran kartını sök anakartın üzerindeki ekran kartına tak sonucu yazarsan yardımcı oluruz.

Yönlendirmeler için teşekkürler arkadaşım fakat birkaç mesaj yukarıda da dedigim gibi ben pek anlamamaktayım kasanın içindekilerden. Onlarca kablo var, bu ne işe yarar, bu nereye gider, bumu, şumu diyerekten vazgeçtim kurcalamaktan :) Her hangi bir resimli anlatım gibi birşey yapabilirsen sevinirim. Birde yinelemek istiyorum ; Bilgisayar açılıyor, açılıyor ama 2 günde 1. Ve her seferinde akşam veya geceleri açılıyor.

mgezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim şuanki sorunum monitörün ışığı yanıp sönüyör kablosunu çıkardımmı yazı geliyor no signal diye Bilgisayarı çalıştırdımmı ekrana hiçbir şey gelmiyor yalnız windows açılış sesini duyuyorum bilgisayar çalışıyor başka bilgisayarda denedim sorunsuz görüntü geldi benim monitöre neden görüntü gelmiyor şimdiden tşk.

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
BELKİ EKRAN CÜZÜNÜRLÜĞÜNÜ BİRAZ FAZLA AYARLAMISSINDIR ACILISTA GÜVENLİ MODDA ACARAK VGA MODU YADA GÜVENLİ MODU SEÇ GERİ YÜKLEME YAP DÜZELEBİLİR(KENDİMDEN BİLİYOM BİRİNDE FAZLA AYARLAMIDIN EKRAN GİTTİ :D)