KPSS Ortaöğretim/Önlisans sonuçları açıklandı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
ÖSYM merakla beklenen 2014 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınav sonuçlarını açıkladı. Adaylar ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr sitesi üzerinden 27-28 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilen sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

kpss-2014-sinav-sonuclarini-osym-aciklayacak-4879094.Jpeg

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim ve ön lisans sınav sonuçları açıklandı.ÖSYM, 27-28 Eylül'de yapılan KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavlarının değerlendirme işlemlerini tamamladı.

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sınav sorularının yüzde 10'undan oluşturulan temel soru kitapçıkları da ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

SINAV SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEK

Sınav sonuç belgelerinin adaylara gönderilmemesi nedeniyle sınava giren adaylar internet üzerinden sınav sonuçlarına ulaşabilecek. İnternet üzerinde, sonuç bilgilerinde adayların her teste vermiş olduğu doğru ve yanlış cevap sayısı ve sınavda almış olduğu puanlar da yer alıyor.

KPSS, kamu kurumlarında çalışacak personelleri belirlemek amacıyla yapılan bir sınav. KPSS kendi içinde bazı gruplara ayrılmaktadır. Çeşitli KPSS sınavları ile kamu kuruluşlarında çalışacak olan personeller belirlenmektedir. KPSS A-B ve C grubu gibi gruplandırmalar ile kamu personelleri belirlenmektedir. KPSS A grubu kadrolar meslek ile ilgili yönlendirmelerde bulunmaktadır.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK

Reaksiyon puanı
2,554
Anammm heyecanlandımmm :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Neye heyecan yaptıysam zaten kötü bekliyordum öylede oldu yapacak bişey yok.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
77 almışım :D

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
acı ama 95 puana kadar birşey beklemeyin.. 95 puanla hizmetli olarak atananlar var..

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bende 74 almışım ama sinav tarihini sınavdan önceki gün öğrenmiştim :D sallamasyon tekniklerim bayağı gelişmiş...

Yarınki sınav da iyi geçerse uçarım herhalde

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
acı ama 95 puana kadar birşey beklemeyin.. 95 puanla hizmetli olarak atananlar var..

2 dakika da hayattan soğuttun bizi.böyle sistemin de.böyle eğitimin de.böyle ülkenin de.......

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yarım milyondan fazla.üniversiteli işsiz var.ondan sonra bu ülke gelişecek.naraları atıyorlar..... gelişir.

İşsiz 557 bin üniversite mezunu var

http://www.memurlar.net/haber/486407/

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Elinizde bir belge yoksa 89,5 puan alsanızda bir işe yaramıyor:D (Kendimden biliyorum :mrgreen:)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Tercih falan mı yapılıyor kpss de bilmiyoruz ki bi bilgilendirin ?

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Tercih falan mı yapılıyor kpss de bilmiyoruz ki bi bilgilendirin ?

tercih kılavuzu yayınlanır.. diyelimki 20000 kişi alsınlar... bunun 9000 sağlık 7000 imam hatip 2000 tekniker geri kalanda düz memur (hizmetli,pc operatörü v.b gibi) yer alır...

yani sağlıkçı ve imam hatip mezunuysanız şansınız çok... 60 puana atanan sağlıkçılar var... endüstri meslek lisesi çıkışlıların şansı çok ama onlarında genelde kpss puanları düşük olur...

pc sertifikası artık işe yaramıyor diyebiliriz nedeni ise neredeyse herkesin bu sertifikayı alması.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
bende 80 almışım. elektrik elektronik teknolojisi mezunuyum lise. ayrıca mühendislik okuyorum. bu puanla atanabilirmiyim acaba bilen gören varmı atanan.