Köy öğretmenine telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Ben bir GM5PLUS kullanan biri olarak kendi telefonumu tavsiye edebilirim size. Ekran konusunda gayet iyi 5.5 inç zaten. Tasarım konusunda arka kapak tasarımı dışında yine tatmin ediyor. Zaten onunda kılıf takip unutuyorsunuz. Dayanıklılığa gelirsek arka kapak plastik bile olsa bence gayet dayanıklı. Ben baya sakar biriyim düşürür dururum. Kapak da sıfır sıkıntı. Ki ekran da Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor. Gayet dayanıklı ufak darbelere karşı. Ufak kılcal çizik bile yok denecek kadar azdır bende okadar dusurmeme rağmen. Qualcomm Snapdragon 617 işletim sisteminden, 3GB Ram den alıyor gücünü. 32 GB dahili depolama ki micro sd kart ile 128 GB a kadar arttirabiliyoyoruz. Mesela ben arttırmaya hiç ihtiyaç duymadım herşeyi de indirim bol bol fotoğraf da çekerim silmem de ona rağmen yeterli. Fotoğraf kalitesi de beni tatmin ediyor fazlasında gözüm yok. Ön kamera geniş açılı 13 MP arka kamera da 13mp. Ses düzeyi fiyatina göre kesinlikle süper. Kulaklıkla olsun normal olsun kesinlikle tatmin edecektir. Telefonun yanında gelen kulaklıkla kesinlikle kaliteli bu fiyat segmentinde ve hatta fiyatı daha yüksek olan telefonlarda bile çok kötüleri var. Bende çok dizi film izlerim ekran kesinlikle süper. Ama sadece iç çerçevesi var ki çok göze batmaz siyah alirsaniz telefonu hiç sorun olmaz. Şarj hızlı şarj. Yani hızlı bir şekilde şarj oluyor ve iyi dayanıyor. Sadece sarjda iken biraz isinabiliyor bence görmezden gelinebilir. Bide şarj ucu Samsung'tan yani normal Android cihazların alışılmış olan USB ucundan farklı. Ama merak etme cihazın yanında iki tane dönüştürücü var. Küçük boyutta zaten. Çantana felan her dışarı çıktığında koyarsan bir yere gittiğinde yanında şarj olmaz ise başka bir Android cihazın şarjını kullanırsın böylelikle. Ama yavaş şarj alır soyliyim çünkü kendi turbo hizli şarjı olmayacak bu sebeble normal. Yani uygun bütçeli 1200 civarında ki bazı sitelerde uygun daha cok. seni tatmin edebilecek bir telefon gm5plus. Eğer butcen benim gibi bu civarda ve azsa. Ama yok butcen 1700 ve üstü ki daha fazlası diyorsan tabii ki çok daha iyileri var diyebilirim. Şimdiden alacağın telefon için hayırlı olsun diyorum :)

GM5 plus bende begeniyorum ama şarj soketi sıkıntısı yasayan cok o yuzden oneremiyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
GM5 plus bende begeniyorum ama şarj soketi sıkıntısı yasayan cok o yuzden oneremiyorum
yok öyle bir sorun USB-Type-C nazik bir soket değil evde iki GM5P var sorunu yok mikro usb dandik onu yakmışlığım var eski tabletin ki...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sorun yaşadığını söyleyen ya öküz gibi yada tomruk tabir ettiğimiz eline tornavida verince vida kafası kopartan tipler...
eski şirkette vardı...

Burak DUMAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hocam HTC U11 falan bu telefonları geç sen madem iyisinden alıcaksın S8+ yada S8 al kafan rahat olsun

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Elimde şu an S5 var 3 seneden beri kullanıyorum. Telefon ısınma, donma ve kasmadan dolayı perte çıktı. Kaç defa rootladım rom yükledim ama bana mısın demedi. Telefonu duvarlara çarpasım var. Neyse asıl konumuza gelelim. Telefonumu değiştirmek istiyorum artık. 2017 amiral gemileri arasından seçim yapacağım. Çalışma şartlarım telefon seçimimi etkliyor maalesef. Doğuda bir köy okulunda çalışıyorum. Şartlar malum toz toprak. Alacağım telefonun dayanıklı olmasını istiyorum ama artık düşmelere karşı dayanıklı amiral gemisi sınıfında bir cihaz yok gibi duruyor. Düşmeler benim için çok önemli çünkü sakar bir insan diyebilirim kendime ayrıca okulda/sınıfta telefonu genelde masanın üstüne koyarım bir kaç kez öğrencilerin azizliğine uğrayıp düştü ben de bir çok kez düşürdüm kenarların hafif ezilmesi dışında telefona hiç bir şey olmadı. Ne ekran kırıldı, çatladı, çizildi ne de arka taraf bir hasar aldı. Ama şimdiki telefonlara bakıyorum çoğu nerdeyse komple cam yatağa düşse belki çatlayacak kalitesizlikte. Telefonda önceliklerime gelecek olursak çoğu kişi gibi kamera ve işlemci performansının iyi olmasını istiyorum. İos misali gayet stabil çalışan beni uzun bir süre götürecek bir cihaz istiyorum. Müzik dinlemeyi çok severim kulaklıklı/kulaksızlık. Telefonu bilgisayar gibi kullanırım; film filan izlemeyeceksem, oyun oynamayacaksam açmam, her işimi telefondan görürüm. Okulda teneffüslerde filan internetten materyal baku1ar indiririm hemen ordan telefona flash belleği takar pcden çıktısını alırım benim için çok pratik ve hayat kurtarıcı oluyor. Iphone cihazlarda böyle pratik bir özellik olmadığı için direk eledim zaten. Darbelere dayanıklı, çıt kırıldım olmayan, istikrarlı, arayüzü göz boyama şeklinde olup 1-2 sene sonra şişmesi kuvvetle muhtemel olmayan, 5.5 inc ekran tercihli, ses konusunda da beni cezbedecek cihaz önerileri alabilir miyim?
Sevgiler, saygılar...
Sana uyan u11...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
o kadar parası yok belki bayramda teli almak ister belki...

victorytr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben bir GM5PLUS kullanan biri olarak kendi telefonumu tavsiye edebilirim size. Ekran konusunda gayet iyi 5.5 inç zaten. Tasarım konusunda arka kapak tasarımı dışında yine tatmin ediyor. Zaten onunda kılıf takip unutuyorsunuz. Dayanıklılığa gelirsek arka kapak plastik bile olsa bence gayet dayanıklı. Ben baya sakar biriyim düşürür dururum. Kapak da sıfır sıkıntı. Ki ekran da Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor. Gayet dayanıklı ufak darbelere karşı. Ufak kılcal çizik bile yok denecek kadar azdır bende okadar dusurmeme rağmen. Qualcomm Snapdragon 617 işletim sisteminden, 3GB Ram den alıyor gücünü. 32 GB dahili depolama ki micro sd kart ile 128 GB a kadar arttirabiliyoyoruz. Mesela ben arttırmaya hiç ihtiyaç duymadım herşeyi de indirim bol bol fotoğraf da çekerim silmem de ona rağmen yeterli. Fotoğraf kalitesi de beni tatmin ediyor fazlasında gözüm yok. Ön kamera geniş açılı 13 MP arka kamera da 13mp. Ses düzeyi fiyatina göre kesinlikle süper. Kulaklıkla olsun normal olsun kesinlikle tatmin edecektir. Telefonun yanında gelen kulaklıkla kesinlikle kaliteli bu fiyat segmentinde ve hatta fiyatı daha yüksek olan telefonlarda bile çok kötüleri var. Bende çok dizi film izlerim ekran kesinlikle süper. Ama sadece iç çerçevesi var ki çok göze batmaz siyah alirsaniz telefonu hiç sorun olmaz. Şarj hızlı şarj. Yani hızlı bir şekilde şarj oluyor ve iyi dayanıyor. Sadece sarjda iken biraz isinabiliyor bence görmezden gelinebilir. Bide şarj ucu Samsung'tan yani normal Android cihazların alışılmış olan USB ucundan farklı. Ama merak etme cihazın yanında iki tane dönüştürücü var. Küçük boyutta zaten. Çantana felan her dışarı çıktığında koyarsan bir yere gittiğinde yanında şarj olmaz ise başka bir Android cihazın şarjını kullanırsın böylelikle. Ama yavaş şarj alır soyliyim çünkü kendi turbo hizli şarjı olmayacak bu sebeble normal. Yani uygun bütçeli 1200 civarında ki bazı sitelerde uygun daha cok. seni tatmin edebilecek bir telefon gm5plus. Eğer butcen benim gibi bu civarda ve azsa. Ama yok butcen 1700 ve üstü ki daha fazlası diyorsan tabii ki çok daha iyileri var diyebilirim. Şimdiden alacağın telefon için hayırlı olsun diyorum :)
Detaylı cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim ama bütçe sıkıntım olmadığı için haliyle çok daha iyi bir cihaz düşünüyorum :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Lg v10 yanında
Bu ;
m.n11.com/urban-armor-gear-uag-lg-v10-kilif-P106842480?RENK=Ice-Saydam&cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI1cLz6-Ph1QIVjzLTCh3c_wGPEAQYAiABEgJFU_D_BwE&gclsrc=aw.ds
Bide şu ;
www.hizlial.com/microsonic-lg-v10-temperli-cam-kirilmaz-ekran-koruyucu-2017000_u
Ondan sonra istediğin kadar düşür :)
Hocam dayanıklı bir cihaz istediğim doğru ama bununla birlikte 2015'in ve kronik sorunu olan bir markanın ürününü almak istemem. İlginiz için teşekkür ederim :)

Yelda Altun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Detaylı cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim ama bütçe sıkıntım olmadığı için haliyle çok daha iyi bir cihaz düşünüyorum :)
Ne demek rica ederim hocam :) bütçe sıkıntınıx yok ise kesinlikle s8 veya s8plus öneriyorum. Zaten aradığınız tüm özellikleri barındırıyor merak etmeyin :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
lg marka imajını batırdı...
hp de geçmişte batırmıştı...
s8 yada s7 edge uyar.
yalnız öğrencilerin aileleri pahalı teli görüp züppe muamelesi yapabilir...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam Note 8'i bekle bı cihazı gör Avrupa fiyatını gör dolar cinsinden çok çok yüksek çıkmazsa onu da düşünebilirsin.

victorytr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanırım U11 alacağım. Arayüz olarak çoğu marka telefondan daha stabil. Parmak okuyucusu önde. Ses faktörü çok kaliteli. Arkası maalesef cam ama spigen marka zırh kılıfla koruyabilirim diye düşünüyorum. Kötü tarafı ise HTC Türkiye'nin kocaman bir fiyasko olması. Bakalım u11 için aksesuar bulabilecek miyim.
Hocam Note 8'i bekle bı cihazı gör Avrupa fiyatını gör dolar cinsinden çok çok yüksek çıkmazsa onu da düşünebilirsin.
İlk çıktıklarında S8 4399, S8 plus ise 4999 TL gibi fiyatlara sahipken Note 8 in 5000'den aşağı bir fiyatla çıkacağını düşünmüyorum. Tamam bütçe sıkıntım yok ama bir telefona 5 bin vermek de akıl karı değil :eek:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Aman hocam GM veya Casper almayın da ne alıyorsanız alın.

GM alırsanız max 1 yıl sonra şarj girişi gidecek.

Hamush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. nexus pixcel
2. sony xperia zx premium
3. htc u11

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hocam Htc u11 bende düşünüyordum da bir kaç battery drain videosunda bataryasının hiç iyi gitmediğini gördüm. Eski htc one m8 telefonumunda bataryası çökmüştü 20 den direk 2 ye flan iniyordu ve komik yanı 2 kere garantiye vermeme rağmen htc onu düzeltmedi. Bu markanın batarya işine hiç güvenmiyorum. Bana kalırsa performans ve yüksek çözünürlük diyorsan xz premium, o çerçevelere dayanamam diyorsan s8+ alır geçersin.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Batarya konusunda şoyle diyim yukaridaki arkadasin dedigi videolari bende izledim u11 15 dk daha hizli sarj oluyordu ama s8in pil süresi daha uzundu ona ragmen cok tatmin edici sonuclar alamiyorum s8den u11 i dusunemiyorum

Adnanca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam selamlar.

Teknoloji danışmanlığı yapıyorum.

Sizin isteklerinizi alt alta koyduğum zaman alacağınız marka ve model; Samsung Galaxy S7 Edge

1-Kamerası güzel
2-Pil performansı güzel (3600 Mah ve gerçekten bitmiyor)
3-Fiyatı uygun ( 32 GB 2099 TL - 64 GB 2599 TL GittiGidiyor)
4-Donma kasma gibi durumları 3-4 sene boyunca görmezsiniz.
5-Sesi ve ekranı gerçekten güzel.
6-Yeterli bellek ve işlemci performansı var.
7-Suya ve toza karşı dayanıklı
8-Önü Gorilla Glass 4, arkası Gorilla Glass 5 ile korunuyor. (Kırılmaz diyemeyiz)

Sizi her açıdan tatmin edecek bir cihaz.

Mutlu günler..

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Hocam selamlar.

Sizin isteklerinizi alt alta koyduğum zaman alacağınız marka ve model; Samsung Galaxy S7 Edge

1-Kamerası güzel
8-Önü Gorilla Glass 4, arkası Gorilla Glass 5 ile korunuyor. (Kırılmaz diyemeyiz)

Mutlu günler..
Elimde 1.5 senelik s7 edge var batarya yarım günü zor çıkartıyor ben de bunu ekleyeyim.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Birkaç yoruma bakarak konuşuyorum. Ses konusunda rakipsiz en iyisi htc demişsiniz. Siz hayırdır sony'nin bluetoothta 3 kat daha fazla veri akışı sağlayan LDAC teknolojisini bilmiyorsunuz herhalde? Daha birçok özelliğiyle sony de en az htc kadar ses konusunda iddialıdır ve bunu telefonlarına da yansıtmıştır. Şirket telefonun lansmanında ses performansını övüyor övüyor sonra ses kalitesinden gram anlamayan adam bile htc rakipsiz ses konusunda diyor. Şöyle bi internete bakın sony'nin binlerce dolarlık müzikçalarlarına kulaklıklarına... Sonra hangi firmanın bu konuda daha tecrübeli ve iyi olacağına karar verebilirsiniz.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Hocam selamlar.

1-Kamerası güzel

Mutlu günler..

Hocam samsung isine girersek s8 önericez ama edge ekrandan dolayi o şartlarda mutlaka kirilir

M

Murat Burç

SDN Okuru
Birkaç yoruma bakarak konuşuyorum. Ses konusunda rakipsiz en iyisi htc demişsiniz. Siz hayırdır sony'nin bluetoothta 3 kat daha fazla veri akışı sağlayan LDAC teknolojisini bilmiyorsunuz herhalde? Daha birçok özelliğiyle sony de en az htc kadar ses konusunda iddialıdır ve bunu telefonlarına da yansıtmıştır. Şirket telefonun lansmanında ses performansını övüyor övüyor sonra ses kalitesinden gram anlamayan adam bile htc rakipsiz ses konusunda diyor. Şöyle bi internete bakın sony'nin binlerce dolarlık müzikçalarlarına kulaklıklarına... Sonra hangi firmanın bu konuda daha tecrübeli ve iyi olacağına karar verebilirsiniz.
Sony'nin müzik çalarlarının ses kalitesine lafimiz yok.
Sony telefonların ses kalitesine de lafimiz yok.
Sesi çıkmıyor telefonlarının çıkmıyor.
Özellikle 10'da ve bahsedilemez göre 11'de en iyi kutu kulaklığı ve en iyi kulaklık çıkışı Htc'de hoparlör de öyle
Hem Xz hem Xz Premium'un diğerlerine göre daha kısık sesinin olduğundan bahsediliyor. Xz Premium'un XZ'den çok daha yüksek ses verdiğinden ama yine diğerlerinden daha az ses verdiğinden bahsediyordu bir teknoloji editörü

Adnanca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde 1.5 senelik s7 edge var batarya yarım günü zor çıkartıyor ben de bunu ekleyeyim.

O sizin kullanım şekliniz ile alakalı. Sizin gibi 1 seneden fazla kullanıp bataryası hala güzel giden arkadaşlarım var. Ben hocamızın kullanım şekline istinaden bu telefonu önerdim fakat kanaat kendisine ait.
Hocam samsung isine girersek s8 önericez ama edge ekrandan dolayi o şartlarda mutlaka kirilir
O şartlarda kırılmayacak telefon bence zor. Sony diyebilirsiniz fakat oda diğer konularda tatmin etmeyecektir hocamızı.