Kötü bir notebook sahibi

Bu konuyu okuyanlar

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd islemcili laptop sahibiyim bilgisayar yeni alindi ama islemcisi olsun ekran karti cok kotu csgo da 10 fps aliyorum.
Amd ayarlarinda ekran karti yetiyor ama islemci dusuk diye gosteriyor,
Harici ekran karti almayi dusundum ama islemciyi nasil halledebilirim?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Laptopunun modelini ya da linkini gönderebilir misin?

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Link bu ama alınan fiyat bu değil
Aldığın laptopta onboard ekran kartı var. Oyun oynamak için üretilmemiş. Fakat CS GO'da en azında 30FPS alırsın diye düşünüyorum. Hangi ayarlarda hangi çözünürlükte oynuyorsun?

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığın laptopta onboard ekran kartı var. Oyun oynamak için üretilmemiş. Fakat CS GO'da en azında 30FPS alırsın diye düşünüyorum. Hangi ayarlarda hangi çözünürlükte oynuyorsun?
3.600 tl fiyatla taksitle alınmış. en düşük ayarlarda 10 fps aliyor

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
3.600 tl fiyatla taksitle alınmış. en düşük ayarlarda 10 fps aliyor
Keşke aldıktan sonra değilde almadan önce konu açsaymışsın. Malesef aldığın notebook alma amacına uymuyor. E GPU taksan bile işlemcisi darboğaz yapacaktır.

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bilgisayarın özellikleri nedir..

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Onu kardeşine hediye et ve yenisinsini al. Laptop'ta ne ekran kartı değişir, ne de işlemci.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ondan cacık olmaz bütçeniz varsa AMD tabanlı pc toplayın

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Amd islemcili laptop sahibiyim bilgisayar yeni alindi ama islemcisi olsun ekran karti cok kotu csgo da 10 fps aliyorum.
Amd ayarlarinda ekran karti yetiyor ama islemci dusuk diye gosteriyor,
Harici ekran karti almayi dusundum ama islemciyi nasil halledebilirim?
o sorun CS denen oyundan kaynaklı çöp grafikleri çöp oyun... + detay ver ofis notebookunda oyun oynamak...

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın özellikleri nedir..
Grafik kartı: AMD Radeon R2,
İşlemci: AMD çift çekirdekli E2-900E(1.5Ghz) taban frekansı, 2Ghz kadar patlama frekansı, 1Mb önbellek, 500Gb 5400Rpm sata
4Gb Ram 1866SDRam

---- Mesajlar birleştirildi ----

Onu kardeşine hediye et ve yenisinsini al. Laptop'ta ne ekran kartı değişir, ne de işlemci.
3 aylık notebook ancak ben almadım taksitle alınmış ve 3 aylık taksidi ödenmedi:D
3.600 tl degerinde ki laptop csgo da 10 fps alıyor :d

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bu bilgisayara o kadar para neden verilmiş alan kişinin bilgisayar konusunda bilgisi yoktu heralde keşke bilen birinden yardım alsaydı o fiyatlara mx150 ekran kartlı laptoplar var..

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 aylık notebook ancak ben almadım taksitle alınmış ve 3 aylık taksidi ödenmedi:
Bu bilgisayara o kadar para neden verilmiş alan kişinin bilgisayar konusunda bilgisi yoktu heralde keşke bilen birinden yardım alsaydı o fiyatlara mx150 ekran kartlı laptoplar var..
evet baya bi kazıkladılar bilgisayarın taksitlerini ödedikten sonra iade yaparlar mı acaba yani boş bir makineye taksit ödenmiş olucak

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Grafik kartı: AMD Radeon R2,
İşlemci: AMD çift çekirdekli E2-900E(1.5Ghz) taban frekansı, 2Ghz kadar patlama frekansı, 1Mb önbellek, 500Gb 5400Rpm sata
4Gb Ram 1866SDRam

3 aylık notebook ancak ben almadım taksitle alınmış ve 3 aylık taksidi ödenmedi:D
3.600 tl degerinde ki laptop csgo da 10 fps alıyor :d
vade farkından dolayı o kadar fiyata malolmuştur... + oyunun performansı HDD + ram ilede alakalı... işlemci enerji tasarufuna çabalarken windows tam tersini yapınca... işlemci performansa alınsa sorun düzelebilir...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bu bilgisayara iade yapmazlar çünkü aradan üç ay geçmiş..

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
oyun dandik AMD işlemci ile çalışmayacak şekilde ayarlanmasa sorunsuz oynuyordun...

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
o oyun çoğu notebookla düzgün çalışmıyor haberin yok heralde...
Neye dayanarak söyledin bunu evet oyunun güncelleme sorunları olabilir 6 - 7 farklı marka notebook'ta denedim hiç sorun yaşamadım kimisi iyi donanıma sahipti kimisi daha düşük donanıma sahipti amd radeon r2 gpu'su oyun için yeterli değil o yüzden düşük fps alıyor..

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o oyun çoğu notebookla düzgün çalışmıyor haberin yok heralde...
Csgo Çoğu notebook ile düzgün çalışmıyor diye birşey yok,
Oyun dosyalarında da sorun olabiliyor, bazı notebooklarda da ufak tefek sorunlar meydana geldigi icin sırf csgo da değil başka oyunlarda da verimli çalışmıyor

belli bir süre içinde iade alınıyor diye biliyorum, üstünde ne çizik var ne de bişey

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Csgo Çoğu notebook ile düzgün çalışmıyor diye birşey yok,
Oyun dosyalarında da sorun olabiliyor, bazı notebooklarda da ufak tefek sorunlar meydana geldigi icin sırf csgo da değil başka oyunlarda da verimli çalışmıyor

belli bir süre içinde iade alınıyor diye biliyorum, üstünde ne çizik var ne de bişey
kendini kandırma o süre 30 gündü + son yasayla 15 günden sonra iade edemiyorsun... tek seçenek kullanacaksın yada 2. el olarak satacaksın... marka + model ne? HDD ne?

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendini kandırma o süre 30 gündü + son yasayla 15 günden sonra iade edemiyorsun... tek seçenek kullanacaksın yada 2. el olarak satacaksın... marka + model ne? HDD ne?
Niye kendimi kandırayım?
2 sene önce benzeri bir olay yaşamıştım 3 aydır laptop iadesi istiyordum ama en başından beri hp desteğin bilgisi vardı sadece vatan bilgisayar iade almak istemiyordu en sonunda iade etmiştim iade sonun da aldigim notebook türkiye genelinde sorunlu notebook oldugu icin mağazalardan kalktı

Marka HP model 15-RB003NT 500GB HDD 5200Rpm

Marka HP model 15-RB003NT
vade farkından dolayı o kadar fiyata malolmuştur... + oyunun performansı HDD + ram ilede alakalı... işlemci enerji tasarufuna çabalarken windows tam tersini yapınca... işlemci performansa alınsa sorun düzelebilir...
Nasıl yapıcam?

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261

Niye kendimi kandırayım?
2 sene önce benzeri bir olay yaşamıştım 3 aydır laptop iadesi istiyordum ama en başından beri hp desteğin bilgisi vardı sadece vatan bilgisayar iade almak istemiyordu en sonunda iade etmiştim iade sonun da aldigim notebook türkiye genelinde sorunlu notebook oldugu icin mağazalardan kalktı

Marka HP model 15-RB003NT 500GB HDD 5200Rpm

Marka HP model 15-RB003NT

Nasıl yapıcam?
batarya simgesine sağ tıkla güç seçenekleri...

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan kullandigim notebook 500Gb 5200 Rpm ve okuma hizlari berbat durumda ben ssd veya 7200 Rpm lik Hdd taktirsam uyar mı?

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chrome dan 2 sekme açınca cpu ve bellek 70-80C' yi buluyor ve aşırı derece kasıyor nasıl engelleyebilirim kasmayı?

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
notebook soğutucu ile soğutmak dışında çöz,üm yok + sakın plastik alma kolayca kırılıyor...

Talat1605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
notebook soğutucu ile soğutmak dışında çöz,üm yok + sakın plastik alma kolayca kırılıyor...
Hdd nin okuma ve yazma hizlari aşıri düşük
5400 Rpm var suanda bilgisayarda ben 7200 Rpm lik bir hdd alsam uyumluluk saglar mi?