Kötü bir notebook sahibi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Talat1605

Üyecik
Amd islemcili laptop sahibiyim bilgisayar yeni alindi ama islemcisi olsun ekran karti cok kotu csgo da 10 fps aliyorum.
Amd ayarlarinda ekran karti yetiyor ama islemci dusuk diye gosteriyor,
Harici ekran karti almayi dusundum ama islemciyi nasil halledebilirim?

cern99

Profesör
Laptopunun modelini ya da linkini gönderebilir misin?

cern99

Profesör
Link bu ama alınan fiyat bu değil
Aldığın laptopta onboard ekran kartı var. Oyun oynamak için üretilmemiş. Fakat CS GO'da en azında 30FPS alırsın diye düşünüyorum. Hangi ayarlarda hangi çözünürlükte oynuyorsun?

Talat1605

Üyecik
Aldığın laptopta onboard ekran kartı var. Oyun oynamak için üretilmemiş. Fakat CS GO'da en azında 30FPS alırsın diye düşünüyorum. Hangi ayarlarda hangi çözünürlükte oynuyorsun?
3.600 tl fiyatla taksitle alınmış. en düşük ayarlarda 10 fps aliyor

cern99

Profesör
3.600 tl fiyatla taksitle alınmış. en düşük ayarlarda 10 fps aliyor
Keşke aldıktan sonra değilde almadan önce konu açsaymışsın. Malesef aldığın notebook alma amacına uymuyor. E GPU taksan bile işlemcisi darboğaz yapacaktır.

Talat1605

Üyecik
Son düzenleme:

kmurat

Profesör
Onu kardeşine hediye et ve yenisinsini al. Laptop'ta ne ekran kartı değişir, ne de işlemci.

grezimonk

Profesör
Amd islemcili laptop sahibiyim bilgisayar yeni alindi ama islemcisi olsun ekran karti cok kotu csgo da 10 fps aliyorum.
Amd ayarlarinda ekran karti yetiyor ama islemci dusuk diye gosteriyor,
Harici ekran karti almayi dusundum ama islemciyi nasil halledebilirim?
o sorun CS denen oyundan kaynaklı çöp grafikleri çöp oyun... + detay ver ofis notebookunda oyun oynamak...

Talat1605

Üyecik
Bilgisayarın özellikleri nedir..
Grafik kartı: AMD Radeon R2,
İşlemci: AMD çift çekirdekli E2-900E(1.5Ghz) taban frekansı, 2Ghz kadar patlama frekansı, 1Mb önbellek, 500Gb 5400Rpm sata
4Gb Ram 1866SDRam

---- Mesajlar birleştirildi ----

Onu kardeşine hediye et ve yenisinsini al. Laptop'ta ne ekran kartı değişir, ne de işlemci.
3 aylık notebook ancak ben almadım taksitle alınmış ve 3 aylık taksidi ödenmedi:D
3.600 tl degerinde ki laptop csgo da 10 fps alıyor :d

Son düzenleme:

Logithx

Profesör
Bu bilgisayara o kadar para neden verilmiş alan kişinin bilgisayar konusunda bilgisi yoktu heralde keşke bilen birinden yardım alsaydı o fiyatlara mx150 ekran kartlı laptoplar var..

Talat1605

Üyecik
3 aylık notebook ancak ben almadım taksitle alınmış ve 3 aylık taksidi ödenmedi:
Bu bilgisayara o kadar para neden verilmiş alan kişinin bilgisayar konusunda bilgisi yoktu heralde keşke bilen birinden yardım alsaydı o fiyatlara mx150 ekran kartlı laptoplar var..
evet baya bi kazıkladılar bilgisayarın taksitlerini ödedikten sonra iade yaparlar mı acaba yani boş bir makineye taksit ödenmiş olucak

grezimonk

Profesör
Grafik kartı: AMD Radeon R2,
İşlemci: AMD çift çekirdekli E2-900E(1.5Ghz) taban frekansı, 2Ghz kadar patlama frekansı, 1Mb önbellek, 500Gb 5400Rpm sata
4Gb Ram 1866SDRam

---- Mesajlar birleştirildi ----

3 aylık notebook ancak ben almadım taksitle alınmış ve 3 aylık taksidi ödenmedi:D
3.600 tl degerinde ki laptop csgo da 10 fps alıyor :d
vade farkından dolayı o kadar fiyata malolmuştur... + oyunun performansı HDD + ram ilede alakalı... işlemci enerji tasarufuna çabalarken windows tam tersini yapınca... işlemci performansa alınsa sorun düzelebilir...

Logithx

Profesör
Bu bilgisayara iade yapmazlar çünkü aradan üç ay geçmiş..

grezimonk

Profesör
oyun dandik AMD işlemci ile çalışmayacak şekilde ayarlanmasa sorunsuz oynuyordun...

Logithx

Profesör
o oyun çoğu notebookla düzgün çalışmıyor haberin yok heralde...
Neye dayanarak söyledin bunu evet oyunun güncelleme sorunları olabilir 6 - 7 farklı marka notebook'ta denedim hiç sorun yaşamadım kimisi iyi donanıma sahipti kimisi daha düşük donanıma sahipti amd radeon r2 gpu'su oyun için yeterli değil o yüzden düşük fps alıyor..

stat counter