Korsan Oyun Oynamak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Korsana karşı tepkiniz nedir?
Benim düşüncem:
Eğer biri bir oyunu çok oynamak istiyor lakin gerçekten parası yoksa ve çok oynamak istiyorsa oyunu buna bir şey demem.
Lakin parası olduğu halde ve ya oyuna para vermeyi salaklık olarak görüyorsa orada sıkıntı var işte.

Son düzenleme:

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
korsan kullandım bugüne kadar orj oyun tadı vermedi sistem normalde. deli gibi kasar+ yavaşlardı. fps kayıpları. korsan kullanırken. Orj geçtim kafam rahat. en güzeli orjinal. indirimleri kovalayıp orjinal oyun almak daha iyi.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,879
Benim düşüncem:
Eğer biri bir oyunu çok oynamak istiyor lakin gerçekten parası yoksa ve çok oynamak istiyorsa oyunu buna bir şey demem.
Lakin parası olduğu halde ve ya oyuna para vermeyi salaklık olarak görüyorsa orada sıkıntı var işte.
Ben ilk cümleniz gibi düşünüyorum ama eğer gerçekten çok istiyorsa bi zahmet para vermesi gerekir ki artık bu sadece oyunlar üzerine değil bi çok uygulamada da aynı işlev görülüyor.

Reaksiyon puanı
6,997
Benim düşüncem:
Şahsen ben korsan alıp oyunu beğenirsem İlk fırsatta orjinalini satın alırım. Alışkanlığım bu. Henry stickmin'i 4 kere bitirdim korsan ama yılbaşında satın alacağım. Hoi 4 oynuyorum hoşuma gitti yılbaşında satın alacağım.

Yani korsan kesinlikle önermem fakat daha sonra satın alacaksan bence çok da sıkıntı yok.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Ben oynayana "Oww vatan haini sen nasıl korsan oyun oynarsın." Vb. demem. Sadece uyarırım , sonuçta indirdiyse ve oynamaya başladıysa zaten pek sileceğini düşünmüyorum.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Benim düşüncem:
daha sonra satın alacaksa %50 etik "SAYILABİLİR" ama %100 etik değildir sonradan satın alsa bile. mesela kırık oynayan birisi sonradan satın alacaksa sıkıntı yok. (ck3 rotal edition'u hemen alayımda kırıktan kurtulayım)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada konuyu reportlamayın. biz burada korsan'ı övmüyoruz. etik değil mi tartışıyoruz

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
İlk olarak aranızda torrent oyunların durdurulamaz olduğunuz düşünen varsa hatasını düzelteyim. Rockstar gibi 100 milyon dolarlarla uğraşan firimalar isterlerse sizin bildiğiniz torrent sitelerinin kurucularının ya da oyunlarını kıranların bir yerlerinden kan alabilecek güce sahipler. Peki niye bu siteleri durudurup oyunlarının korsan yayılmasını engellemiyorlar. Bunu açıklamaya yardımcı olacak farklı bir örnek vereyim. Deep Web. İlk atom bombasını fırlatan, Günüzmüzde herkesin parmak izini, yüzünü , yaşadığı yeri ,kan rengini bilen ayrıca aya adam gönderen marsa robbot gönderen ya da senin yaptığın her hareketi uzaydan izleyebilen AMERİKA bu dark webi sürekli değişen ve izlenemeyen (güya öyleymiş) bir alt yapısı var diye bulamaz sanıyorsanız lütfen gözünüz 5 dakika kapatıp mantıklı bir şekilde düşünün. Abd istese dark web felan kalmaz ortada. Peki niye bunu yapmıyor. Çünkü amacı asıl büyük resmi görmek. O deep webdeki bir kaç insanı yakalarsa büyük ava yaklaşamayacağını (büyük av "KEHANET YILI kıtabını okuyan varsa oradaki KOÇ olarak düşünebilirsiniz") biliyor bu yüzden kendide deep webe girerek büyük avın peşinden gidiyor. Neyse torrente geri dönelim. Amerika nasıl deep webi daha büyük hedefleri olduğu için yok etmiyorsa oyun firmalaraı da bu torrenti daha büyük planları olduğu için kapatmıyorlar. Peki bu plan ne mi? " reklam". Şu an bu reklam politikasını detaylı şekilde anlatamayacağım kendiniz internette ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz.

İşte ben bu büyük firmalar bir reklam politikası için bu kadar detaylı düşünmüşler, uğraşmışlar emekleri boşa gitmesin dediğim için bu firmaların gizli reklam politikaları olan torrenti kullanıyorum.

Reaksiyon puanı
427
böyle karantina günlerinde insanlar sıkılırken ve parası yoksa normal birşey alması için kimse zorlayamaz adamda korsan oynar.Parası olduğu halde korsan oynuyorsa yaptığı yanlış birşey.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Türkiye'de şu an en uygun PC oyun fiyatları. Witcher 3 gibi bir oyun DLC'ler ile birlikte 18 TL'ye satılıyor. 100 saat min. oyun süresi sunuyor. Bugün dışarıya gidip ortalama bir yerde yemek yesen 30 TL tutuyor zaten. Arkadaşlarınla bir yere gitsen 50 TL'den aşağı çıkamıyorsun ki bunlar günlük eğlence. Oyun aldığı zaman en azından 20-30 saat seni götürüyor. Bir zahmet korsan oynanmasın artık.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
bence bazı istisnalar var korsan konusunda mesela 2005 most wanted ug ,ug2 ve pro street serisinin dijitali yok oynamak için mecburen korsan oluyor ama onun dışında korsan kulllanmamaya .alışıyorum çünkü virüs olma ihtimali yüksek oluyor :)

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
İlk olarak aranızda torrent oyunların durdurulamaz olduğunuz düşünen varsa hatasını düzelteyim. Rockstar gibi 100 milyon dolarlarla uğraşan firimalar isterlerse sizin bildiğiniz torrent sitelerinin kurucularının ya da oyunlarını kıranların bir yerlerinden kan alabilecek güce sahipler. Peki niye bu siteleri durudurup oyunlarının korsan yayılmasını engellemiyorlar. Bunu açıklamaya yardımcı olacak farklı bir örnek vereyim. Deep Web. İlk atom bombasını fırlatan, Günüzmüzde herkesin parmak izini, yüzünü , yaşadığı yeri ,kan rengini bilen ayrıca aya adam gönderen marsa robbot gönderen ya da senin yaptığın her hareketi uzaydan izleyebilen AMERİKA bu dark webi sürekli değişen ve izlenemeyen (güya öyleymiş) bir alt yapısı var diye bulamaz sanıyorsanız lütfen gözünüz 5 dakika kapatıp mantıklı bir şekilde düşünün. Abd istese dark web felan kalmaz ortada. Peki niye bunu yapmıyor. Çünkü amacı asıl büyük resmi görmek. O deep webdeki bir kaç insanı yakalarsa büyük ava yaklaşamayacağını (büyük av "KEHANET YILI kıtabını okuyan varsa oradaki KOÇ olarak düşünebilirsiniz") biliyor bu yüzden kendide deep webe girerek büyük avın peşinden gidiyor. Neyse torrente geri dönelim. Amerika nasıl deep webi daha büyük hedefleri olduğu için yok etmiyorsa oyun firmalaraı da bu torrenti daha büyük planları olduğu için kapatmıyorlar. Peki bu plan ne mi? " reklam". Şu an bu reklam politikasını detaylı şekilde anlatamayacağım kendiniz internette ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz.

İşte ben bu büyük firmalar bir reklam politikası için bu kadar detaylı düşünmüşler, uğraşmışlar emekleri boşa gitmesin dediğim için bu firmaların gizli reklam politikaları olan torrenti kullanıyorum.
Crysis Remastered kırılmaması için. adamlar ne para yatırdı şimdi RDR2 2 Yıl oldu kırılması nasıl uzun sürdü aklım ermedi.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Türkiye'de şu an en uygun PC oyun fiyatları. Witcher 3 gibi bir oyun DLC'ler ile birlikte 18 TL'ye satılıyor. 100 saat min. oyun süresi sunuyor. Bugün dışarıya gidip ortalama bir yerde yemek yesen 30 TL tutuyor zaten. Arkadaşlarınla bir yere gitsen 50 TL'den aşağı çıkamıyorsun ki bunlar günlük eğlence. Oyun aldığı zaman en azından 20-30 saat seni götürüyor. Bir zahmet korsan oynanmasın artık.
evet katılıyorum indirimleri kovalayıp. Orjinal oyun alırım daha iyi. korsanla niye uğraşayım bi kez hesabım çalınıyordu az kalsın o saatden sonra bıraktım. indirimleri kovalayıp orjinal oyun almaya dikkat ediyorum.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Korsan oyunu ben yanlışlıkla oynadım.Bilgisayarcıdan oyunalıyordum böyle NFS Underground Pes 2013 vb. sonra o CD lere şimdi baktımda ulan ben resmen crack li oyun oynamışım parayla.Küçükken çok safmışım.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Korsan oyunu ben yanlışlıkla oynadım.Bilgisayarcıdan oyunalıyordum böyle NFS Underground Pes 2013 vb. sonra o CD lere şimdi baktımda ulan ben resmen crack li oyun oynamışım parayla.Küçükken çok safmışım.
:)

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
street fighter 5 mesela oyunu eğer paket olarak alsaydım 130 tl idi ben indirimi bekleyip champion edition olanını 65 tl ye aldım önceden oyunu almamıştım pahalı diye :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

hiç birini sallamadım
deep web i duymuştum bilgi kaçakçılığı yapıyorlardı sanırım en son 2015 te duymuştum herhalde :)

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
51. bölgeyi sırdan da sır gibi saklıyolar açık vermemeleri lazım bu konuda. bütün üyelerini yakalayacak ki anca öyle o da çok zor abd adamlarını buldukça onlar yeni eleman (ne yazacağımı bilemedim :D) alıyolardır.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
The Crew 2 9 TL , NFS 5 TL’ye satıldı.
Witcher 3 GOTY 18 liraya satıldı.
Epic Games 2 kere 60 lira kupon verdi. (İstediğin kadar hesap açıp kullanmak serbestti.)
Her hafta ücretsiz oyun veriliyor.
Bi zahmette ayrıca beğendiğin oyun varsa parasını ödeyiver. Düşündüğün zaman oyunda zaman geçirmenin faturası oyundan oyuna değişse de (indirimsiz olarak) saati 2-3 liraya geliyor max. Daha ne yapacaklar ki ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...