Kore usulü lüks

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ottomanzo

Doçent
Katılım
26 Tem 2008
Mesajlar
746
Puanları
0


Lüks her zaman satar. Pek çok ekonomistin paylaştığı bu görüş Kia tarafından da benimsenmiş olmalı ki, otomobil devlerinin zarar açıkladığı günlerde Cadenza ile lüks amiral gemisini denize indiriyor.


Güney Kore’den gelen lüks atağı hız kesmeden devam ediyor. Hyundai’nin Genesis ve Equus ile açtığı yoldan devam eden Kia, Cadenza ile ürün gamının amiral gemisini belirliyor. Anavatanında K7 adıyla Aralık ayı içinde satışa sunulacak olan araç, Amerika, Asya ve yakın doğu pazarlarındaysa 2010 Mart’ından itibaren rekabete katılacak. Güçleri 165 HP ile 290 HP arasında değişen 3 benzinli motor seçeneğiyle satılacak olan önden çekişli araçta 6 kademeli otomatik şanzıman standart donanımda. Kia Opirus’un yerini alacak olan Cadenza, 4.965 metre ile selefinden 35 mm daha kısa olsa da, 45 mm artan dingil mesafesinin daha geniş bir iç mekan yaratması bekleniyor. Kia’nın baş tasarımcısı Peter Schreyer tarafından “kaplan burnu” olarak adlandırılan güçlü ve dinamik bir yüz taşıyan araçta LED’li gündüz farları kullanılırken, profildeki katlar Opel Insignia’yı hatırlatıyor. Modern ve Kia’nın son dönem felsefesini yansıtan iç mekanda açık renk kaplamalar kullanılırken, 451 litrelik bagaj hacmi bu boyutlardaki bir otomobil için küçük kalıyor. Avrupa pazarında üst orta sınıfta istediği başarıları elde edemeyen Kia’nın, şimdilik bir dizel motora sahip olmayan Cadenza’yı Avrupa pazarında henüz satışa sunması beklenmiyor.


kaynak
 

mr_rain

Guru
Katılım
9 Tem 2008
Mesajlar
23,968
Puanları
83
Bu adamların da iş gücü taklit kardeşim. Ön kısma baksana, aynı Focus olmuş :D Ama iyi iş çıkarmışlar. Ne demiş Caponlar?

"Yeni ve kötü bir şey yapmaktansa, iyiyi en iyi şekilde taklit et" :D
 

uygar2580

Doçent
Katılım
27 Nis 2009
Mesajlar
651
Puanları
16
Hyundai ile genesis yapmışlardı, Kia ile kardeş zaten platform çıkmışken öteki markaya da çak bi model hesabı. İyi olmuş ama, hakkını yememek lazım.
 
Üst
stat counter