Kore mali note 4 almayin, aldirmayin! Sahibinden.com'dan satilanlardan

Bu konuyu okuyanlar

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar kardeşime sahibinden.com'da satılan kore malı Samsun Note 4 aldık 2 gün önce. (Kardeşim aldığına pişman oldu ama iş işten geçmişti)
Cİhazın ilana girilen bilgiler ile alakası yok. Siz siz olun sakın almayın paranızı çöpe atmayın. Ha paranızı çöpe atmışsınız, ha bu cihazları almışsınız aynı şey.
Cihazın sizi çıldırtacak durumları ;

- İlanda İMEİ kapanma gibi bir durumla kesinlikle karşılaşmazsınız diyor
+ Cihazı MCKS'den kontrol ettik kayıtsız çıktı. Zaten hattı taktığımız için mesaj geldi, "Cihazınız kayıt dışı olduğu için kapanacaktır" diye.

- Kamera ilanda 13 megapiksel olduğu ve HD çekim yaptığı söyleniyor.
+ Alakası yok, kamera ne HD çekim yapıyor nede net çekim yapıyor. Eski Nokia telefonlarda olan 3.2 megapiksel kamera sözde bunların 13 megapiksel ve HD kamerasına 100 basar.

- Fifa ve Aspalt 8 gibi birçok HD oyunu bile kasmadan oynayacağınız söyleniyor.
+ Yalan bırakın kasmadan Fifa oynamayı, Whatapp ve Viber uygulamasını yani iki uygulama yükleyince bile cihaz o kadar kasıyor ki, telefonu duvara vuru parçalarsınız.

- Android 4.4.4 ile geldiği söyleniyor ve android'in diğer sürülerine günceleyebilirsiniz deniliyor.
+ Evet android 4.4.4 ile gelmiyor, sistem üzerinde oynama yapılmış android 4.4.2 ile geliyor ve kesinlikle diğer sürümlere güncellenmiyor.

- MTK6592 4+4 çekirdekli 2.400 GHZ işlemci olduğu söyleniyor.
+ Yalan ! Cihaz MTK6573 ile geliyor ama üzerinde bu işlemcinin olduğu bile meçhul, cihaz iki uygulama yükleme ile bile o kadar kasıyor ki, elinize almak bile istemiyorsunuz.

- 2GB ram olduğu belirtiliyor
+ Yalan. 1gb ram var cihazda.

- İlanda 15 gün içinde, bir sorun olursa değiştirecekleri söylüyorlar.
+ Yalan, herşey satana kadar, sorunları söylüyorsun doğru düzgün cevap yok ve genelde alacağınız cevap ; "Ondan bişey olmaz güle güle kullanın" Yani değişimi falan unutun.

- Beyaz renk istedi, mavi göndermişler.

- Uygulama hafızasının 16gb olduğu söyleniyor
+ Yalan 4GB zaten bu 4GB'ında 2gb falan size kalmış :(

-Batarya sözde sıfır ama, yarım gün gitmiyor.

- Ekranın süper HD IPS olduğu söyleniyor.
+ Yalan. Ekran çok geç algılıyor, bir uygulamaya girdiğinizde çıkmak için on defa basmanız gerek geri tuşuna

- Kasa zaten sanki kullanılmış gibi, çerçevelerinde boya atması bol miktarda Ve daha sayamadığım bir sürü berbatlık. Kardeşimin parası 280TL resmen çöp oldu.

NOT: Kimseyi karalamak gibi bir niyetim yoktur, olanları yazdım. Milleti artık kandırmasınlar, en azından bu cihazları alamaya niyetli arkadaşlarım bu konuyu umarım görürler ve paraları çöp olmaz.
Bizim aldığımız ilan ve satıcının dükkanının linklerini aşağıda veriyorum. Zaten hepsi aynı ilanı kopyala-yapıştır yapıyorlar.
SAKIN ALMAYIN, ALMAYIN PARANIZI ÇÖPE ATMAK İLE AYNI ŞEY DİKKAT EDİN KARDEŞLERİM. ARTIK BU UYANIKLARA PRİM VERMEYELİM.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-265-tl-note-4-android%2C4.4.4%2Cwifi%2C3g%2C13-mp%2C5.7-inc%2C16-gb-kapida-o-227580518/detay

İstanbul TEKNO SHOP Alışveriş ilanları sahibinden.com’da!

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ödediğin fiyata nasıl bir telefon bekliyordun ki? Bildiğin çakma telefon almışsınız.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
İyi salata çıkmamış içinden, en azında işe yarar cacık olurdu. :D

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar kardeşime sahibinden.com'da satılan kore malı Samsun Note 4 aldık 2 gün önce. (Kardeşim aldığına pişman oldu ama iş işten geçmişti)
Cİhazın ilana girilen bilgiler ile alakası yok. Siz siz olun sakın almayın paranızı çöpe atmayın. Ha paranızı çöpe atmışsınız, ha bu cihazları almışsınız aynı şey.
Cihazın sizi çıldırtacak durumları ;

- İlanda İMEİ kapanma gibi bir durumla kesinlikle karşılaşmazsınız diyor
+ Cihazı MCKS'den kontrol ettik kayıtsız çıktı. Zaten hattı taktığımız için mesaj geldi, "Cihazınız kayıt dışı olduğu için kapanacaktır" diye.

- Kamera ilanda 13 megapiksel olduğu ve HD çekim yaptığı söyleniyor.
+ Alakası yok, kamera ne HD çekim yapıyor nede net çekim yapıyor. Eski Nokia telefonlarda olan 3.2 megapiksel kamera sözde bunların 13 megapiksel ve HD kamerasına 100 basar.

- Fifa ve Aspalt 8 gibi birçok HD oyunu bile kasmadan oynayacağınız söyleniyor.
+ Yalan bırakın kasmadan Fifa oynamayı, Whatapp ve Viber uygulamasını yani iki uygulama yükleyince bile cihaz o kadar kasıyor ki, telefonu duvara vuru parçalarsınız.

- Android 4.4.4 ile geldiği söyleniyor ve android'in diğer sürülerine günceleyebilirsiniz deniliyor.
+ Evet android 4.4.4 ile gelmiyor, sistem üzerinde oynama yapılmış android 4.4.2 ile geliyor ve kesinlikle diğer sürümlere güncellenmiyor.

- MTK6592 4+4 çekirdekli 2.400 GHZ işlemci olduğu söyleniyor.
+ Yalan ! Cihaz MTK6573 ile geliyor ama üzerinde bu işlemcinin olduğu bile meçhul, cihaz iki uygulama yükleme ile bile o kadar kasıyor ki, elinize almak bile istemiyorsunuz.

- 2GB ram olduğu belirtiliyor
+ Yalan. 1gb ram var cihazda.

- İlanda 15 gün içinde, bir sorun olursa değiştirecekleri söylüyorlar.
+ Yalan, herşey satana kadar, sorunları söylüyorsun doğru düzgün cevap yok ve genelde alacağınız cevap ; "Ondan bişey olmaz güle güle kullanın" Yani değişimi falan unutun.

- Beyaz renk istedi, mavi göndermişler.

- Uygulama hafızasının 16gb olduğu söyleniyor
+ Yalan 4GB zaten bu 4GB'ında 2gb falan size kalmış :(

-Batarya sözde sıfır ama, yarım gün gitmiyor.

- Ekranın süper HD IPS olduğu söyleniyor.
+ Yalan. Ekran çok geç algılıyor, bir uygulamaya girdiğinizde çıkmak için on defa basmanız gerek geri tuşuna

- Kasa zaten sanki kullanılmış gibi, çerçevelerinde boya atması bol miktarda Ve daha sayamadığım bir sürü berbatlık. Kardeşimin parası 280TL resmen çöp oldu.

NOT: Kimseyi karalamak gibi bir niyetim yoktur, olanları yazdım. Milleti artık kandırmasınlar, en azından bu cihazları alamaya niyetli arkadaşlarım bu konuyu umarım görürler ve paraları çöp olmaz.
Bizim aldığımız ilan ve satıcının dükkanının linklerini aşağıda veriyorum. Zaten hepsi aynı ilanı kopyala-yapıştır yapıyorlar.
SAKIN ALMAYIN, ALMAYIN PARANIZI ÇÖPE ATMAK İLE AYNI ŞEY DİKKAT EDİN KARDEŞLERİM. ARTIK BU UYANIKLARA PRİM VERMEYELİM.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-265-tl-note-4-android%2C4.4.4%2Cwifi%2C3g%2C13-mp%2C5.7-inc%2C16-gb-kapida-o-227580518/detay

İstanbul TEKNO SHOP Alışveriş ilanları sahibinden.com’da!

ona vereceğiniz parayla üzerine birazdaha koyup giriş seviyesi telefnlardan alabilirdiniz onlar oldukça iyiler.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Sadece S4 değil çakma hiçbir telefon alınmasın isterse satan 5 yıl garanti versin yine kullanmayın nedenmi?

Hepsinde oyun vb görünümünde virüs var demedi demeyin.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Ödediğin fiyata nasıl bir telefon bekliyordun ki? Bildiğin çakma telefon almışsınız.

Hocam zaten 1000TL'lik telefon performansı beklemek saçmalık olur. Benim anlatmak istediğim ilan veririken girilen abartılı açıklamalar ve milleti keriz yerine koymaları.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
İyi salata çıkmamış içinden, en azında işe yarar cacık olurdu. :D

Yok onu kargo geldiğinde tutanak eşliğinde açmış bilader. Bakmış salatalık değil telefon çıkmış almış. Tabi detaylı kontrol etme fırsatı yok haliyle :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ona vereceğiniz parayla üzerine birazdaha koyup giriş seviyesi telefnlardan alabilirdiniz onlar oldukça iyiler.

Haklısınız ama bilader yapmış bir hata geri dönüşü yok artık. Olan 280TL'sine oldu, attı bir kenara kullanmıyor. :/ Bende andorid cihazlardan pek anlamam, Blackberry kullanıyorum yıllardır.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Kardeşim sen çakma tel almışsın note 4 ün kamerası 16mp oradan bile anlayabilirsin. Geçmişolsun.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Ha bilerek aldıysan bir şey diyemem tabii ki.

Sonuna kadar haklısınız ama en azından biz denemiş ve hata yaptığımızı anlamış olduk. Belki almaya niyetli arkadaşlar bu konuyu görür ve almaktan vazgeçer ümidi ile yazdım buraya. Hangi kardeşimizi bu uyanıkların elinden kurtarırsak kar. :)

Kardeşim sen çakma tel almışsın note 4 ün kamerası 16mp oradan bile anlayabilirsin. Geçmişolsun.

Yok zaten kore malı olduğunu bilerek almış ama ilanda yazılan özellikler ile uzaktan yakından alakası yok :)

Sadece S4 değil çakma hiçbir telefon alınmasın isterse satan 5 yıl garanti versin yine kullanmayın nedenmi?

Hepsinde oyun vb görünümünde virüs var demedi demeyin.

Aynen ve eklemek isterim SAR değeri var işin içinde....

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Sonuna kadar haklısınız ama en azından biz denemiş ve hata yaptığımızı anlamış olduk. Belki almaya niyetli arkadaşlar bu konuyu görür ve almaktan vazgeçer ümidi ile yazdım buraya. Hangi kardeşimizi bu uyanıkların elinden kurtarırsak kar. :)

Yok zaten kore malı olduğunu bilerek almış ama ilanda yazılan özellikler ile uzaktan yakından alakası yok :)

Aynen ve eklemek isterim SAR değeri var işin içinde....

denemek istedik demisinde bilmiyormusun herkes almayın diyor bak 280 tl ne yazık oldu bir ihtiyacını falan karsılardın onunla.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
En azından bu konuyu açarak içim biraz da olsda rahatladı. Başklarının canı yanmıyacak en azından.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Benimde içim rahatladı. Ben etrafımdakileri uyardığım halde alıyorlar yeğenimin telefonu patladı?? Allahtan bişe yok şarjdayken patladı bide neyseki daha kötüsü olabilirdi. Orjinalini alin ucuz die replika olanları almayın ya illa üst seviye olcak diyede yırtınmayın ideal telefonlar var. Gm asus zenfone g2 filan..

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Benimde içim rahatladı. Ben etrafımdakileri uyardığım halde alıyorlar yeğenimin telefonu patladı?? Allahtan bişe yok şarjdayken patladı bide neyseki daha kötüsü olabilirdi. Orjinalini alin ucuz die replika olanları almayın ya illa üst seviye olcak diyede yırtınmayın ideal telefonlar var. Gm asus zenfone g2 filan..

Allah korumuş kardeşim. İki uygulama yükledi kasmaktan kullanamıyor. :)

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Allah korumuş kardeşim. İki uygulama yükledi kasmaktan kullanamıyor. :)

Aynen öyle kardeşim konuşurken patlasaydı? Yada ev yanabilirdi şarjdayken. Aman aman düşüncesi bile kötü benimde evim yanardı yoksa altlı üstlü oturuyoruz. Neyseki cezasını aldı orjinal aldı şimdi s4mini görünüş olcak diye şu replika telefonlardan uzak durun almayın aldırmayın. Android zaten kasıyor. O teli alinca dahada beter çalışıyor uygulamalar dayımda almış s5 replika çöp şimdi kasım kasıodu bişede yoktu telde işte hep millet ucuz olsun iyi olsun mantığında fakat hayatıylada oynuyor..

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
₺280 para veriyorsunuz, ve Note bekliyorsunuz. Delilik.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
₺280 para veriyorsunuz, ve Note bekliyorsunuz. Delilik.

280TL'ye note 4'ün performansını tabi ki beklemek delilik olur ama, ilanda açıklananın onda biri kadar olması gerekirdi. Abartısız söylüyorum, whatsapp ve viber yükledi kasmaktan menüler arası bile geçiş zorlanıyor :) Bide ilanda belirttikleri gibi fifa falan yüklese cihaz elimizde patlar galiba.

A

ahmet fatih

SDN Okuru
Kolay gelsin forma yeni geldim samsung a5 ile konu bulamadım kusura bankmayın buradan yazmak durumunda kaldım , yaklaşık 15 gündür a5 kullanıyorum 3 gün önce karanlık ortamda galeride gezerken ekran ışığı otomatikte olacak şekilde resimlerin köşelerinde mor ve pembemsi ışık oluşuyor bunun nedeni ne olabilir acaba ? teknik servise göndermek istemiyorum açıkcası bakım sorun yok deyip tekrar cihazı geri gönderiyorlar bu durumla karşılasan oldu mu ?

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Aga adam o telefonu 2000 tl satıyor sen 300 tl ile hakikaten aynı özelliklere sahip olabileceğini düşünüyor musun?

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Konuyu açtığım günden beri kullanımda oluşan hatalar :
- Metal çerçevelerde bulunan nikelajlar ve boyası komple attı :)
- Geri tuşunu olduğu yer havaya kalktı, ekranın içi gözüküyor.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yak gitsin bu ne ya bukadar çabuk dökülürmü bir tel.

Son mesajlar